"JUŻ CZYTAM"- SERIA KSIĄŻECZEK DLA DZIECI DO SAMODZIELNEGO CZYTANIA OD WYDAWNICTWA ZIELONA SOWA


"Już Czytam" to kolejna moja propozycja serii książeczek dla dzieci, które opanowały już umiejętność samodzielnego czytania.  Jej Wydawcą jest Zielona Sowa.

W naszej biblioteczce z serii tej zagościły dwa tytuły napisane przez panią Barbarę Supeł, którym poświęcę dzisiejszy wpis.
"Słoiczek strachu"
(klik)

Autor: Barbara Supeł
Ilustracje: Małgorzata Detner
Seria: JU CZYTAM
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 48


Rodzice siedmioletniego Dominika i dwunastoletniego Błażeja, umawiają się na wieczór gier planszowych z rodzicami siedmioletnich bliźniaczek Klary i Marty. Mama prosi Błażeja, aby ten zaopiekował się dziećmi i zorganizował im czas. Chłopcu nie bardzo to się podoba, ponieważ chce pograć w swoją ulubioną grę na komputerze. Aby dzieci mu w tym nie przeszkadzały, wymyśla dla nich magiczną zabawę pt. słoik strachu. Dominik i dziewczynki muszą wykonać trudne zadania, które dowiodą ich odwagi. Niestety, sprawy wymykają się spod kontroli. Nocą, gdy pełnia, czar się wypełnia.
"Brakująca karta"
(klik)


Autor: Barbara Supeł
Ilustracje: Małgorzata Detner
Seria: JU CZYTAM
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 48


Bohaterem tej książeczki, jest chłopiec o imieniu Gabryś, który mieszka na osiedlu przy ulicy Tajemniczej. Chłopiec jest znudzony, ponieważ w okolicy nie dzieje się nic ciekawego. No, może poza festynem, który odbywa się raz do roku. Wtedy mieszkańcy organizują sprzedaż staroci. To właśnie na takim kiermaszu, mama kupuje Gabrysiowi stary kuferek magika. Są w nich papierowy cylinder, szklana kula i niepełna talia kart. Brakowało bowiem jednej, damy kier. Zamiast niej, w talii znalazła się karta z zapisaną tajemniczą wskazówką, która pomoże mu ją odnaleźć. Tak zaczyna się początek niezwykłej przygody, do której chłopiec zaprosi swoją mamę. Dokąd zaprowadzą ich wskazówki?Seria "Już Czytam" zdobyła moje uznanie i sympatię. Historyjki opisane na stronach publikacji, są niezwykle pogodne, pełne ciepła i wspaniałych przygód. Opowiadania są ciekawie napisane, dlatego myślę, że dziecko, które po nie sięgnie, nie będzie narzekać na nudę.

 Teksty książeczek są lekkie, mają pozytywny wydźwięk. Piękne, mocno nasycone kolorami ilustracje, są tutaj wspaniałym uzupełnieniem treści. Przystępny język oraz duża czcionka ułatwiają czytanie, wzbudzają zainteresowanie tekstem. Dziecko nie męczy się lekturą, jak czasem bywa przy tekście z małą czcionką.

Na końcu każdej publikacji zamieszczono słowniczek z trudnymi wyrazami, które pojawiły się w tekście (oznaczone gwiazdką) oraz dwa zadania do rozwiązania.  Dzięki nim czytelnik sprawdzi, co udało mu się zapamiętać z treści, ale będą też formą ciekawej zabawy. 


Seria książeczek ""Już Czytam" to wspaniali bohaterowie i ich niezwykłe przygody, ciekawa i wciągająca treść, prześliczna szata graficzna.

Warto zaznaczyć, że książeczki z tej serii uzyskały pozytywną opinię metodyka edukacji wczesnoszkolnej. Jeśli Wasze pociechy opanowały umiejętność samodzielnego czytania i chcecie podsunąć im książki do pierwszych własnych lektur, serdecznie polecam "Już Czytam" od Wydawnictwa Zielona Sowa. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą pod wrażeniem tych publikacji - gwarantuję! 😊


Za egzemplarze
dziękujemy


Komentarze

 1. Aż żałuję, że moje dzieci wyrosły już z takich książeczek, wspaniale byłoby je z nimi czytać. Pozostaje uwzględnić w książkowych prezentach. Fantastyczne rozwijanie zasobu słownictwa. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. już nie mogę się doczekać kiedy moje dzieci będą czytały takie serie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto zwrócić uwagę na książeczki tego wydawnictwa, ciekawe treści merytoryczne, atrakcyjna oprawa graficzna, przyciągają najmłodszych. :)

   Usuń
 3. Pamiętam, że chętnie korzystaliśmy z ofery Zielonej Sowy, gdy dzieci były małe. Widzę, że wydawnictwo trzyma dobry poziom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwie piękne opowieści. Bardzo nam się spodobały, a szczególnie ta druga, czyli ,,Brakującą karta"

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz