Książki dla dwojga: "Traktuj ją jak cenny skarb" oraz "Mądrzejsi w związku. Czyli jak nie być osłem", Mark Gungor, Wyd. Vocatio


Dziś chciałabym Wam pokazać dwie książki, które bardzo mnie zaintrygowały i które pochłonęłam "na raz". Oba tytuły napisane zostały przez Marka Gungora, pastora, jednego z najlepszych mówców i doradców w kwestiach związków damsko-męskich. Bardzo podoba mi się jego spojrzenie na temat oraz niebywałe poczucie humoru, jakie towarzyszy jego wystąpieniom, a którym także nacechowane są jego publikacje. Po raz pierwszy usłyszałam o nim podczas nauk przedmałżeńskich. To, co zwróciło moją uwagę to fakt, iż jego wypowiedzi są nie tylko mądre, ale i zabawne. Przede wszystkim opiera się on na doświadczeniach własnych oraz par i ludzi, którzy prosili go o radę.

 Na blogu przedstawiałam już kilka książek jego autorstwa, jak również płyty DVD z nagraniami jego wystąpień. Poniżej dodam do nich linki. Ich wydawcą jest Oficyna Wydawnicza Vocatio.
Książki dostarczą nie tylko przyjemnej lektury, ale zapoznają nas również z wieloma cennymi wskazówkami na to, w jaki sposób poprawić swoje relacje z mężem, rodziną. Dla mnie nie są to zwyczajne poradniki, ale wartościowa lektura, której z przyjemnością oddałam swój wolny czas. 

Będąc w związku bywa, że popełniamy wiele błędów. Możliwe, że nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak, jeśli zauważymy już, że coś jest nie tak, działamy. Jak zrobić to skutecznie? Czasami myślimy, że skoro udało nam się powiedzieć "TAK" i wsunęliśmy sobie złote krążki na palec, to osiągnęliśmy to, czego chcieliśmy, postaraliśmy się, mamy już tego męża czy tę żonę i już starać się nie trzeba. Nic jednak nie jest dane nam na zawsze, a o swoje relacje małżeńskie trzeba dbać. Tak, jak przysłowiowy kwiat bez wody usycha, tak też bez wzajemnej troski o siebie, czułości i zainteresowania małżeństwo traci na sile. Wszyscy o tym przecież wiemy. Jednak problemy dnia codziennego, rutyna, dom dzieci sprawiają, że te relacje między małżonkami schodzą na drugi plan. Rodzi to nierzadko nieporozumienia, kłótnie, żale i wzajemne pretensje. 


Mark Gungor stara się pomóc parom na nowo poznać siebie, odkryć w sobie wzajemne uczucia oraz to, co sprawiło, że kobieta i mężczyzna zakochali się w sobie. Często to właśnie kobiety mają żal do swoich mężów, że ci nie zwracają na nie uwagi, nie zachwycają się nimi, nie zauważają nowej fryzury (sukienkę pomijam, bo pewnie facet od razu zapyta o jej cenę 😉), nie mówią "kocham cię" itp. Chyba każdej parze przytrafiają się kryzysy. Nas niestety również nie ominęły. Wiemy jednak, że każde nieporozumienie trzeba na bieżąco wyjaśniać, rozmawiać. To właśnie tych szczerych rozmów między ludźmi brakuje najbardziej. A mogłyby one przecież tyle wyjaśnić. Dlatego uważam, że warto zwrócić uwagę na poniższe tytuły, które w wyjątkowy sposób obrazują wartość takiej szczerej rozmowy między małżonkami.

"Traktuj ją jak cenny skarb"
(Dostępna TUTAJ)

Autor: Mark Gungor, Jenna McCarthy
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Oprawa: twarda
Strony: 104
Propozycja czytelnicza skierowana do panów. Na rynku dostępna jest również książka dla pań, pt. "Traktuj go jak cenny skarb". Na blogu jej recenzję przedstawiałam TUTAJ. Zachęcam do lektury.


(...)Na szczęście większość problemów małżeńskich można bardzo łatwo rozwiązać, o czym mówi ta książeczka. Prostym sposobem na to, by twoja żona poczuła się szczęśliwa, jest traktowanie jej w taki sposób, jak traktujesz swoje auto, telewizor, pudło z narzędziami czy swoją ukochaną czapkę z daszkiem. Ten poradnik z pewnością spodoba ci się, gdyż nie będzie namawiał cię do żadnych zmian czy ekstra wysiłku. Wystarczy, byś przestał traktować swoją żonę jak stary, wysłużony fotel, a bardziej jak to, co kochasz i otaczasz szczególną pieczołowitością. Jeśli potraktujesz swą żonę jak cenny skarb, to i ona chętnie odwzajemni się tobie całym swoim bogactwem. To naprawdę jest bardzo proste."


Publikacja w świetny sposób przedstawia mężczyznom to, w jaki sposób powinni dbać o poprawne relacje ze swoimi małżonkami. Porównania, jakich autor używa, na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trochę kontrowersyjne. Jednak jeśli zagłębicie się w lekturę, sami stwierdzicie, jak trafne są to porównania. Przekaz nie dość, że jest bardzo czytelny, to nie brakuje w nim też zabawnych gagów "z życia wziętych", przytoczonych fragmentów biblijnych. Dzięki dużej czcionce tekstu oraz humorystycznym rysunkom książkę czyta się naprawdę szybko, jej treść jest bardzo interesująca i lekka w odbiorze, a mimo to dająca do myślenia. Świetna propozycja na prezent ślubny dla nowożeńców, oczywiście w komplecie z tytułem "Traktuj go jak cenny skarb". 😊 "Mądrzejsi w związku, czyli jak nie być osłem"
(Dostępna TUTAJ)


Autor: Mark Gungor, Diane Bray
Ilustracje: Johnathan Brown
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Oprawa: twarda
Strony: 104

Do zwrócenia uwagi na ten tytuł zachęcam zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Czytając tę książkę, oczywiście znalazło się w niej wiele zabawnych porównań, ale moim zdaniem, stawiając ją z poprzednim tytułem, ta jest bardziej refleksyjna. Autor w publikacji używa mocnych porównań i określeń, jednak nie ma na myśli nic obraźliwego. Pokazuje, jakie błędy popełniamy nie tylko w związkach małżeńskich, ale także w stosunku do swoich dzieci, znajomych, kolegów z pracy. Zwraca uwagę na to, jak głupie, nieprzemyślane wybory, słowa i czyny mają wpływ na nasze relacje z innymi, ale też pomaga je naprawić. Dzięki nazwaniu rzeczy po imieniu czytelnik w lot rozumie przesłanie książki, wie, co musi zrobić, aby naprawić konsekwencje swoich czynów. 

"Nie bądź osłem!". To naprawdę żadna filozofa!  Jeśli traktujesz kogoś źle, efekty tego również będą złe."

 Być może na stronach publikacji, każde z nas odnajdzie siebie? A może w naszych codziennych wyborach zdarza nam się być osłami?


Książka daje do myślenia, pobudza do refleksji, zastanowienia się nad swoim postępowaniem, wyborami. Świetne pióro sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Lektura bardzo mi się spodobała, czytałam ją z wielkim zainteresowaniem. Myślę, że warto zwrócić uwagę na oba tytuły. Oprócz wyżej wymienionych posiadam także inne publikacje Gungora, które szczerze polecam. Oprócz tego, że zmieniają spostrzeganie na pewne sprawy (a może raczej zwracają na nie większą uwagę), to jeszcze są rozbrajająco szczere i potrafią zarazić humorem. Dlatego też polecam:

- "Traktuj go jak cenny skarb"
- "Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa"
- "Przez śmiech do lepszego małżeństwa" Płyty DVD
- "Twarde babki. Siła wewnętrznego piękna" Płyty DVDJeśli zastanawiacie się nad wyborem, polecam obejrzeć fragment wystąpienia Marka Gungora i sami przekonajcie się, czy jego przekaz Wam odpowiada. Nam zdecydowanie tak! 😊😉
Za egzemplarze
dziękujemy


Komentarze

 1. Bardzo interesujące pozycje, myślę, że każda para powinna je przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam wykłady Marka Gungora, ale książek jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy przekonują mnie te książki, nie przepadam za tego rodzaju pozycjami, ale musiałabym jednak je przeczytać, aby je ocenić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za takimi "poradnika" ale po Twojej recenzji książki wydają się całkiem ciekawe. Myślę, że fajnie sprawdziłyby się jako dodatek do prezentu ślubnego ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię czytać książki, choć tych pozycji raczej jako singielka nigdy nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 6. Wciąż pamiętam mój ból małżeństwa, kiedy mój mąż mnie opuścił, Dr.Agbazara z AGBAZARA TEMPLE przywróciła mi kochanka w zaledwie 2 dni, chcę tylko podziękować Wam za zaklęcie i spodziewamy się naszego pierwszego dziecka. Jeśli masz problemy małżeńskie, spróbuj skontaktować się z TEMPLE AGBAZARA: ( agbazara@gmail. com ) Lub WhatsApp mu na: ( +2348104102662 )

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz