"RETY! KTOŚ NOWY NA PLACU BUDOWY!", WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA


"Rety! Ktoś nowy na placu budowy!" to książka, na którą mój Tosiek bardzo czekał. Jutro (25.03.2020r.) najnowszy tytuł ma swoją premierę. Moja starsza pociecha interesuje się pojazdami budowlanymi.  W domu ma swoją kolekcję takich pojazdów, którymi bawi się praktycznie codziennie.

Kiedy przed Świętami Bożego Narodzenia poznaliśmy  "Wieczór gwiazdkowy na placu budowy" (pisałam o niej tu) autorstwa Sherri Duskey Rinker, wiedziałam już, że to będzie hit w jego książkowej biblioteczce. Tak też było. Brakuje nam jeszcze pierwszej części serii pt. "Snów kolorowych na placu budowy", ale mam w planach ją kupić. 🙂

Najnowsza część to już trzeci tomik żółtej koparki oraz jej przyjaciół-pojazdów budowlanych.

Na placu budowy znów wiele się dzieje, a praca od samego rana wre. Pięć maszyn: koparka, betoniarka, dźwig, wywrotka i spychacz, zabierają się do roboty. Jednak szybko okazuje się, że jest ich za mało do realizacji planu. Potrzebują pomocy innych maszyn. I oto na sygnał betoniarki, przybywa pięć nowych maszyn zwartych i gotowych do działania. Taka Superbrygada bez problemu upora się z zadaniem. Jakie maszyny dołączyły do zespołu i co razem uda im się zbudować?


Opowieść "Rety! Ktoś nowy na placu budowy!" to urocza, przepięknie wydana książeczka, która idealnie sprawdzi się jako czytanka przed snem, ale nie tylko. Publikacja  ma niewielki, kwadratowy format, trwardą oprawę z piękną, ciepłą okładką. Cała książeczka jest pięknie ilustrowana, kolorowa. Szata graficzna zajmuje całe strony. Jest ona płótnem dla treści. Nie mamy go tutaj za wiele. Czasami na jednej rozkładówce występują tylko dwa zdania. Reszta to ilustracje. 


Wspaniale, że treść jest rymowana. Dzięki temu ma ona sympatyczny wydźwięk i łatwiej wpada w ucho, kiedy rodzic czy opiekun czyta na głos. Na obrazkach wiele się dzieje, a pojazdy mają sympatyczny wygląd. Bohaterowie od razu zjednają sobie sympatię dzieci. Mój Tosiek uwielbia tę książkę, jak również tytuł, który pokazywałam Wam w wersji świątecznej. 

Liczymy, że pojawią się dalsze przygody  koparki i całej ekipy budowlanej. Wspaniała seria dla dzieci do słuchania, ale i samodzielnej lektury. Polecam! 🙂 

Książeczka dostępna jest na stronie Wydawnictwa TUTAJ. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na całą serię.


Tytuł: "O rety! Ktoś nowy na placu budowy!"
Autor: Sherri Dusjey Rinker
Ilustracje: Tom Lichtenheld
Tłumaczenie: Joanna Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Strony: 40
Wiek czytelnika: 0-6
Za egzemplarz
dziękujemy

Komentarze

 1. Książki dla dzieci niestety mnie nie interesują. Ale wydanie bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka książeczka zainteresowałaby moją córkę, kiedy była mała, to właśnie ona pierwsza sięgała po przygody wszelkich pojazdów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo nie mogę te nakrycie głowy jest genialne, od razu jako dziecko można się wczuć i czytanie jest 100 razy lepsze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne! Jasiu sąsiadów byłby zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam z Potworkami Wieczór gwiazdkowy na placu budowy i bardzo mile wspominamy książeczkę. Na ten tytuł też polujemy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy Gwiazdkę na placu budowy, Kazik bardzo lubi

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe czy dzieciom spodoba się tak samo jak poprzednie części:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie wygląda ta książeczka. Bardzo podoba mi się tematyka i te zjawiskowe ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam dwie córki i nie przejawiają ochoty na takie książeczki, ale mam syna przyjaciółki, który pewnie ucieszyłby się z takiego prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam że świetna seria, a nie znamy jej, musimy nadrobić zaleglosci

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz