"Czaple, kury i głuptaki. Czyli o bogactwie ptasiego świata", Asia Gwis, Wydawnictwo Nasza Księgarnia


 "Czaple, kury i głuptaki. Czyli o bogactwie ptasiego świata", to książka, która z pewnością zafascynuje wszystkich tych, którzy pasjonują się ornitologią, i światem przyrody. Autorką publikacji jest pani Asia Gwis, która wcześniej opracowała książkę zatytułowaną "W świecie małp". Wydawcą obu tytułów jest Nasza Księgarnia. Tym razem autorka zaprasza nas do świata ptaków.


  Książka w mojej opinii jest jednym wielkim dziełem sztuki. Wszystko mi się w niej podoba: duży format, twarda oprawa, natomiast samo jej wnętrze to coś pięknego! W środku znajdziemy piętnaście prześlicznie ilustrowanych rozkładówek, po brzegi wypełnionych soczystymi kolorami. Poznamy ptaki żyjące w różnych środowiskach, zainteresujemy się ich zwyczajami, zachwycimy się ich ogromną różnorodnością oraz liczbą gatunków, pięknem upierzenia, kształtami dziobów, poznamy te, które latają wysoko oraz nieloty, takie, które budują gniazda na drzewach, jak i te, które składają jaja w ziemi itp.  Na kartach publikacji dominują ilustracje. To one zajmują całe strony. Tekstów jest tu niewiele, głównie stanowią one podpisy nazw ptaków oraz krótkie informacje dotyczące życia ptaków.
Poznamy ptaki żyjące w lasach, nad wodą, w dżungli, na Antarktydzie, w miastach i na wsi. Zobaczymy ich domy, porównamy wygląd jaj, które składają. Cała ptasia różnorodność w jednej książce, która zachwyca od pierwszych stron. Mnóstwo ciekawych informacji, prześliczna szata graficzna, to cechy, które składają się na wyjątkowość tej pozycji. 
 Z Tosiem przeglądaliśmy ją już kilkakrotnie i wciąż nie możemy wyjść z podziwu. Synek wciąż zadawał mi pytania, był ciekawy opisów, a ja z przyjemnością razem z nim odkrywałam ptasi świat. Świat przyrody jest taki piękny, tak bogaty i różnorodny. Naszym obowiązkiem jest o niego dbać i nie dopuścić do tego, aby z powierzchni naszej planety znikały kolejne gatunki nie tylko ptaków, ale też innych zwierząt. Ta książka pokazuje, ile możemy stracić, jeśli nie zadbamy o środowisko. Ot, taka naszła mnie refleksja...
 Polecam książkę bardzo serdecznie dla dzieci już od 6 roku życia! 

Sprawdzi się doskonale jako samodzielna lektura, będzie wyjątkowym prezentem oraz pomocną w nauce książką. Warto mieć ten tytuł na półce!

Sowy...uwielbiam je...

Książkę pt. "Czaple, kury i głuptaki. Czyli o bogactwie ptasiego świata", znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia TUTAJ.

 


Za egzemplarz dziękujemy


Komentarze

 1. Książka faktycznie jest przepiękna.
  Zupełnie w moim typie. Nie dość że pięknie ilustrowana, to jeszcze zawiera wiele cennych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę u Was coraz więcej perełek <3 Książka prezentuje się okazale i te barwne ilustracje - ach... zapierają dech!!!
  Jestem oczarowana pozycjami Naszej Księgarni... muszę koniecznie przejrzeć ich ofertę (y)

  OdpowiedzUsuń
 3. faktycznie jest przepiękna.

  OdpowiedzUsuń
 4. przepiękna ta książka... spodobałaby mi się już przez same ilustracje :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością sięgnę po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow , bardzo mi się ta książka podoba, bo jak wiedzieć jaki to ptaszej jak nie zobaczy się go na porządnym rysunku ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zwierzęta to niesamowite stworzenia, ptaki też. Najbardziej lubię sikorki oraz łabędzie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna jest. Sama nie wiem czemu ją przegapilam. Lubię książki dla dzieci z pięknymi ilustracjami. Bardzo ta książka mi się podoba. Może na synka urodzony ją podaruję.

  OdpowiedzUsuń
 9. temat, który fascynuje Ignacego. U Ciebie zawsze znajdę coś ciekawego

  OdpowiedzUsuń
 10. O, muszę pokazać koleżance, która lubi ptaki. Jakby miała dzieci jak znalazł dla niej ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz