"Niesamowite przygody wynalazców", Sophie Blitman, Wydawnictwo RM


   "Niesamowite przygody wynalazców" autorstwa Sophie Blitman od Wydawnictwa RM, to imponująca książka przybliżająca czytelnikom wielkie osobistości, które zapisały się na kartach historii dzięki swoim wybitnym osiągnięciom i wynalazkom. Osoby te wyróżniały się niezwykłą inteligencją, kreatywnością oraz wyraźnym dążeniem do celu. Nie przejmowały się one swoimi porażkami, nie poddawały się, tylko stale próbowały odkrywać rzeczy nowe. Takie, które ułatwią życie ludziom, będą im pomocne w wielu dziedzinach życia codziennego. Wynalazcami byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Kilku z nich młodzi czytelnicy poznają dzięki niniejszej książce.

  Publikacja jest pełna interesujących opisów oraz ciekawostek z życia wynalazców, których wymieniono w książce. Czytelnik pozna ich nazwiska, a kolorowe ilustracje będą pewnego rodzaju wskazówką, dzięki której może on sobie wyobrazić ich wygląd. Wszystkie nazwiska słynnych wynalazców zostały przedstawione według kolejności chronologicznej, zaczynając od czasów starożytnych. 

  Poczet wynalazców otwiera Archimedes, jeden z najsłynniejszych uczonych starożytnej Grecji. Czytając wiadomości na jego temat, dowiemy się, kiedy i gdzie się urodził i zmarł, gdzie mieszkał, jakie słynne zdanie wypowiedział, w jakiej dziedzinie się specjalizował oraz co wynalazł. W tabelce poniżej znajdzie się bardzo ciekawa informacja, dzięki której jeszcze lepiej poznamy słynną postać. Następnym ciekawym dodatkiem, jest opowiadanie dotyczące pewnego wydarzenia z życia wynalazcy. W ten sposób opisano każdą postać. Takich opisów mamy w pozycji 12. Poza Archimedesem znaleźli się tu m.in.: Jan Gutenberg, Leonardo da Vinci, Bracia Montgolfier, Małżeństwo Benzów, Thomas Edison, Alexander Bell, Stephanie Kwolek oraz inni. Na końcu książki znajdziemy Słowniczek wyjaśniający ważne pojęcia.

 "Niesamowite przygody wynalazców" to 12 fascynujących, pięknie ilustrowanych opowieści, które ciekawią od pierwszej strony. Szata graficzna jest kolorowa, ma interesującą formę. Wykonał ją na potrzeby książki Arnaud Clermont.  To publikacja wyjątkowa, która wzbudza zainteresowanie nauką, postaciami, które zasłynęły dzięki swoim wynalazkom i odkryciom. Z nią przeniesiemy się w czasie, poznamy część historii. Warto poświęcić kilka wolnych chwil na lekturę tej książki, która później może być pomocna w nauce. Serdecznie polecam!

Książka jest dostępna TUTAJ.

Za egzemplarz
dziękujemy
Wydawnictwu


Komentarze

 1. Wspaniała pozycja. Cieszę się, że ujęto w niej też kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tę książkę na pewno kupiłabym dzieciom, gdyby wyszła 20 lat temu!

  OdpowiedzUsuń
 3. To coś dla moich dzieci, uwielbiają mądre książki. Muszę im kupić :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda ,że nie mam małych dzieci, ale sama chętnie bym tę książkę przeczytała :-))

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mojej córki jeszcze się co prawda nie nadaje jednak będziemy mieli ją na uwadze

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo cenię takie publikacje. W przystępny sposób przekazują interesującą wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa, kolorowa i przede wszystkim edukacyjna propozycja. Sama chetnie dowiedzialabym sie czegos nowego o tych wynalazcach i ich dziełach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piekne ilustracje. Z chęcią kupie córce

  OdpowiedzUsuń
 9. O wynalazcach, wielkich ludziach, z przyjemnością na pewno można poczytać i pooglądać ilustracje. Bardzo unikatowa, ciekawa propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 10. O, książka pięknie ilustrowana i wprost tematycznie dla nas idealna.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz