PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT. "KALENDARZ ADWENTOWY", BARBARA GARCZYŃSKA, WYDAWNICTWO PROMIC


Wielkimi krokami zbliżają się święta! Uwielbiam Boże Narodzenie, ma ono dla mnie ogromne znaczenie. Coraz częściej nabiera ono świeckiego charakteru, tzn. gdzieś zaciera się prawdziwy sens Świat. Takie mam spostrzeżenia. Ja jestem tradycjonalistką i osobą wierzącą, dlatego wymiar duchowy świąt jest dla mnie kluczowy. A kalendarz adwentowy buduje u nas klimat wyczekiwania na ten wyjątkowy czas.


 Okres Adwentu to taki czas, kiedy staramy się dobrze przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Podoba mi się ten czas oczekiwania. Nawet to, że wtedy stawiam sobie postanowienia. 🙂 Lubię ten moment także dlatego, ponieważ mogę moim dzieciom zrobić własnoręcznie kalendarze adwentowe. Robię taki co roku i w tym również zrobię. Tosiek wiele rozumie, a my staramy się przekazywać wartości, które są dla nas ważne. Chcemy, aby wiedział, że Boże Narodzenie to nie tylko Mikołaj i prezenty, ale znacznie więcej. 

 W naszym zbiorze mamy wiele tytułów dotyczących świat Bożego Narodzenia. Są to zarówno pogodne opowiadania, jak i historię związanymi z narodzinami Dzieciatka Jezus. 


"Kalendarz adwentowy" Barbary Garczyńskiej (Wyd. Promic) to nowość na naszej półce. Na książkę składa się 24 opowiadania, po jednym na każdy dzień adwentu, aż do Wigilii. Każde opowiadanie to okazja do rozmowy z dzieckiem na temat zamieszczonych treści. Pomocne w tym będą zamieszczone na końcu każdego rozdziału pytania (Co to jest Adwent? Co symbolizują świece adwentowe? Dlaczego potraw na wigilijnym stole powinno być dwanaście? Czego symbolem są dary od trzech króli?). Bohaterami książki jest pewna rodzinka z Czekanowa. W ich miejscowości Adwent zawsze rozpoczyna się opadami śniegu. Rodzinę poznajemy, kiedy razem spacerkiem idą na roraty (cudownie, prawda?😉). Rodzice rozmawiają, czego w tym Adwencie mogą sobie odmówić lub jakie postanowienia mogliby wypełnić. Dzieci, szczególnie starsza dziewczynka z zainteresowaniem przysłuchuje się rozmowie mamy i taty i sama chciałaby, aby ten przeżyć w wyjątkowy sposób. Każdego dnia, rodzina robi coś innego, a dzieci dowiadują się wielu ciekawostek.Poza opowieścią, wspólnie z bohaterami możemy przygotować się do Świąt, np. wykonać własnoręcznie kartki świąteczne, które potem wyślemy swoim bliskim. Na końcu dodatkowo znalazł się Słownik, który wyjaśnia małym czytelnikom nowe i niezrozumiałe słowa.


To przepięknie ilustrowana książka, która zachwyciła mnie od pierwszych stron. Chociaż, może już od samej okładki, która jest dodatkowo przybrana w brokat, dzięki któremu pięknie błyszczy. 🙂 

Bardzo podoba mi się taka forma kalendarza jak książka, choć w planach mam zamiar zrobić z synkiem kalendarz. Jeśli ktoś z Was chciałby zrobić wspólnie z pociechami kalendarze, a nie ma na to czasu, to polecam tę książkę. Ta publikacja ma gotowe podpowiedzi na to, jak spędzić ten niezwykły czas oczekiwania. Serdecznie polecamy! Książkę znajdziecie na stronie Wydawnictwa Promic.


Za egzemplarz
dziękujemy
Wydawnictwu Promic.

Komentarze

 1. Ciekawa pozycja. Do tej pory 'kalendarz adwentowy' najczęsciej kojarzony był z czekoladkami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjny pomysł na przygotowanie do świąt! O wiele lepszy niż czekoladki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy ten kalendarz. Jest genialny i mądry. Dziecko może dowiedzieć się co jest najważniejsze w świętach.

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne dla cełej rodzinki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładnie wydana i mądra książeczka. W sam raz na przedświąteczne oczekiwanie

  OdpowiedzUsuń
 6. I to się nazywa piękny kalendarz adwentowy - na prawdę można się przygotować do świat

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedna z lepszych książek dla dzieci, jakie widziałam w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się podoba, wszystko jest ładnie podane, a treść przemyślana 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna propozycja! Rodzice nie zawsze wiedzą sami z siebie jak rozmawiać o czymś z dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajnie wpisuje się w radosne oczekiwanie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że to bardzo ciekawa publikacja dla dzieci wychowywanych w tradycji katolickiej. Szczególnie te ciekawostki, o których albo my dorośli nie wiemy albo nie pamiętamy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super alternatywa dla czekoladek, które niewiele mówią dzieciom ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Co roku przygotowuje dla dziewczyn kalendarz z zadaniami na adwent w tym roku nasze przygotowania uzupełnię o te opowiadania

  OdpowiedzUsuń
 14. mamy!!! cudna jest, już nie mogę się doczekać, aż zasiądziemy do wspólnej lektury!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. I my czytamy każdego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Urocza książka na ten magiczny czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo mi się podoba ten kalendarz. Świetny pomysł na włączenie najmłodszych w przygotowania do Bożego Narodzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz