NAUKA I ZABAWA: SERIA KSIĄŻECZEK DLA NAJMŁODSZYCH OD WYDAWNICTWA EGMONT


 Dziś chciałabym zaprezentować Wam cztery kartonikowe książeczki dla maluchów od Wydawnictwa Egmont. Wchodzą one w skład nowej serii zatytułowanej Nauka i Zabawa. Poprzez zabawę nasze maluchy uczą się wraz z bohaterami swoich ulubionych bajek. Heniś jest jednym z nich. 😀"Bing. Przeciwieństwa"
 (Klik)


  Bing to czarny króliczek, bohater bajeczki dla najmłodszych. Kilka książeczek z tą postacią już mamy. Wydawnictwa Egmont co jakiś czas wypuszcza nowe serie, w których bohaterami są postacie ze znanych i lubianych dziecięcych animacji. W kolekcji Nauka i Zabawa, wraz z Bingiem i jego przyjaciółmi, najmłodsi poznają przeciwieństwa. Książeczka jest bardzo kolorowa, a obrazki duże. Słowa zapisano dużą czcionką i umieszczono w górnych rogach. Szata graficzna przyciąga wzrok, wyjaśnia przeciwieństwa, ale może stanowić także temat do rozmów z dzieckiem (co widzi, gdzie jest dany przedmiot itp.). Maluch dzięki temu ćwiczy spostrzegawczość, ale tez wzbogaca swoje słownictwo.
 


"Kot-o-ciaki. Kształty"
(Klik)
 

  "Kot-o-ciaki" to jedna z nowszych bajeczek, jakie poznaliśmy. Animowane koty stały się także bohaterami książeczek Wydawnictwa Egmont. W serii koty pokażą maluchom kształty figur na przykładzie przedmiotów codziennego użytku oraz zabawek. Bardzo kolorowa, z ciepłymi, pogodnymi ilustracjami. Każdy kształt jest opisany.  Henisia Tosiek uwielbia. To bohater uroczej serii krótkich filmów animowanych. W każdym odcinku chłopiec poznaje nowe rzeczy, które są ożywione. Dowiaduje się przy tym wielu ciekawych wiadomości, a wraz z nim dzieci. Szata graficzna może nie każdemu przypaść do gustu, natomiast Tośkowi podoba się, że każda rzecz ma oczy. 😉 W serii posiadamy dwa tytuły. 


"Heniś. Kolory"
(Klik)
 

  Na każdej rozkładówce znajdziemy jeden kolor. Ilustracje przedstawiają ogromny napis z jego nazwą oraz kilka rzeczy w tym kolorze. Tosiek na każdej rozkładówce szukał środków transportu. Synek zna wszystkie nazwy kolorów z książeczki. Kartonówka ta może posłużyć do nauki kolorów. Później możemy sprawdzić, czy dziecko zapamiętało nazwę koloru, zadając mu pytania typu: Gdzie jest kolor niebieski? Jakiego koloru jest dinozaur? Książeczka daje wiele możliwości do nauki i zabawy.
"Heniś. Cyfry"
 (Klik)


  W tym tytule Heniś nauczy dzieci liczyć, wprowadzi je w świat cyfr od 1 do 9. Jedna rozkładówka to jedna cyfra. Po lewej stronie, mamy jej znak graficzny, natomiast po prawej tyle przedmiotów, ile on przedstawia. Wraz z dzieckiem liczymy, ale też szukamy różnic między podobnymi przedmiotami np. trzema kaktusami. Każdy jest inny. Jak wyglądają? Czy każdy ma kapelusz? Który kapelusz jest największy? Który ma wzorki itp. Bawić można się na różne sposoby, a i nauczyć dziecko może się wiele.
  Przedstawione książeczki z serii Nauka i Zabawa to doskonała propozycja dla najmłodszych. Są wprowadzeniem do poznania przez dziecko otaczającego je świata i nabycia podstawowych umiejętności. Bohaterowie znanych i lubianych bajek zachęcają do korzystania z książeczek. Grafika jest wyraźna i bardzo kolorowa. Kartonówki mają zaokrąglone rogi, są niewielkich rozmiarów, przez co mogą towarzyszyć dziecku w domu, przedszkolu, podczas spaceru, podróży autem. W serii na stronie Wydawnictwa Egmont, znajdziecie również podobne tytuły z innymi bohaterami jak np. "Tomek i Przyjaciele".

Serdecznie polecamy!
Za egzemplarze
dziękujemy
Wydawnictwu Egmont
Komentarze

 1. Świetna seria dla najmłodszych, u nas synek bardzo ją lubi :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy bardzo podobne rzeczy, tyle że są to karty. I tak jak wasze książeczki, bardzo podobnie wydane i pięknie zilustrowane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tę seriė zapewne kupię mojej wnuczce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci już za duże na takie książeczki, ale wydają się świetne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne są te książeczki. 😍

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam dzieci a nie znam bohaterów tych bsjek ups

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam dzieci a bohaterów tych bajek nie znam ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz