"MASZA I NIEDŹWIEDŹ. MASZA NA TROPIE. SZUKAJ I ZNAJDŹ", WYDAWNICTWO EGMONT


"Masza i Niedźwiedź" była jedną z ulubionych bajek Tośka, kiedy był młodszy. Oboje wielką sympatią obdarzyliśmy brunatnego misia. Osobiście postać Maszy nie do końca mnie do siebie przekonała.  To mała psotnica, która potrafi nieźle nabroić, wszystko wymusza krzykiem, no i biedny miś ma przez nią prawie same kłopoty. Choć muszę przyznać, że zazdroszczę mu cierpliwości i kreatywnych pomysłów, jak zająć dziewczynkę. 😊


W biblioteczce mamy kilka tytułów z bohaterami popularnej bajki. Najnowszym tytułem jest "Masza i Niedźwiedź. Masza na tropie. Szukaj i znajdź". Z serii tej posiadamy już "Binga" (klik), jednak ta publikacja troszkę się od niego różni. Przede wszystkim Masza ma to książka kartonowa, z twardą oprawą i zaokrąglonymi rogami.

Muszę przyznać, że szata graficzna zaprezentowana na stronach, bardzo mi się podoba. Jest wyraźna i odzwierciedla obrazy, które znamy ze szklanego ekranu. 

W książeczce znajdziemy jedenaście rozkładówek przedstawiających różne miejsca: pokój Maszy, dom niedżwiedzia, wzgórze wilków, ogród, dom zająca itp. To właśnie na tych obrazach, dziecko musi odnaleść pewne rzeczy, które wyeksponowano w ramkach. Są to podpisane obrazki przedmiotów. Oprócz podpisu zaznaczono także liczbę, ile tych rzeczy jest ukrytych na rozkłądówce. Dodatkowo zamieszczono też krótki tekst do samodzielnego przeczytania  lub przeczytania przez osobę dorosłą. 

Książką ma duży format, jest solidnie wykonana i z pewnością posłuży dziecku na długo. Nasza pociecha może wraz z nią poćwiczyć spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację. Ponadto dziecko wzbogaca słownictwo, uczy się nazw rzeczy, któych nie zna. Wszystko to w miłej otoczce zabawy z książką. Na stronie Wydawnictwo określiło wiek odbiorcy książeczki jako powyżej 3 roku życia. Myślę jednak, że publikację tę można sokojnie pokazać już dwulatkom. Nikodem niedługo skończy 20 miesięcy, a obrazki na kartonowych stronach już wzbudzają jego zainteresowanie. Wspólnie oglądamy ilustracje, pokazuję mu konkretne przedmioty i nazywam je. Synek samodzielnie przegląda strony. Są kartonowe, więc mam pewność, że ich nie zniszczy, nie porwie. 😉

Publikację te można zabrać ze sobą wszędzie. Z pewnością okaże się doskonałym czasoumilaczem w długiej podróży. Warto więc zapakować ją w plecak.😉 Z nią z pewnością dziecko nie będzie narzekać na nudę.  Polecam!


Tytuł: "Masza i Niedźwiedź. Masza na tropie. Szukaj i znajdź"
Autor: Elżbieta Kownacka
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Strony: 24
Wiek: 2+


Za egzemplarz
dziękuję
Wydawnictwu Egmont

Komentarze

 1. Bardzo fajna książka.
  Masze bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna jest ta książka, bardzo mi się podoba, że jest cała kartonowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moi chłopcy nie znają tych bohaterów, bajek nie oglądają A książki jakoś nigdy nie mieliśmy okazji czytać, ale coś mi się wydaje, że Nikosiek by się z nimi polubił

  OdpowiedzUsuń
 4. Masza i Niedźwiedź to jedni z ulubionych bohaterów naszych dzieci, choć sama bajkę poznaliśmy nie tak dawno temu

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy ta książke i też się podoba dzieciakom

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo lubimy takie książeczki, można przy nich naprawdę fajnie spędzić czas :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam dzieci, ale skorzystam z tej rekomendacji jako dobra ciotka;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznaję, że nie znam tej bajki, nie miałam z nią styczności, moje dzieci też jakoś się przez nią prześlizgnęły, może weszła później niż ich dzieciństwo, jednak wiele ciepłych słów słyszałam od bratanicy na temat Maszy. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz