"ALE KOMPUTERY! MEGABAJTOWE HISTORIE CYFROWE", WYDAWNICTWO EGMONT  Komputer to wynalazek, który obecnie może wyręczać człowieka we wszystkim. Teraz, w połączeniu z dostępem do sieci, możemy wszystko zrobić za jego pomocą, bez wychodzenia z domu. Pierwsze prototypy komputerów, były prawdziwymi kolosami. Dziś, komputery mieszczą się w malutkich urządzeniach. Choć nie jestem jakoś super informatyczna, to podstawy obsługi znam. Umiejętność posługiwania się komputerem, jest w dzisiejszych czasach niezbędna. 


 Historia powstania tego niezwykłego urządzenia jest naprawdę ciekawa.  Wydawnictwo Egmont w serii Art Egmont, wydało tytuł "Ale komputery! Megabajtowe historię cyfrowe", które z pewnością niejednemu młodemu czytelnikowi przypadnie do gustu. 😉


 Autorem książki jest Michał Leśniewski, natomiast ilustracje do niej  wykonał Maciej Łazowski. Publikacja wyróżnia się dużym formatem w twardej oprawie. Całość prezentuje się na tyle ciekawie i estetycznie, iż z powodzeniem może stać się książkowym prezentem.


Wszystkie książki z serii Art Egmont, mają w sobie coś wyjątkowego i są pięknie wydane. Tak też było w przypadku tego tytułu. Książka posiada zabawne, pełne kolorów i ciekawych form ilustracje oraz wiele ciekawostek dotyczących początków komputerów.   Nikt z nas nie zdawał sobie pewnie sprawy, że pierwszymi najprostszymi komputerami były...nasze palce! Wszak to na nich dokonywano pierwszych obliczeń. 

Publikacja oprowadzi nas po kartach przeszłości urządzenia, jakim jest komputer. Z nią dowiemy się jak wyglądały pierwsze komputery i do czego ich używano. Poznamy wynalazców oraz wielkie odkrycia informatyczne.  Każde zagadnienie rozplanowano tak, aby zajmowało jedną rozkładówkę. Czytelnik będzie miał co robić, ponieważ lektury jest co nie miara, natomiast tekst jest na tyle ciekawy i przystępny, że czyta go się dość sprawnie. Układ też ma tu spore znaczenie. Rozkładówka zajmuje ilustracje, tekst zapisany na kolorowym tle, wyjustowany tytuł, a nad nim datę opisanego wydarzenia. Tak zaprojektowane strony umożliwiają stopniowanie lektury, tzn. czytanie od rozdziału do rozdziału. Wiedzy naprawdę jest sporo, a i interesujących ciekawostek oraz anegdotek nie brakuje. Dzięki nim książka nabiera niebywałego charakteru, a szata graficzna dodaje jej szczególnego wyrazu. 

Ale komputery! Megabajtowe historię cyfrowe" to niesamowita kopalnia wiedzy na temat komputerów i internetu. To już trzecia część z kolekcji "Ale...". Mamy już "Ale samoloty!" oraz "Ale auta!". Wspaniale, że kolekcja Tosia powiększyła się o kolejny tytuł.  Z tymi książkami przeniesiemy się do czasów przeszłych, oddalonych nawet o tysiące lat. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!Książka do kupienia TUTAJ.


Komentarze

 1. Książka jest po prostu genialna.
  Filip ja uwielbia. Najpierw czytałam Mu na głos, a potem już sam wielokrotnie czytał różne rozdziały - On bardzo lubi komtutery, ale i czytanie książek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne ilustracje! Podejrzewam, że to wciągająca historia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama z chęcią bym się z nią zapoznała.

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna książka, Ignacy się nią bardzo zainteresował

  OdpowiedzUsuń
 5. Historia faktycznie jest ciekawa. Tym bardziej jak spojrzymy na to jakie dziś sprzęty mamy do dyspozycji https://www.oleole.pl/komputery-stacjonarne-pc,_Dell.bhtml to można być pod ogromnym wrażeniem jak bardzo ta technologia poszła do przodu w tak niedługim okresie czasu

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo merytoryczna i dobrze zaprojektowana książka. Dzieci jak najbardziej powinny od najmłodszych lat zaznajamiać się z wiedzą na temat IT, ponieważ teraz i w przyszłości będą braki dobrych specjalistów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka z dużą ilością dobrze zaprojektowanych grafik. Idealne dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny wpis , bardzo fajnie opisałeś to

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz