"Gdzie jest twoja siostra?" Puck Koper, Picturebook od Wydawnictwa Wilga


Czy zdarzyła się Wam tak nieprzyjemna sytuacja, że...zgubiliście dziecko? Mnie na szczęście nie i mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Współczuję jednak rodzicom, którym taka sytuacja się przydarzyła. Nawet nie wyobrażam sobie, co oni wtedy czuli. My zawsze, kiedy zabieramy ze sobą dzieci, chociażby na zakupy, mamy je z mężem na oku. Natomiast pewnej mamie w centrum handlowym zapodziała się córka, jedna z bliźniaczek...


Na szczęście zdarzyło się to w książce, ale jej bohaterki i tak przeżyły chwilę strachu. Pewne dziewczynki wraz z mamą, wybrały się do centrum handlowego na zakupy. 

Mama musi kupić nowy garnek. Jedna z dziewczynek nie jest zadowolona, nie lubi zatłoczonego centrum, no może poza wizytą w cukierni. 😉 W pewnym momencie mama orientuje się, że jej  druga córeczka, Hania zniknęła! Gdzie jest siostra bliźniaczka? Wraz z jej siostrą i ich rodzicielką wyruszymy w szalony pościg za dziewczynką. Czy ją odnajdziemy?  "Gdzie jest twoja siostra"  to szalona opowieść w formie picturebooka, a to oznacza, że główną rolę odgrywają w niej ilustracje. To z nich "czytamy" całą historię, choć na stronach tekst również jest obecny, aczkolwiek jest go naprawdę niewiele. 

W szacie graficznej  dominują dwa kolory: czerwony i niebieski. Każda rozkładówka to jedna scenka, na której bystre oko musi odnaleźć dziewczynkę. To dodatkowa zabawa i ćwiczenie spostrzegawczości. Komu uda się odnaleźć dziewczynkę w czerwonym płaszczyku w białe groszki? Zachęcam do zwrócenia uwagi na tę pozycję. 😉Tytuł: "Gdzie twoja siostra?"

Autor: Puck Koper
Wydawnictwo: WILGA
Oprawa: twarda
Strony: 40
Kategoria wiekowa: 3+
DOSTĘPNA: TUTAJ


Za egzemplarz 
dziękujemy


Komentarze

 1. Idealna dla początkującego czytelnika ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi sie ciekawa grafika tej książki, dość oryginalny styl.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się ilustracje :)
  Chętnie byśmy taką książkę przeczytali :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka i ilustracje podobają mi się bardzo. Jestem pewna że książka przypadłaby nam do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się ilustracje, mam słabość to kontrastów i niewielkiej ilości kolorów :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz