"KRAINA LODU"-KOMIKSY OD WYDAWNICTWA EGMONT


"Kraina Lodu" to jedna z najbardziej znanych i lubianych animacji Disney'a. Bajkę lubią zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Szczególnie teraz jest ona popularna dzięki drugiej części animacji, która w listopadzie trafiła na biały ekran. Ja również należę do jej fanów. 😁


 W  naszej biblioteczce mamy kilka tytułów książek z bohaterami animowanego filmu "Kraina Lodu". 

 Miłym zaskoczeniem były natomiast komiksy oparte na tejże bajce, ale opowiadające zupełnie nowe, nieznane nam przygody, pojawili się też nowi bohaterowie. Jesteście ich ciekawi? Egmont wydało dwa tytuły książkowych komiksów "Krainy Lodu". Byłam nimi bardzo zainteresowana i nie mogłam doczekać się, kiedy propozycje czytelnicze trafią w moje ręce. 

"Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie" 
(Dostępna TUTAJ)

Księżniczka Anna dla każdego okazuje swoje serce. Jest pomocna i uczynna. Chciałaby jednak dokonać czegoś wielkiego, co przysłuży się Królestwu Arendelle. Pewnego dnia, na ulicach miasta popłoch sieje dziki renifer. W ten sposób księżniczka poznaje  Maria, młodą dziewczynę, która również pragnie przeżyć wielką przygodę. Dziewczyny zaprzyjaźniają się i próbują poznać różne zawody. Tymczasem Królowa Elsa stara się załagodzić konflikt z sąsiednim państwem i dowiedzieć się, kto odpowiada za zniszczenia w rezerwacie przyrody. Na bohaterów czeka wiele niesamowitych przygód. Anna, Elsa, Kristoff, Sven, Olaf i Mari będą mieli co robić. Czy w Arendelle znów zapanuje spokój?

 Opisana historia w komiksie jest bardzo ciekawa i wciągajaca. Czyta się ją bardzo szybko. Jeśli chodzi o ilustracje, to moim zdaniem były one w tym komiksie lekko przerysowane. Natomiast lektura jest lekka i przyjemna. Nowi bohaterowie, niesamowite przygody, dużo humoru, wszystko to mieści się w tej propozycji.
 

"Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie" 
(Dostępna TUTAJ)

Królowa Elsa i jej siostra, księżniczka Anna, zostały zaproszone na jesienne dożynki w królestwie Snoob. Bohaterki odkrywają, że mieszka tam brat ich przyjaciela, Kaja. Chłopak nie widział się z nim od bardzo dawna, dlatego obie postanawiają doprowadzić do ich spotkania. Na znanych i lubianych bohaterów czekają nie lada wyzwania oraz wiele niebezpieczeństw. Czy przyjaciele wyjdą z nich cało? Kolejną wspaniała część i zupełnie nieznane mi przygody.

Zawsze uważałam komiks za świetną alternatywę książek. Możemy go zaproponować dzieciom, które niechętnie patrzą na książki, wolą oglądać ilustracje. W komiksach tekstu nie ma zbyt wiele, ale tak w sam raz. 😊 Tutaj ilustracje są mocno przerysowane, natomiast podobają mi się mocne kolory obrazków. 
 

"Kraina Lodu" komiksy zostały bardzo ciekawie wydane. Oba posiadają sztywniejszą oprawę, oraz strony o grubszej gramaturze papieru, niż typowe komiksy. Niezane dotąd przygody, wciągają od pierwszych stron. Z pewnością oba egzemplarze spodobają się dzieciom, które uwielbiają wszystko to, co jest związane z "Krainą Lodu". Polecam

Za egzemplarze dziękujemy 
Wydawnictwu Egmont

Komentarze

 1. W wydaniu komiksowym nie widziałam jeszcze przygód dwóch sióstr. Ciekawa opcja dla starszaków :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. u nas kraina lodu totalnie się nie przyjęła :) ale tu, co widzę, komiks super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubimy tę książki.
  Filip bardzo chętnie do nich wraca. A niby książki o dziewczynach... Widać, że są bardzo ,,neutralne".

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta tematyka jest na topie, więc chyba każde dziecko się ucieszy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz