"SUDOKU 2x2. ZWIERZĘTA", LOGICZNA GRA DLA NAJMŁODSZYCH OD ALEXANDER TOYS


"Sudoku 2x2. Zwierzęta" od Alexander Toys to kolejna nowość na naszej półce gier. Sudoku nie jest niczym nowym, wręcz przeciwnie, to popularna gra. Natomiast na rynku gier pojawiła się wersja dla dzieci, co bardzo mi się podoba. Alexander Toys, polska marka gier dla dzieci, wyprodukowała kilka odsłon tej popularnej gry logicznej. My wybraliśmy zwierzęta. To propozycja dla młodszych dzieci, dlatego cyfry zostały zastąpione obrazkami.


Sudoku jest to wspaniała gra logiczna dla dzieci w wieku 6+, aczkolwiek mój niespełna pięciolatek naprawdę radził sobie dobrze. W niewielkim pudełku znajdziemy elementy gry:

 • 24 dwustronne sztywne plansze z zaokrąglonymi rogami
 • 24 szt. kartonikowych kafelek z wizerunkiem zwierząt (pies, kot, flaming, niedźwiedź, kameleon, lis)
 • instrukcja
Zestaw z grą świetnie sprawdzi się do gry z dziećmi, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w Sudoku. 

 

Na czym polega gra?
Wszystkie plansze wykonane są ze sztywnego kartonu, są naprawdę solidne. Na każdej znalazły się pola (4 identyczne kwadraty 2x2). W każdym z nich znalazły się 4 komórki. Łamigłówka polega na wypełnieniu pustych pól na każdej planszy poprzez układanie kartoników z obrazkami zwierzątek.
W każdym z 4 kwadratów, w każdym wierszu i w każdej kolumnie dane zwierzę (np. lis), może wystąpić tylko raz. Miejsc, na których namalowano obrazki zwierząt, nie można przykrywać kafelkami.  Każdą planszę gracz może uzupełnić używając tylko czterech rodzajów zwierząt. Jeśli na planszy zostały przedstawione tylko trzy zwierzaki, wtedy gracze mogą dodać jedno dowolnie wybrane przez siebie zwierzę. Kafelki z jego wizerunkiem umieszcza tak, aby w rzędach i wierszach nie powtarzały się. 

Sudoku jest ułożone we właściwy sposób, jeśli w żadnym kwadracie, w żadnym wierszu i kolumnie nie powtarza się żadne zwierzę. Łamigłówka została rozwiązana!
"Sudoku 2x2. Zwierzęta" to bardzo ciekawa gra, która ćwiczy szare komórki. Super, że została zaprojektowana wersja dla dzieci. Ogromnym plusem w tej grze jest urocza szata graficzna, która z pewnością zachęci niejedno dziecko do zabawy. Plansz jest dużo, bo aż 24 i są one dwustronne. Mają one różny stopień trudności, co bardzo mi się podoba. Dziecko może wybrać odpowiednią planszę dla siebie, nie zniechęci się.


 Za pomocą gry "Sudoku 2x2. Zwierzęta" dzieci poćwiczą logiczne myślenie, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczą motorykę małą oraz umiejętności matematyczne (np. pierwsze działania jak liczenie, dodawanie, odejmowanie). Dzięki niej dzieci poćwiczą umiejętności ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Wspaniała propozycja do rodzinnych rozgrywek, jak i układania w pojedynkę. 😉 Serdecznie polecamy!
 

 Za egzemplarz
dziękujemy

Komentarze

 1. Moja niespełna 7-latka robi już cyferkowe sudoku, ale to, które nam pokazujesz jest świetne do pierwszych przygód z tą grą :) Ja bym je nawet czterolatkowi spróbowała wyjaśnić i myślę, że by się to udało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez przesady ztym obniżaniem wieku. Fajne sudoku i dla kilkulatka, który nie miał jeszcze styczności z nim.
  Ale obrazki fajne dosc

  OdpowiedzUsuń
 3. sudoku - świetne na ćwiczenie umysłu dla każdego- podoba mi sie ta gra:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem fanką sudoku, ale temu, ze względu na piękną oprawę graficzną, mówię zdecydowane TAK!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest jeden minus tej gry. Jest bardzo dużo planszy, a kartonikowych kafelek wystarcza tylko dla jednego gracza, a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 6. I pierwsze kroki w matematycznej przestrzeni, gra powinna spodobać się dzieciom, może wciągnie z czasem w prawdziwe sudoku. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz