"TO JEST SUPER! 70 POMYSŁÓW NA NAUKĘ PRZEZ ZABAWĘ". KSIĄŻKA Z ZADANIAMI OD WYDAWNICTWA ARKADY


Pogoda za oknem tak bardzo kusi, żeby wyjść z domu. Wczoraj pojechaliśmy do lasu. Spacerowaliśmy, wdychslismy świeże powietrze, obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Po tylu dniach siedzenia w domu, taka wycieczka była czymś wspaniałym, choć powinna być czymś naturalnym. No bo kto by pomyślał, że człowiek będzie tak cieszył się z tego, że m o ż e pójść do lasu? 😉


Wypracowaliśmy sobie tymczasem jako taki plan działania w domu, choć bywa z tym różnie. Dzieciakom przychodzą różne pomysły do głowy, szczególnie, kiedy zaczynają się nudzić, dlatego zawsze muszę mieć coś do zaoferowania. Jak wiadomo, nie zawsze mogę im towarzyszyć, ponieważ w domu do ogarnięcia jest jeszcze masa innych spraw. A czasami zwyczajnie potrzebuję chwili wytchnienia...


Tosiek bardzo tęskni za przedszkolem, za paniami i swoją grupą. Niestety, nie wiadomo ile jeszcze potrwa ta cała sytuacja i kiedy wrócimy do normalności. Codziennie (staramy się) przerobić materiał z książeczek oraz ten, który regularnie otrzymujemy od pań. Mamy też zapas kolorowanek i zeszytów z ciekawymi zadaniami, z których Tosiek korzysta wtedy, kiedy ma na to ochotę. Nie zmuszam go do niczego, staram się jedynie dostarczać mu takich materiałów, które w postaci ciekawej zabawy, niezauważenie też czegoś moje dziecko nauczą. W domu mam wiele książeczek z zadaniami oraz kreatywnymi pomysłami na zabawę. Dziś chciałabym zaproponować Wam jedną z takich publikacji, która z pewnoscią sprawdzi się u starszych przedszkolaków. Jeśli Wasze pociechy poznają już literki i cyferki, to ta książka jest dla Was. My nie korzystamy jeszcze z niej w pełni, aczkolwiek znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, z którymi Tosiek poradzi sobie bez problemu.


 "To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę"


To aż 160 stron wspaniałej zabawy, przy okazji której dzieci nauczą się wiele ciekawostek, poćwiczą i utrwalą swoje umiejętności. 

Przez książeczkę małych zadaniowców przeprowadzą zwierzątka (krówka Klara, piesek Kacper, świnka Paulina, Zebra Zosia, Ali aligator oraz miś polarny, Piotrek. Książka składa się z sześciu rozdziałów, w których zwierzaki te występują i tłumaczą dzieciom zadania, opisują zachodzące w przyrodzie zjawiska, ciekawostki o otaczającym je świecie. Te rozdziały to:
 • zabawa literami
 • zabawa liczbami
 • zabawa kolorami
 • zabawa kształtami
 • zabawa muzyką
 • To warto wiedzieć!


Treść zawartych w nich zadań jest prosta i zrozumiała. To książka, która zajmie dziecko na długi czas, z pożytkiem dla jego wiedzy i umiejętności. 


Książka jest bogato ilustrowana. Oprócz zadań i ciekawostek, nie zabraknie w niej propozycji gier planszowych, czy prac plastycznych, jak chociażby pomysłu na wykonanie instrumentów muzycznych z przedmiotów, które mamy w domu (na ten czas - pomysł idealny! 😉).


Bardzo spodobał mi się przedstawiony w publikacji, sposób nauki dziecka literek. Na początku dziecko wodzi paluszkiem po ich kształtach, dzięki czemu poznaje, jak są zbudowane, uczą się ich, zapamiętują (kreski, brzuszki, zawijasy). Kiedy będzie już gotowe, może chwycić za ołówek i próbować pisać literki według opisanych kroków. Na uczenie się i rozpoznawanie liter czy nauki alfabetu także jest sposób, który także jest opisany w książce. 

Ostatni rozdział wypełniony jest ciekawostkami dotyczącymi otaczającego dziecko świata przyrody. Polarny miś Piotruś wytłumaczy wszystko za pomocą prostych doświadczeń, np. wijący się wąż z papieru wyjaśni zjawisko ruchu powietrza. Bardzo ciekawym doświadczeniem będzie również kula i łódź z plasteliny. Co utrzyma się na powierzchni wody, a co utonie? Dlaczego tak się stanie?

"To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę" to doskonała książeczka do nauki poprzez zabawę w przyjemnej atmosferze. Dziecko ćwiczy swoje szare komórki, skupienie, pamięć i koncentrację, koordynację oko-ręka, doskonali motorykę małą. Ponadto, uczy się pisania, liczenia, rozpoznawania kształtów i kolorów, wykonywania prostych prac plastycznych. 

Zachęcam rodziców do wspólnej zabawy z książką. Szczególnie dodatkowa para rąk przyda się podczas wykonywania instrumentów muzycznych. Miło też będzie zasiąść do jednej z kilku propozycji mini gier planszowych. Starsze dzieci, które opanowały już naukę pisania, mogą wykonać wiele zadań samodzielnie, bez pomocy rodzica. Propozycji jest 70, więc jest co robić. Polecam!  😉Tytuł: "To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę"
Autor: praca zbiorowa
Przekład: Anna Cichowicz
Wydawnictwo: Arkady
Oprawa: miękka
Strony: 160Książkę znajdziecie na stronie
 Wydawnictwa Arkady TUTAJ.Za egzemplarz dziękuję
Wydawnictwu ArkadyKomentarze

 1. Mamy tę książkę.
  Zrobiliśmy z jej instruktażem pszczółkę.
  Polecamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbia takie rzeczy ;) i uważam, że dla dzieic sa bardzo ważne takie stymulujące rzecyz ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzieciństwie lubiłam takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest właśnie ten moment, który pokazuje, że razem z dzieckiem można sie dobrze bawić i uczyć. Idealna propozycja! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci bardzo lubiły rozwiązywać takie zadania, rebusy, rysunki, zagadki, zawsze cieszyły się z tak spędzonego czasu. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pracuję teraz z moją córką na tego typu książkach, okazuje się, że jej zerówka jest tak do tyłu, że czeka nas masa pracy. Jej koleżanki w innych zerówkach już kończą ostatnie, czwarte części podręczników, a u mojej córki dopiero kilka dni przed zamknięciem szkół zaczęli część 3. Dziś robiłyśmy tematy okołokarnawałowe. Dlatego takie książki jak ta, którą polecasz w tym wpisie bardzo nam pomagają, żeby zrobić porządek z nauką i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za podrzucenie kolejnego wartościowego tytułu :) Wcześniej go nie znałam - a z opjsu i zdjęć wnioskuję, że naprawdę warto po niego sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczna pozycja!!! Jestem bardzo ciekawa czy pomysły spodobalyby się moim chłopcom

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz