"Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach", Wanda Chotomska, Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Tytuł: "Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach"
Autor: Wanda Chotomska
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Strony: 112
DOSTĘPNA: TUTAJ


  Publikacja, której poświęcony będzie dzisiejszy wpis, jest naprawdę niezwykła. "Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach" jest to imponujący zbiór wierszy wybitnej poetki, Wandy Chotomskiej, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Utwory te są pogodne, wesołe, ale także nacechowane mądrością oraz cennym przesłaniem. Dziecko może sięgać po niniejszy tomik w ciągu całego roku, wszak zebrano w nim wiersze na każdą porę.

  Na wstępie czeka na nas notatka od córki autorki, pani Ewy Chotomskiej. Pani Ewa przybliża nam postać swojej mamy, dzięki czemu, możemy ją lepiej poznać. Dowiemy się mianowicie, co autorka lubiła, jak wyglądała jej praca, co inspirowało ją do pisania. To naprawdę bardzo ciekawa wiedza.

  Na książkę składają się cztery rozdziały, które wyznaczają czytelnikowi pory roku. Do nich przypisano uporządkowane wiersze poetki, które idealnie pasują do klimatu poszczególnych pór roku.


  W twardej oprawie znajdziemy kilkadziesiąt przepięknych wierszy. Niektóre pamiętam z czasów, kiedy chodziłam do szkoły. Spotkanie z twórczością Wandy Chotomskiej w książce rozpoczyna wiersz pt. "Cztery pory roku". Dalej natomiast mamy teksty, związane z poszczególną porą roku od Wiosny zaczynając.

  Na kartach niniejszej publikacji znalazły się takie utwory, jak: "Szafa", "Zielony wiersz", "Nie deptać stokrotek", "Sklep z piegami", "Lato lata latawcem", "Dlaczego ryby rozmów nie wiodą?", "Księżyc przy  ognisku", "Jesień tańczy w lesie", "Mazurek", "Preludium deszczowe", "Kapelusz wita jesień", "Kartofle z ogniska", "Rymy do zimy", "Mrrróz", "Szalik pełen nut", "10 bałwanków", "Kolęda przyszła pod dach", "Bal w Balbalonii" oraz wiele innych wspaniałych wierszy, które z pewnością zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, wszak wiersze pani Wandy Chotomskiej znane są nam nie od dziś! 😉


  Spisane na kartach utwory przyjemnie się czyta. Dzięki ich lekkim rymom bardzo szybko wpadają w ucho, z łatwością się je zapamiętuje. Publikacja Wandy Chotomskiej pt. "Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach" została naprawdę pięknie wydana. Opatrzona została ślicznymi ilustracjami wzbogaconymi o soczyste barwy. Bardzo spodobał mi się styl kreski pani Ewy Poklewskiej-Koziełło. Patrząc na wykonaną przez nią szatę graficzną, od razu przypominają mi się ilustracje z książek z czasów mojego dzieciństwa.


  "Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach", to książka, która z pewnością będzie dumnie prezentować się w biblioteczce dziecka. Świetnie też sprawdzi się jako forma książkowej propozycji prezentu. Zawarte w niej utwory, to prawdziwe perełki polskiej literatury dziecięcej. Warto więc przybliżyć je naszym pociechom i zachęcić do samodzielnej lektury oraz interpretacji. Ja jestem tą publikacją oczarowana. Lekturę wspaniale się czytało, przyjemnie spędziłam z nią wolny czas. Wam również ją polecam i zachęcam do przeczytania jej z dziećmi. Jeśli natomiast Wasze pociechy potrafią już samodzielnie czytać teksty, warto zaproponować im tę książkę. Myślę, że każde znajdzie utwory, które szczególnie przypadną im do gustu. 😉
 

Książkę znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia


SERDECZNIE
POLECAM! 


Za egzemplarz
dziękujemy

Komentarze

 1. Zawsze bardzo lubiliśmy czytać z Synkiem wiersze dla dzieci, a że dawno nie czytalismy, to musimy nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiersze mamy już za sobą:) ale pięknie ilustrowana propozycja! Świetny pomysł na prezent!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja ulubiona po Tuwimie i Konopnickiej poetka dziecięca!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie śliczne wydanie! Jestem zauroczona!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wanda Chotomska to jedna z moich ulubionych autorek z dzieciństwa. Ciekawa inspiracja pedagogiczna!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne wydanie. Muszę pamiętać o tej książce gdy będą się zbliżały urodziny bratanic. Na pewno będą zachwycone! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedna z książek, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce, bardzo wartościowa, a wydanie imponuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiersze Wandy Chotomskiej to lektura obowiązkowa każdego malucha!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój syn uwielbia wierszyki, chociaż jest jeszcze mały. Ja sama twórczość pani Chotomskiej pamiętam z dzieciństwa, a ten zbiór jest tak pięknie wydany, że nie mogę się napatrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam twórczość Chotomskiej. To moje dzieciństwo ...

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama będąc jeszcze dzieckiem uwielbiałam Wandę Chotomską. I dzieciom często czytam jej wiersze.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz