PRZYGODY GRYZAKA POŻERACZA KSIĄŻEK-NOWA SERIA KSIĄŻEK DLA DZIECI OD WYDAWNICTWA WILGA


  Dziś będzie o dwóch niezwykłych aktywizujących książeczkach dla dzieci, napisanych przez Emmę Yarlett, wydanych przez Wydawnictwo Wilga. Ich bohaterem jest żółty Książkopotworek, Gryzak.  Jak sami możecie zauważyć na dołączonych zdjęciach, okładka prezentuje się bardzo ciekawie, a wszystko przez te dziury! 😁 To oczywiście sprawka naszego bohatera! To on przegryza się przez wszystkie książki (których jest wielkim smakoszem), robiąc w nich sporo zamieszania. W środku publikacji tylko się w tym utwierdzimy... Pewnie też stąd jego nazwa- Książkopotworek.  Gryzak to stworek, który uwielbia chrupać mydło, żuć skarpetki, a nawet ciamkać palce u stóp (fuuuj!), jednak najbardziej na świecie, o czym już wiecie, lubi jeść książki. 

  Wgryza się w każdy tomik. Żadna okładka nie stanowi dla niego przeszkody. Przegryza się także do bajek, m.in.  "Czerwonego Kapturka", "Złotowłosej i trzech misiów" oraz "Jasia i magicznej fasoli". Żadnej książce nie przepuści. Jak bardzo potrafi namieszać taki stworek? Przekonajcie się sami. 😉  Bardzo zabawna opowieść, idealna do samodzielnej lektury. Tekstu jest niewiele, jest on rozmieszczony na stronach w różnych miejscach, ma różną czcionkę. Pogodne ilustracje oraz ciekawie zaprojektowane strony, przykuwają wzrok. Oprócz mocnych kolorów, mamy tutaj dodatkowe elementy, jak chociażby "książki w książce". Wspaniale to wygląda, a na całość miło się patrzy.


 Ilustracje zostały skonstruowane tak, aby mały czytelnik mógł poćwiczyć wzrok i spostrzegawczość, szukając żółtego uciekiniera. Napisy na okładce są wyżłobione. Miło jest po nich wodzić paluszkami. 😉 Podążając za dziurami i pozostawionymi przez Książkopotworka śladami, idziemy jego tropem.  Dziecko podczas takiej zabawy doświadcza ciekawych wrażeń sensorycznych.

Czy uda się  w końcu zapuszkować małego rozrabiakę?
 Gryzak, Książkopotworek znów nieźle namiesza. Tym razem wchrupał się w opowieść o prehistorycznych gadach. Dinozaury wcale nie są z tego faktu zadowolone, wszak to one miały być bohaterami książki!

 W publikacji pełno dziur i nadgryzionych stron. Zdenerwowane dinozaury będą próbowały pozbyć się gagadka ze swej opowieści. Czy uda im się tego dokonać?


 Tak, jak w poprzedniej książeczce, tak i w tej nie zabrakło ciekawych akcentów: wytłoczeń, dziurek, przygryzków, okienek, klapek. To jednak nie wszystko. W zielonej książeczce mały czytelnik dowie się wielu ciekawostek na temat dinozaurów (Tricerstopsie, Diplodoku czy Welociraptorze). Jest ciekawie, kolorowo, pięknie i bardzo wesoło. Dzieje się dużo, znów trzeba będzie wytężyć wzrok, bo Gryzak potrafi się dobrze ukryć. 😉
 
  Najnowsze seria Wydawnictwa Wilga, z miejsca przypadła do gustu Tosiowi, ale spodobała się również mnie. Byliśmy zachwyceni wyglądem, jak i mocno ubawieni treścią książeczek. Kolejny raz wydawnictwo spełniło nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że nie są to ostatnie przygody Książkopotworka, bo naprawdę bardzo go polubiliśmy.   Chętnie poznamy jego dalsze przygody i...psoty. 😊

  Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad prezentem książkowym dla dzieci na Mikołajki lub święta, "Gryzak" będzie strzałem w dziesiątkę. Polecamy!

 Książek szukajcie na stronie wydawnictwa.Za egzemplarze dziękujemy
Wydawnictwu Wilga

Komentarze

 1. Wspaniałe pozycje, musimy je koniecznie nabyć

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawnie wyglądają te ilustracje! Wierzę, że dzieciom się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale świetnie się zapowiada ta seria.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest w czym wybierać. Sporo propozycji fajnych na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 5. W książkach dla dzieci jest teraz ogromny wybór, te które pokazałaś też są bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie zapowiadają się Wasze propozycje !

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz