Hania Humorek powraca! Najnowsze przygody Hani, Smrodka i ich przyjaciół, Wydawnictwo Egmot


Hania Humorek, to jedna z moich ulubionych bohaterek w literaturze dziecięcej. Tę pomysłową, sympatyczną i przezabawną dziewczynkę, darze ogromną sympatią i zawsze cieszę się z kolejnej nowości książkowej z Hanią w roli głównej. Wydawnictwo Egmont nie próżnuje i systematyczne wypuszcza na rynek coraz to nowe tytuły. Tym razem światło dzienne ujrzały trzy publikacje, w tym jedna, która zapoczątkowuje nową serię.


"Hania Humorek. Mistrzyni humorków"
Tom 1
Autor: Megan McDonald
Ilustracje: Peter H. Reynolds 
Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska
  Seria: Hania Humorek
Wydawnictwo: EGMONT
Oprawa: miękka
Strony: 160 
DOSTĘPNA: TUTAJ 


Hania humorek to dziewczynka znana z tego, ze miewa różne nastroje: od pozytywnych humorków, po negatywne humory...

Właśnie skończyły się wakacje, co niespecjalnie cieszy naszą bohaterkę. Znów zacznie się szkoła, tym nauka w klasie trzeciej, ćwiczenia ortografii, no i będzie musiała siedzieć blisko Franka Perełki. Wrrr... Już na lekcji, nauczyciel - pan  Łopuch mówi uczniom o zaplanowanej pracy domowej: każdy musi wykonać wyklejankę na dowolny temat. Hania Humorek postanawia stworzyć wyklejankę o...sobie. Jaki będzie efekt końcowy jej pracy? Co naszej bohaterce przyjdzie do głowy?

Jeśli "Hania Humorek" to musi być to wspaniała przygoda czytelnicza. I jest! Przezabawna historia z ulubionymi bohaterami, duża czcionka testu, wesołe, czarno-białe ilustracje, gwarantują przednią zabawę.
"Hania Humorek i przyjaciele. Zręczni leowręczni"
Tom 6

Autor: Megan McDonald
 Ilustracje: Ervin Madrid
Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska
  Seria: Hania Humorek
Wydawnictwo: EGMONT
Oprawa: miękka
Strony: 64
 DOSTĘPNA: TUTAJ


Czy wiecie, że 13 sierpnia, na świecie obchodzony jest Dzień Mańkuta, czyli wszystkich osób leworęcznych? A tak, tak i wiecie co? Smrodek wraz z tatą są leworęczni (a raczej lewołapni) i szykują się na obchody swojego święta. Planują wybrać się na Festiwal Precli. Hania, choć jest praworęczna, również chce do nich dołączyć. Smrodek się zgadza, ale jest jeden warunek - dziewczynka musi posługiwać się wyłącznie lewą ręką. To dopiero będzie wyzwanie!
"Hania Humorek i przyjaciele. Wróżka Zębuszka"
Tom 7


Autor: Megan McDonald
Ilustracje: Ervin Madrid
Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska
  Seria: Hania Humorek
Wydawnictwo: EGMONT
Oprawa: miękka
Strony: 64
DOSTĘPNA: TUTAJ

Kolejna wspaniała historia Hani Humorek - bo inaczej przecież być nie może! 😉 Pewnego dnia na szkolnym boisku, Julka Wróbel usłyszała, jak piątoklasista mówił otwarcie, że... Wróżka Zębuszka nie istnieje! 😲 Przyjaciele Hani, w tym sama Humorek, są w szoku, no bo jak to nie istnieje? Co to ma znaczyć? Skąd ta wiedza? Gdzie dowody? Hania Humorek postanawia rozwikłać tę zagadkę i jak to bywa w takich sytuacjach, bierze sprawy w swoje ręce. Tylko jak to sprawdzić, kiedy ona sama ma wszystkie zęby na swoim miejscu i żaden, nawet jeden, ani drgnie! Ale zaraz, przecież jej bratu, Smrodkowi rusza się ząb. Dziewczynka ma już pewien plan...


Seria o Hani Humorek, to przezabawna przygoda dla każdego czytelnika. Sama podczas lektury, miałam niezły ubaw - w końcu nazwisko zobowiązuje! Tekst czyta się sprawnie, dzięki ciekawej fabule i dużej czcionce. Książeczki z serii "Hania Humorek i przyjaciele", proponuję jako lektury do samodzielnego czytania dla dzieci. Sporym atutem, są mocno nasycone kolorem ilustracje, w których również nie brak humoru. Zabawa podczas czytania książek jest przednia!


Wszystkie trzy tytuły polecam z pełnym przekonaniem!

Za książki dziękujemy
Wydawnictwu EgmontKomentarze

 1. Hania Humorek skradła moje serce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mamy jeszcze żadnej książki z Hanią i chyba musimy to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mamy żadnej książeczki z tej serii. Chyba czas to zmienić!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieciate koleżanki z pracy zachwycają się Hanią :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Haneczkę bardzo lubimy.
  Ciekawe książki i dobrego zabawne.

  OdpowiedzUsuń
 6. To seria idealna dla nas... chociaż mam syna, ale myślę, że ją polubi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. dzieci pewnie się ucieszą z takiej książeczki :D Piękne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 8. Hani Humorek nie znamy - ale jeśli Egmont , to na pewno jest warta polecenia :) Uwielbiamy ich propozycje wydawnicze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystko byłoby pięknie , gdyby nie to imię Smrodek, nie podoba mi się :-(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz