"Dusia i Psinek-Świnek. Dzień Niegrzeczniucha", Justyna Bednarek, Wydawnictwo Nasza Księgarnia


 Po raz czwarty witamy się z małą Dusią oraz jej pluszowym przyjacielem, Świnkiem-Psinkiem. Najnowszy tom zatytułowany jest "Dusia i Psinek-Świnek. Dzień Niegrzeczniucha". Autorką serii wydanej przez Naszą Księgarnię jest pani Justyna Bednarek - jedna z moich ulubionych autorek. 😉 Co tym razem spotka naszych ulubieńców?

  
  Mała Dusia jest przekonana, że właśnie dziś jest Dzień Niegrzeczniucha. Już po przebudzeniu wie, że coś jest nie tak. Mama ma minę niczym kwaśna cytryna. W kuchni dziewczynka zauważa, że brakuje kilku jej ulubionych produktów. Nagle orientuje się, że nie jest w kuchni sama. Przy stole, pałaszując w najlepsze kanapkę z jej ulubionym serkiem, siedzi wujek Kacper, kuzyn mamy. Wpadł on z niezapowiedzianą wizytą, która stała się powodem naburmuszonej maminej minki. 
 

 Jakby tego było mało, w domu robi wiele zamieszania, co jeszcze bardziej irytuje mamę. Ale to jeszcze nie koniec, o nie! Po drodze do przedszkola inny kierowca wymyśla tacie Dusi, a w przedszkolu również dochodzi do niemiłych sytuacji. Dzieci sobie dokuczają, a wśród zabawek, zjawia się Zielony Potworek, który także dokazuje. Czy da się temu wszystkiemu zaradzić? 

 "Dusia i Psinek-Świnek" to pełna ciepła, humoru seria książeczek dla dzieci, w których nie brakuje też ważnego przesłania. Propozycje doskonale sprawdzą się w biblioteczce każdego przedszkolaka. Sytuacje opisane w książce bliskie są prawie każdemu maluchowi, łatwo utożsamia się z bohaterami, ponieważ nierzadko przeżywa podobne co oni emocje. Książeczki są przepięknie i starannie wydane. W środku nie zabraknie wesołych, mocno nasyconych kolorami ilustracji. Serdecznie polecamy!
Tytuł: "Dusia i Psinek-Świnek. Dzień Niegrzeczniucha"
Autor: Justyna Bednarek
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Oprawa: twarda
Strony: 32
Przedział wiekowy: 0-6 lat
DOSTĘPNA: TUTAJ
Za egzemplarz
dziękujemy

Komentarze

 1. Teraz wychodzi mnóstwo przepięknych książek dla młodszych dzieci. Ta wygląda bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż nie wiadomo co wybierać :) Ostatnio rozmawiałam o tym w bibliotece i Panie same stwierdziły, że nie są w stanie ogarnąć rynku książek dla dzieci :)

   Usuń
 2. Urocza książeczka i historia też ciekawa. Ilustracje przyciągają uwagę, co dzieci bardzo lubią

  OdpowiedzUsuń
 3. To zupełnie tak jak u dorosłych w poniedziałek :-))

  OdpowiedzUsuń
 4. To co przykuło moją uwagę momentalnie to ilustracje ! są obłędne a i propozycja sama w sobie mega ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znałem tej pozycji, a ilustracje rzeczywiście piękne!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz