"Balonowa 5", Mikołaj Pasiński, Wydawnictwo Egmont - RECENZJA KSIĄŻKI DLA DZIECI


Wydawnictwo Egmont ma w swoich zbiorach naprawdę ciekawe i wyjątkowe serie czytelnicze, które zainteresują nie tylko dzieci, ale zwrócą uwagę także dorosłych miłośników książek.


 Seria ART Egmont jest jedną z nich. Publikacje, które wchodzą w jej skład, są niezwykłe zarówno pod względem treści, jak i doboru szaty graficznej. Ta ostatnia zawsze wyróżnia się na tle innych pozycji ciekawą kreską. Moim skromnym zdaniem, ilustracje do tej serii przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Zawsze odnoszę wrażenie, że nie patrzę nie na obrazki, ale na obrazy. 

 "Balonowa 5" Mikołaja Pasińskiego to jeden z najnowszych tytułów serii ART Egmont. Czy zasługuje na uwagę? Zdecydowanie tak, ale po kolei...


 Balonowa 5 to nazwa ulicy, przy której mieści się pewna kamienica. Mieszkają w niej naprawdę różni lokatorzy. Tam nie ma nudy, zawsze coś się dzieje, a sąsiedzi są wyjątkowi,  ponieważ każdy ma naprawdę ciekawe pasje. Czy panuje tu chaos? O dziwo nie, a mieszkańcy żyją w zgodzie i zawsze chętnie spędzają ze sobą czas. Choć wydawać by się mogło, że są naprawdę różni i niewiele mogłoby ich łączyć, to potrafią żyć ze sobą w harmonii, jedni nie przeszkadzają drugim, jak to czasami z sąsiadami bywa. 😉


 Książka bardzo mi się spodobała. Pierwszy plus otrzymała za twardą oprawę. Taką formę okładki bardzo lubię.  Kolejne plusiki same posypały się za treść oraz szatę graficzną. Na każdych rozkładówkach poznamy kolejnych mieszkańców od parteru po mieszkanie znajdujące się na najwyższym piętrze kamienicy. To, co ich wyróżnia, to to, że każdy lokator pasjonuje się zupełnie inną dziedziną. Na parterze mieszka raper Myszka, pod czwórką kot, który uwielbia nagrywać ptasie trele, natomiast mieszkanie nr 8 zamieszkuje pajęczą rodzinka, bardzo utalentowana muzycznie. Kogo jeszcze możemy tu spotkać? Na pewno ciekawe postacie. Wysmakowaną szata graficzna, nasycone kolory, to coś co bardzo lubię. Ciekawa kreska Gosi  Herby, świetny pomysł na zobrazowanie treści, ubranie jej w nietuzinkową szatę, zachwycił mnie od pierwszych stron.


Książka ukazuje indywidualności, to, że każdy z nas jest inny, co wcale nie znaczy, że jest gorszy. Przeciwieństwa się przyciągają mogą żyć w zgodzie, czego dowodem są sąsiedzkie spotkania mieszkańców kamienicy, którzy planują wspólny cel dla wzajemnego dobra.Publikacja zdecydowanie warta uwagi. Polecam!

 Znajdziecie ją na stronie Wydawnictwa TUTAJ.


"Balonowa 5"
Autor: Mikołaj Pasiński
Ilustracje: Gosia Herba
Wydawnictwo: Egmont
Seria: ART EGMONT
Oprawa: twarda
Strony:


Komentarze

 1. Z tego co czytam jest to bardzo mądra i ciekawa książka dla najmłodszych.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie wydana książka 😉 te rysunki przyciągają uwagę 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiałam się nad ta książką i teraz żałuję,że jej nie mamy- piękne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze z tego wydawnictwa książeczki były bardzo ładne

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne ilustracje są w tej książce. Uwielbiam książki z tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podobają mi się książki dla dzieci tego wydawnictwa i jak mój syn podrośnie, to z pewnością się w nie zaopatrzymy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak jak napisałaś - pozycja warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz