"Niezwykła peleryna i inne opowieści", Ewa Monastyrska, Wyd. Promic


Uwielbiam książki dla dzieci, a w szczególności te, które  oprócz wciągającej fabuły, niosą ze sobą ważne przesłanie, głębszy sens, uczą rzeczy ważnych, przekazują cenne dla nas wartości. Nasza biblioteczka jest pełna tego typu publikacji, a wciąż ich przybywa. Najnowsza z nich to "Niezwykła peleryna i inne opowieści"- nowość od Wydawnictwa Promic.Autorką książki jest Ewa Monastyrska, która w tej niepozornej książeczce zawarła kilka bardzo wartościowych opowieści dla dzieci. Wiele z nich ma wymiar religijny, a dla nas takie publikacje również mają ogromne znaczenie. Kwestia wiary jest dla nas bardzo ważna, a jak lepiej przekazać dzieciom ważne dla nas wartości, jeśli nie w oparciu i książeczkę przystępną do jego wieku i rozumowania? 

Choć jest to książka wydana przez wydawnictwo katolickie, opowieści zawarte w książeczce można przeczytać też dzieciom niezwiązanym z tym wyznaniem. Tak jak wspomniałam, nie każda historia bezpośrednio odnosi się do wiary, ale też do wartości ważnych dla każdego: przyjaźni, zaufania, bezwarunkowej miłości matki do dziecka, bezinteresownej pomocy, koleżeństwa itp. Oprócz wartościowych, pięknych i przystępnych dziecku treści, zachwyciły mnie przepiękne, delikatne ilustracje w pastelowych kolorach. To naprawdę wartościowa książeczka. W środku znajdziemy aż 15 krótkich opowiadań, idealnie nadających się do samodzielnej lektury, dzięki dużej czcionce. Bohaterami historyjek, są zarówno ludzie, jak i zwierzęta.

Czy wszystko, co nowe, jest gorsze? Czym tak naprawdę jest szczęście? Czy warto dążyć do celu, mimo iż inni w nas nie wierzą? A ile taka wiara w siebie może nam dać? Co tak naprawdę liczy się w Święta Bożego Narodzenia? Czy rzeczywiście nie szata zdobi człowieka? A co, jeśli skromny ubiór jest powodem do drwin rówieśników? Czy wygląd zewnętrzny decyduje o tym, jacy jesteśmy w środku? Czy jest ważniejszy od charakteru?


 Książka ta dostarczyła nam wszystkiego, czego oczekujemy od książeczek dla naszych dzieci. Każda historyjka traktuje o czymś ważnym, o czymś, co z biegiem lat na szczęście nie traci na wartości. Opowieści przypadną do gustu nie tylko młodszym czytelnikom, ale także dorosłym opiekunom, czy rodzicom. Każda opowieść niesie ze sobą ważne przesłanie i staje się okazją do rozmów z dzieckiem. Każda wypełniona jest emocjami, które udzielają się czytelnikom, jak i słuchaczom. Jeśli cenicie tego typu lektury,  polecamy "Niezwykłą pelerynę i inne opowieści" z całego serca! 😊💗
Od Wydawnictwa mam jeszcze dla zainteresowanych ważną informację:Nagrody dla prenumeratorów 2019


Każdy, kto do końca bieżącego roku, tj. 31 grudnia 2019 r., opłaci prenumeratę "Oremus" lub "Słowa wśród nas" na rok i prześle do 31 stycznia 2020 r. kopię potwierdzenia wpłaty, weźmie udział w losowaniu pielgrzymek organizowanych z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II:

pielgrzymki dla dwóch osób - do Włoch i Watykanu

lub

pielgrzymki dla dwóch osób - do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

Organizatorem pielgrzymek jest MARIANUM TRAVEL - Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Księży Marianów

Komentarze

 1. Bardzo sobie cenimy takie książki.
  Tej nie znamy, ale widząc wnętrze oraz Twój opis wiem, że to wartościowa książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również bardzo sobie cenię książki, które coś wnoszą, mają przesłanie. Świetna pozycja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki z przesłaniem zawsze będą ważne. Choć wiek mojego synka jeszcze nie jest odpowiedni do takich pozycji, myślę że dla starszego dziecka są godne uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocza książeczka :) i miłe dla oka ilustracje :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Za historiami o zabarwieniu religijnym akurat raczej się nie rozglądamy - ale dla wielu osób są zapewne bardzo wartościowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu raczej nie będzie bezposrednio takiej historii, choć w kilku opowieściach mamy odniesienie do wiary.

   Usuń
 6. Nie znałam jeszcze tej książki. Z pewnością pomyślę o niej kompletując prezenty choinkowe dla młodszych dzieci z rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie ważne pytania...
  I jakie słodkie rysunki :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz