"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

"Przygody Alicji w Krainie Czarów", Lewis Carroll, Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Tytuł: "Przygody Alicji w Krainie Czarów"
Autor: Lewis Carroll
 Ilustracje: Tove Jansonn
Tłumaczenie: Maciej Słomczyński
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Przedział wiekowy: 0-10  Byłam przekonana, że "Alicję w Krainie Czarów" znam bardzo dobrze, wszak przeczytałam kilka jej wydań, obejrzałam ekranizację w wersji filmowej i animowanej. Gdy tak o niej myślę, widzę małą niebieskooką dziewczynkę z jasnymi włosami, w błękitnej sukience z białym fartuszkiem, w czarnych lakierkach. Kiedy chwyciłam za książkę pt. "Przygody Alicji w Krainie Czarów" od Naszej Księgarni, nie zdawałam sobie sprawy, że lektura ta tak mnie porwie. Przecież czytałam Alicję nie raz i nie dwa. A jednak! 

  Myślę, że opowieść o dziewczynce, która przeniosła się do niezwykłej krainy, w której przeżyła wiele niesamowitych przygód, jest większości dobrze znana i nie trzeba nikomu jej opowiadać?
  To wyjątkowa pozycja pod każdym względem. Treść nie należy do prostych, co przyznaje sam tłumacz tekstu, Maciej Słomczyński. Przekład "Przygód Alicji w Krainie Czarów" nie była dla niego sprawą prostą, jednak uważam, że wykonał świetną pracę, o czym mogłam się przekonać, czytając dzieło Lewisa Carrolla. To książka, która doskonale łączy ze sobą świat prawdziwy ze światem snu. Ponadczasowa propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Stajemy na granicy jawy i pięknego, choć zdawałoby się dość dziwacznego snu, w którym występują niezwykłe postacie: biały królik z kieszonkowym zegarkiem, Kapelusznik, pan Gąsienica, Kot z Cheshire, no i królowa, która każdemu ucinałaby głowę...     Wysmakowana książka, wzbogacona o wyjątkowe ilustracje twórczyni "Muminków", Rover Jansson. To wydanie Alicji hipnotyzuję szatą graficzną (raz czarno-białą, innym razem z delikatnymi kolorami), zabawną lingwistyką, symboliką i działaniem na wyobraźnię czytelnika. Porywająca opowieść, której, jak się okazało, nie znałam do końca tak, jak myślałam. Zdecydowanie warto przeczytać ten klasyk. Fascynująca historia, z którą oderwiemy się od rzeczywistości, odpłyniemy na chwilę do innego świata pełnego czarów i...aj, nic już więcej nie napiszę, po prostu przeczytajcie TĘ Alicję, i przekonajcie się, czy aby na pewno poznaliście już każdą z jej przygód. Być może coś Wam umknęło. 😉 "Przygody Alicji w Krainie Czarów" to także doskonały pomysł na niebanalny prezent. 

 Serdecznie polecam!


Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Za egzemplarz
dziękujemy

Komentarze

 1. Bajkę owszem znam i nawet fil oglądałam ale książka mnie nie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Alicję. jest tyle nawiązań w kulturze masowej obecnie: filmy, książki, mangi, gry. To wydanie ma piękne rysunki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam książeczkę z serii poczytaj mi mamo. A te współczesne Alicję takie rozbudowane 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. Ponadczasowa pozycja, która jest mega interesująca. Do Alicji zawsze miałam słabość...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nasza Księgarnia wydaje coraz ciekawsze książki, od klasyków po mniej znane dzieła. Alicja w Krainie Czarów to był mój ulubiony film, tym bardziej przeczytałabym tę odsłonę.

  OdpowiedzUsuń
 6. oj klasyka nasza ulubiona:0 piekna książka ..a Twoja zakładka jeszcze piekniejsza:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że sama chętnie znów bym chwyciła za tę przygodę czytelniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja historii Alicji akurat nigdy nie lubiłam, ale bardzo podoba mi się wydanie tej książki :)

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Cóż za piękne wydanie <3 Uwielbiam Alicję!

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam Alicję w krainie czarów. A wydanie książki jest przepiękne <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli mam być szczera, to przeczytałam tylko raz „Alicję w Krainie Czarów”, gdzie ta wersja przygód dziewczynki była okrojona z treści. Była to wersja dla najmłodszych, gdzie starano się dostosować do wieku czytelnika. Muszę jednak wreszcie zapoznać się z pełną wersją, by poczuć smak tej magii na własnej skórze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jako dziecko czytałam tą książkę z wielkim zaciekawieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Klasyka zawsze w cenie, każdy powinien przeczytać Alicje

  OdpowiedzUsuń
 14. Alicja ma w sobie magiczny klimat :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz