"TOP WING. PTASIA AKADEMIA. NOWA KOLEKCJA BAJEK", WYDAWNICTWO EGMONT


Czy Wasze pociechy mają serię książek, po które chętnie sięgają i takie, które lubią kiedy im czytacie? My w swoich zbiorach mamy takich kilka. Wśród nich z pewnością mogę wymienić "Nową Kolekcję Bajek" od Wydawnictwa Egmont. 


Tosiek lubi je z tego względu, ich tworzą nią bajki, które dobrze zna ze szklanego ekranu. Nie spędzamy wiele czasu przed telewizorem, natomiast są takie bajki, które są naprawdę ciekawe. Przede wszystkim nie mają agresywnego przekazu, jak to z niektórymi animacjami bywa. 


Najnowszym tytułem z serii jest książka "Top Wing. Ptasia Akademia". Na karty tej publikacji przeniesiono kilka opowieści z przygodami ptasich bohaterów, które znamy z ekranu. Dla mnie jest to trochę taki ptasi odpowiednik "Psiego Patrolu". Podobne spostrzeżenia miał Tosiek. 🙂


 Tak jak wszystkie publikacje z serii "Nowa Kolekcja Bajek", tak i ta jest pięknie wydana. Już sama okładka jest niezwykle barwna i mocno nasycona kolorami. W środku jest tylko lepiej. Cała książka wypełniona jest wyraźną szatą graficzną. Obrazki są ostre, dokładnie odwzorowują ilustracje, które znamy z bajki telewizyjnej. 


W książce znalazło się 6 opowiadań. Treści na stronach nie ma dużo. W sam raz dla dzieci, które opanowały umiejętność samodzielnego czytania i które chcą same sięgnąć po lekturę. Czcionka jest duża i wyraźna, a treść ciekawa i przystępna. Wiele prostych zdań i wyrażeń, zapisano pogrubioną czcionką, dzięki czemu wyrozniają się one z tekstu. Opowiadania są wzbudzają ciekawość dziecka. Z powodzeniem można je czytać jako bajka przed snem. 


 Jeśli Wasze pociechy nie znają bohaterów, to tę ptasią załogę już na wstępie lektury. Ptasi rekruci Swift, Rod, Penny i Brody rozpoczynają naukę w Ptasiej Akademii. Ich instruktorami są Speedy i Bea. Kadeci będą musieli opanować wiele umiejętności, m.in. prowadzić pojazdy ratunkowe. Za każdą opanowaną umiejętność, będą otrzymywać specjalną odznakę.

Ten tomik opowiada o tym, jak pomagać innym i ratować świat. Przed bohaterami wiele misji i zadań do wykonania. Skąd na Zakręconej Wyspie wzięli się piraci? Dlaczego zepsuł się Żółwi Pociąg? Kto wygra wyścig po Zakręconej Wyspie? Te i inne niesamowite przygody poznamy na stronach niniejszej publikacji.


Czytane historyjki tworzą okazję do rozmów z dziećmi na temat współpracy, wzajemnej pomocy, wsparciu osób w potrzebie. To sympatyczna lektura, która na pewno ucieszy fanów wersji animowanej. Serdecznie polecamy!


Książka dostępna na stronie Wydawnictwa EgmontKomentarze

 1. Opowiadania idealne dla mojego synka. Ostatnio chętnie zaczytuje się w polskich książkach :) Moje dziecko najchętniej czyta serię słodziaków z Biedronki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas nie ma fazy na te ptaszory, ale syn mojej znajomej byłby zadowolony. Podpowiem jej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Top Wings jest teraz na czasie. Mój synek woli jednak Psi Patrol, ale Top Wings jest na drugim miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój syn też zdecydowanie stoi za "Psim Patrolem". Tę bajkę też lubi, bo właśnie z tamtą bajka mu się kojarzy. 🙂

   Usuń
 4. Bardzo przyjemna grafika. Lubię taką kolorystykę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ją i bardzo lubię tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz