CZYTAMY SYLABAMI: ALE SMRODEK! i KUPISZ MI? SERIA KSIĄŻEK DO SAMODZIELNEGO CZYTANIA, WYD. DEBIT

Dziś zaprezentuje książki, które doskonale sprawdzą się w nauce samodzielnego czytania. Zebrałam propozycje od trzech Wydawnictw. Dziś ukażą się wszystkie trzy wpisy. Kolejność zamieszczania jest przypadkowa, natomiast wszystkie publikacje jak najbardziej sprawdzą się do treningu samodzielnego czytania przez dziecko. ☺️


Zacznę od dwóch propozycji Wydawnictwa Debit. Z trzech książeczek nowej serii, której autorką jest Elisendra Roca pt. "Czytamy sylabami", która zakłada naukę samodzielnego czytania w oparciu o metodę sylabowa. w naszej biblioteczce pojawiły się dwa tytuły: "Ale smrodek!" oraz "Kupisz mi?". Trzecim tytułem jest "On-Of". Książeczki przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej 6 roku życia.

Tosiek nie potrafi jeszcze czytać, jednak ja jestem zapobiegliwa i lubię zaopatrzyć się wcześniej w cenne publikacje. Takie, z którymi mój synek poćwiczy umiejętność czytania. 

"Ale smrodek!"
 (Klik)

Autor: Elisenda Roca
Ilustracje: Cristina Losantos
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Wydawnictwo: Debit
Seria: CZYTAMY SYLABAMI
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 48
 
Bohaterami książeczki są Ula, Janek i Staś. Rodzeństwo, które, no cóż...Wygląda na to, że z higieną osobistą prowadzą zaciekłą wojnę. Na nic prośby rodziców, kolegów ze szkoły czy nauczycielki. Dzieci nie chcą kąpać się, myć włosów, zmieniać ubrań czy pozbywać się resztek jedzenia z plecaków, które teraz przybierają nowe formy...Ich zachowanie również pozostawia wiele do życzenia.


 Miarka się przebrała. Wszyscy unikają brudasów. Wtedy to sam pan dyrektor bierze sprawy w swoje ręce. Tłumaczy rodzeństwu jak ważna jest higiena osobista i do czego może doprowadzić życie w brudzie. Czy dzieci posłuchają dobrych rad i zaczną dbać o siebie?

"Kupisz mi?" 
(Klik)


Autor: Elisenda Roca
Ilustracje: Cristina Losantos
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Wydawnictwo: Debit
Seria: CZYTAMY SYLABAMI
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 48

Bohaterami tej książeczki również jest rodzeństwo, a są nimi Franek, Maks i Zuzia. Dzieci uwielbiają czytać książki, szczególnie przed snem. Uwielbiają też chodzić do szkoły i uczyć się nowych rzeczy. Pewnego dnia Maks zmienia się nie do poznania. Wszystko zaczyna się od momentu, gdy w witrynie sklepowej dostrzega interesujące go zabawki i karty z jego kolekcji. Chłopiec próbuje wymusić na rodzicach zakup coraz to nowych rzeczy, ci są jednak nieugięci. 


Niestety, dziadkowie i ciocie zaspokajają jego zachcianki, ale chłopcu wciąż jest mało. Nawet rodzeństwo nie poznaje swojego brata. Chłopiec staje się marudny i złośliwy. Pewnego dnia Zuzia proponuje mu wspólna wizytę u jej koleżanki, gdzie dziewczynki bawią się w małe gęsty. Na czym polega zabawa i czy chłopiec nauczy się doceniać wartość pieniądza?

"Czytamy sylabami" do doskonala seria, z którą dziecko nauczy się czytać za pomocą metody sylabowej. Metoda ta daje świetne efekty. Tekstu na stronach jest niewiele, a sylaby w wyrazach są zaznaczone w dwóch kolorach: czerwonym i czarnym, co zdecydowanie ułatwia czytanie. Książeczka jest bardzo ładnie i kolorowo ilustrowana przez Cristinę Losantos. Każdy obrazek odpowiada przeczytanej treści, a twarze bohaterów odzwierciedlają przeżywane przez nich emocje.Książeczki te nie tylko pomogą poćwiczyć dziecku umiejętność samodzielnego czytania. Dzięki nim młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak poprawić swoje zachowanie oraz nastawienie do wielu spraw (np. higieny osobistej), pokonać trudności oraz wzmocnić relacje z innymi. To propozycje czytelnicze, które bawią, ale też uczą.

Oba tytuły mają okładkę ze skrzydełkami, z których pierwszy ma dodatkową zakładkę. Wystarczy ją wyciąć i już młody czytelnik może jej używać i zaznaczać miejsca, w których przerwał lekturę. 😉Za egzemplarze
dziękujemy Wydawnictwu DebitKomentarze

 1. Korzyści sporo z czytania takich książek, choćby wdrażanie się nie tylko w szybkie czytanie, ale i ze zrozumieniem. Pomoc wciągająca do świata przygód, ale usytuowaniem kontekstu w realnym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książeczki! Właśnie jesteśmy na etapie nauki czytania sylabowego, więc na bank się nam przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu szukałam wszelkich pomocy do nauki czytania, ale ten czas już za nami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna seria dla dzieci, które uczą się czytać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. czytaliśmy, świetne książeczki, też polecamy :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz