"WSPANIAŁA PLANETA ZIEMIA I JEJ PRZYRODA", WYDAWNICTWO EGMONT


 Jestem wielką miłośniczką książek, które swoją tematyką dotykają zagadnień przyrody.  Cieszę się, że na rynku wydawniczym pojawia się takich publikacji coraz więcej, są one nie tylko pięknie zilustrowane, ale niosą ze sobą ważny przekaz i całą masę ciekawych informacji dotyczących życia roślin i zwierząt.

 Jedną z takich publikacji jest "Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda" (klik) z serii Art Egmont. To perełka wśród naszego skarbczyka książek przyrodniczych. Sam format książki jest interesujący: duży, w twardej oprawie, z hipnotyzującą okładką ze złotymi zdobieniami, no i tymi zwierzętami w butelkach i słojach...Na książkę składają się idealnie skomponowane rozdziały, w których ukazano wszystkie kontynenty (żyjące na nich zwierzęta i roślinność), wyodrębniono ekosystemy wodne, ukazano cykliczne procesy zachodzące w przyrodzie, nie zapominając o człowieku oraz wpływu, jaki wywiera on na przyrodę. Co poza tym? 

  W publikacji przeczytamy wiele ciekawych wiadomości dotyczących poziomu organizacji życia, mapy biomów, poznamy pojęcie ekosystemu oraz klasyfikacji organizmów żywych. Nowe lub niezrozumiałe pojęcia zostaną krótko wyjaśnione na końcu książki w Słowniczku, w którym oprócz tekstu zobaczymy kolorowe obrazki. Sama książka to totalna kopalnia wiedzy przyrodniczej, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Tekst jest lekki, a treść wzbogacona o nietuzinkowe ilustracje (pomysł na zamknięcie obrazków w słojach czy zakorkowanych butelkach - jak dla mnie ekstra!).

  Całość to majstersztyk! Rachel Ignotowsky - autorka i ilustratorką w jednej osobie, stworzyła wyjątkowe dzieło, które zachwyca. Książka dopieszczona pod każdym względem. Pozycja bezsprzecznie zasługuje na uznanie. Warto mieć ją w swojej biblioteczce. Do poznania z książką zachęcam także dorosłych czytelników. Jeszcze wiele możemy się z niej dowiedzieć. 

 Jeśli szukacie wyjątkowej książki na prezent, "Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda" będzie strzałem w dziesiątkę. 😉


Książkę pt. "Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda" znajdziecie na stronie 
Wydawnictwa Egmont TUTAJ.Za egzemplarz
dziękuję
Wydawnictwu Egmont


Komentarze

 1. Świetna, bardzo mądra książka dla czytelników w każdym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezwykły zbiór zagadnień przyrodniczych. Kopalnia wiedzy okraszone piękną grafiką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycająca. Zapewne w przyszłości kupię ja Synkowi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też! Juz nie moge sie doczekac kiedy bedziemy takie czytac z dziecmi. A jeszcze sa troszke za male

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest cudna pozycja, u nas czeka, starszy syn znajdzie ją pod choinką

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka jest bardzo ładna, sporo w niej faktow i ciekawostek na temat ekosystemów.
  Podobają mi się ilustracje, są niesamowite.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz