"ACTIVE" podwórkowa gra z serii SPORT&FUN od ALEXANDER TOYS


Kolejna fantastyczna propozycja gry z serii Sport&Fun od Alexander Toys dedykowana dzieciom, jak i całym rodzinom. "ACTIVE", to już ostatnia gra z pakietu gier sportowych, który miałam okazje Wam prezentować. Najlepszą z nich zostawiłam na koniec i właśnie dziś jest ten moment, kiedy chcę ją Wam pokazać. Niestety, pogoda po raz kolejny pomieszała nam szyki, więc o zabawie poza domem mogliśmy zapomnieć. Jedynie z Frisbee udało nam się trochę pobawić. No, ale mam nadzieję, że pogoda się zreflektuje i da nam szansę spędzić miło i aktywnie czas na świeżym powietrzu. Wystarczy, aby nie padał deszcz, a już będziemy zadowoleni. 😉

 Pudełko jest naprawdę imponujących rozmiarów. Nic dziwnego, skoro ma pomieścić tyle fantastycznych elementów gry. Ma ono uchwyt, dzięki któremu bez problemu możemy je przenosić. W środku znalazły się:

- 4 łyżki
- 4 piłeczki
- 2 worki do skakania
- 4 woreczki gimnastyczne w różnych kolorach
- Frisbee 
- instrukcja 

Gra przeznaczona jest dla 2 graczy w wieku powyżej 5 lat, aczkolwiek my zmodyfikowaliśmy warianty i dopasowaliśmy je do swych potrzeb i możliwości. 😉W instrukcji znajdziemy propozycje na 7 zabaw z wykorzystaniem elementów gry. Dodatkowo każda zawiera wariant gry dla dwóch graczy, jak i rozgrywki drużynowej. 

Zabawa z piłeczką na łyżeczce polega na utrzymaniu piłeczki na łyżce. Nie może ona spaść na ziemię. Jeśli upadnie, gracz musi się zatrzymać, położyć ją na łyżce i dopiero zacząć zabawę. 

Wykorzystując duże worki, możemy zorganizować wyścigi. Przy tej zabawie, salwy śmiechu nie opuszczają graczy nawet na chwilę. Utrzymanie równowagi i precyzja skoków może więc być utrudniona, szczególnie jeśli wciąż się śmiejemy. 😊


Mniejsze woreczki natomiast możemy wykorzystać na wiele sposób: możemy nimi rzucać do celu lub próbować ćwiczyć koordynację ruchową, kładąc je sobie na głowie, ćwicząc przy tym różne wygibasy, bądź prawidłowe ćwiczenia np. przysiady, bieg z woreczkiem, podrzucanie i chwytanie oburącz, jedną ręką itp.


Z Fribee sprawa jest prosta. W grze dla dwóch osób rzucamy je sobie i próbujemy złapać.  W grze drużynowej możemy wydzielić sobie dwa pola dla drużyn, jak np. w siatkówce i rzucać. Jeśli dysk upadnie na polu przeciwnika lub gracz go nie złapie, wtedy przeciwna drużyna zdobywa punkt. Fribeepolecam zabrać ze sobą nad wakacyjny wyjazd nad morze. Jest to świetna propozycja gry plażowej. Bardzo lubię tę grę, pamiętam ją z dzieciństwa. Można się przy niej nieźle nabiegać i o to właśnie chodzi!😊

Różnorodność elementów sprawia, że możemy bawić się w to, na co mamy w danej chwili ochotę. Możemy bawić się w parach lub pokusić się o zawody drużynowe. Jeśli pracujecie z dziećmi albo chcecie zorganizować swoim pociechom przyjęcie urodzinowe bądź zapewnić rozrywkę odwiedzającym je rówieśnikom, czy uatrakcyjnić wakacyjny wyjazd, bądź wyjazd poza miasto, zestaw "ACTIVE" sprawdzi się fenomenalnie.


W naszej opinii gra "ACTIVE" to jedna z najlepszych gier sportowych dla dzieci. To propozycja, która sprowokuje do ruchu najbardziej kanapowe osoby (i mam tu na myśli nie tylko dzieci, ale też dorosłych 😉). To świetna okazja, aby pobawić się aktywnie na świeżym powietrzu, pośmiać się, odrobinę po rywalizować. Kilka propozycji z pudełka, można wykorzystać do zabawy w domu. Jednak do tego celu na pewno nie polecam Fribee. Dyskiem najlepiej bawić się na zewnątrz. 😉
 

Gra "ACTIVE" do kupienia

TUTAJ

Polecam również inne gry z tej serii. 
Są naprawdę świetne i wspaniale umilą Wam wspólnie spędzony czas z rodzinką. 😉
Za egzemplarz
dziękujemy

Komentarze

 1. Takie aktywności idealnie się przydadzą na naszym podwórku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko to można przygotować samodzielnie, ale tu zebrane i nie trzeba już biegać po domu i szukać łyżek czy worków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że to świetna forma zabawy na świeżym powietrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten zestaw jest super :) Można go też wykorzystać by zorganizować zabawę milusińskim na np zorganizowanych urodzinach, albo na rodzinnym grillu by nikt się nie nudził.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super. Grając mamy zapewniony również ruch, a ruch to zdrowie niech każdy o tym się dowie. Zapraszam do nas! :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie zebrane w jednym miejscu popularne gry towarzyskie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny zestaw gier.
  Testujemy.
  Nie tylko dzieci u nas grały,bale i dorośli.
  Skakanie w worku (dla mnie) to wielki wysiłek 😂

  OdpowiedzUsuń
 8. Super jest ten zestaw gier. Podoba mi się bardzo :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz