"REKSIO. WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD", RECENZJA KSIĄŻKI DLA DZIECI


Tytuł: "REKSIO. WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD"
Autor: Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Ilustracje: Helena Filek-Marszałek (okładka); Wydawnictwo PIK (środek)
Seria: Reksio
Wydawnictwo: Papilon
Oprawa: twarda
Strony:
Wiek: 3+
DOSTĘPNA: TUTAJ


 Reksio to bohater jednej z najpopularniejszych polskich filmów animowanych dla dzieci. Bajka ta ma ponad pięćdziesiąt lat, znają ją nasi dziadkowie, rodzice. Z biegiem lat wcale nie traci na popularności. Sama jestem fanką tego sympatycznego pieska, mój Tosiek tej ją lubi. Moim zdaniem jest bardzo wartościowa. Na pewno o wiele bardziej niż współczesne kreskówki dla dzieci. Bohaterowie są sympatyczni, a z każdej historii możemy wyciągnąć ważną naukę i morał. 
 
 Przygody Reksia znamy nie tylko ze szklanego ekranu, ale także z książek. Miałam już okazję pokazać Wam kilka tytułów, które poznaliśmy (pisałam o nich TUTAJ). Dziś chciałabym pokazać Wam prawdziwą perełkę, a jest nią "Reksio. Wielka Księga Przygód" (Wydawnictwo Papilon). To prawdziwe tomistko, w którym znalazły się wyjątkowe opowieści z sympatycznym Reksiem w roli głównej. Wszystkich historyjek mamy 26.

 

 Każda z nich porusza bardzo ważny temat, a występują w nich Adaś oraz zwierzęcy przyjaciele Reksia z podwórka. Każdy rozdział poprzedza wielka na całą stronę ilustracja oraz tytuł zamieszczony w chmurce.  Na następnej stronie przedstawiono obrazki i podpisy zwierząt, które będą bohaterami danej opowieści. Tekst nie zajmuje całych stron, a jego czcionka jest naprawdę spora. Język jest przystępny i zrozumiały. W książce występują dialogi, czego nie ma w bajce telewizyjnej. To bardzo duży plus. Dzięki temu po książkę mogą sięgnąć dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Samodzielna lektura "Reksia", z pewnością będzie dla nich miłą przygodą oraz ćwiczeniem tej ważnej umiejętności, jaką jest czytanie. A jakie przygody czekają na sympatycznego pieska? 

 Reksio na podwórku wraz z przyjaciółmi wystawi pewne przedstawienie, przekona się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, założy kocie przedszkole. Ciekawą przygodę przeżyje również w ZOO, a wspaniałych przygód będzie jeszcze więcej. Warto je poznać wspólnie z dzieckiem.

 Na uwagę zasługują również barwne ilustracje, które są wspaniałym odzwierciedleniem dla filmowych kadrów. Obrazki są duże, bardzo ładne wizualnie. Młodsze dzieci mogą poznać z tą księgą zwierzęta wiejskie, rozwinąć swoje słownictwo, poćwiczyć spostrzegawczość.
 

 My jesteśmy tą publikacją zachwyceni i oczarowani. Czytaliśmy ją w ciągu dnia jak również przed snem. Tosiek bardzo lubi Reksia, więc słuchał opowieści z wielkim zainteresowaniem i radością. Na pewno nie jest to jedyna książka z przygodami tego kochanego pieska. Myślę, że pokusimy się o inne tytuły. Polecam wspólne czytanie księgi "Reksio. Wielka Księga Przygód" z dziećmi, co na pewno wspaniale wpływa na zacieśnianie więzi między dziećmi a rodzicami.

Księga sprawdzi się idealnie jako forma prezentu dla dziecka. Na pierwszej stronie znalazło się miejsce do wpisania imienia osoby, do której powędruje książka. 

Polecamy serdecznie!
Książkę do recenzji
przekazał portal


Dziękujemy!

Komentarze

 1. Swietna książeczka, z pewnością spodobała by się mojej córeczce

  OdpowiedzUsuń
 2. Przypomniałaś mi moje dzieciństwo- wspaniała książeczka i ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzieciństwie uwielbiałam tą bajkę, z chęcią sięgniemy i po książki z tym uroczym bohaterem

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córcia jest kolejnym pokoleniem, które zna Reksia. Lubi tez inne bajki z czasów dzieciństwa rodziców, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Koziołka Matołka, a nawet Baltazara Gąbkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwrócimy uwagę na ten tytuł. Ilustracje przepiękne, a i serce mocniej bije na powrót do tych pięknych beztroskich czasów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Można powiedzieć, że wychowałam się na bajkach z Reksiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już wiem, co kupimy podczas wizyty w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pamiętam jak sama oglądałam Reksia. Moje dziecko nie zna jeszcze tego uroczego pieska. Myślę że taka ksiązka to by była dobra okazja do poznania

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja ulubiona bajka z dzieciństwa. Bardzo ładnie wydanie. Mój chrześniak ma wkrótce urodziny, myślę, że to będzie bardzo dobry prezent.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękne wydanie :) bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie wydane, ja też lubię Reksia, to jedna z moich ulubionych bajek :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Reksio jest cudowny, świetny pomysł na prezent dla malucha!

  OdpowiedzUsuń
 13. To chyba mój polski ulubiony bohater z bajek!

  OdpowiedzUsuń
 14. Reksio to wspomnienie dzieciństwa. chociaż raczej oglądałam go w TV a nie czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Reksia czasem oglądamy. Na razie Masza jest ulubioną bajką moich chłopaków, no i moją :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz