"ATLAS MIAST POLSKI", Anna Garbal, Wydawnictwo Nasza Księgarnia


 "Atlas miast Polski" od Wydawnictwa Nasza Księgarnia to idealna książka na wakacje, ale nie tylko. To publikacja, która jest wspaniałą propozycją czytelniczą, zachęcającą do odwiedzenia najpiękniejszych polskich zakątków.


 "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie..." To odwieczna dobrze znana fraza, która idealnie odzwierciedla pewną prawdę. Ja odnoszę je do twierdzenia, iż Polska to wyjątkowy kraj, pełen pięknych, często nieodkrytych miejsc i zakątków. Ze wsiami i miastami, które warte są tego, aby je odwiedzić. Szczególnie w miastach możemy podziwiać miejsca szczególne dla polskiej kultury, literatury i sztuki oraz historii, o których być może nie wiemy lub wiemy, ale nie mieliśmy okazji zobaczyć. Na swojej liście mam kilkanaście takich miast, do których bardzo chciałabym pojechać i zobaczyć, z czego słyną. Ostatnio dopisałam do niej kilka nowych miast, których wcześniej nie brałam pod uwagę. Być może dlatego, iż nie do końca znałam ich historię oraz to, z czego słyną, co można w nich zwiedzić. 


  Nasza Księgarnia to wydawnictwo, które zna oczekiwania czytelników i wychodzi im na przeciw. Lato to idealna pora na rodzinne podróże i wycieczki, dlatego też idealny na ten czas okazał się "Atlas miast Polski" autorstwa Anny Garbal. Jest to pięknie ilustrowany tomik w twardej oprawie, na stronach którego mały czytelnik pozna słynne polskie miasta i dowie się o nich wielu fascynujących faktów. Informacjom towarzyszą piękne i kolorowe ilustracje w wykonaniu Anny Rudak.

 Już sama okładka jest zapowiedzią fascynującej czytelniczej i wizualnej gratki. Twardą oprawę zdobią znaczki miast, do których będziemy "podróżować" na 64 stronach publikacji. Z atlasem odwiedzimy aż 30 polskich miast i miasteczek. Są nimi m.in.: Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Zamość, Zakopane, Kazimierz Dolny, Toruń, Malbork, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Opole, Giżycko, Częstochowa, Lublin itd. 


  Każde miasto opisane jest na jednej rozkładówce. Tak naprawdę treści jest niewiele, tyle, co opis najważniejszych faktów oraz podpisy. Szata graficzna zajmuje całe strony, jest nią tło oraz ilustracje przedstawiające rzeczy, z których słynie dane miasto.
 W ramce znajdują się podstawowe informacje, tj. nazwa miasta (napisana jest wielką czcionką w kolorze), herb, natomiast poniżej kilka ciekawostek, nazwa województwa, w którym leży owo miasto, powierzchnia, oraz liczba ludności. Na całej rozkładówce rozsypane są ilustracje z krótkim komentarzem. Ciekawym dodatkiem są zadania na spostrzegawczość, zamieszczone na każdej rozkładówce.


  Z tym atlasem zwiedzimy najpiękniejsze miasta naszego kraju. Dzięki tej publikacji do naszej listy dopisaliśmy kolejne nazwy miejsc, które chcemy odwiedzić w ramach rodzinnych wycieczek. Zabytki, lokalne przysmaki, parki rozrywki, które podziwialiśmy i o których przeczytaliśmy na stronach to rzeczy, które nas zainteresowały. O wielu z nich nie mieliśmy pojęcia. Nie byliśmy w wielu miastach wymienionych w książce, toteż o wielu atrakcjach dowiedzieliśmy się z publikacji. Stały się one dla nas dodatkowymi miejscami, które koniecznie musimy zobaczyć.  "Atlas miast Polski" to książka wręcz stworzona do podróżowania z dziećmi po Polsce. Warto pokazywać im miejsca, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na ich piękno terytorialne, ale także ze względów kulturowych i historycznych. Książkę możemy oglądać już z czterolatkiem. Mój Tosiek był nią bardzo zainteresowany. 😉  

POLECAMY!
Książka "Atlas miast Polski" dostępna na stronie Wydawnictwa Nasza KsięgarniaZa egzemplarz dziękujemy
 


Komentarze

 1. Przepięknie wydany jest ten atlas. Chętnie go kupię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla nas to idealna lektura by była.
  Lubimy fakty i ciekawostki o różnych miejscach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny, sama bym go przeczytała od deski do deski :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne - wszystko podane czytelnie i w telegraficznym skrócie :) Dzieci nie zdążą się znudzić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne wydanie, cudna książka opisująca nasz piękny kraj

  OdpowiedzUsuń
 6. A nice sharing.

  Happy week end

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka, nasze dzieciaczki uwielbiają taką tematykę

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! I tyle ciekawostek w środku!

  OdpowiedzUsuń
 9. Znowu coś co muszę kupić. Można zbankrutować! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogrzebałam w sieci o odkryłam, że jest też altas mias na świecie z tej serii

   Usuń
 10. Ale fajny! Dużo podróżujemy więc fajnie będzie mieć taki atlas dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super książka! :) Od początku trzeba pokazywać dzieciom jak interesujące mogą być książki. W dzisiejszych czasach cyfryzacji jest to szczególnie ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna książeczka, zarazem bawi i uczy. :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przepiękny atlas. Miałam bardzo podobny w dzieciństwie i bardzo go lubiłam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz