"KSIĄŻKOŻERCY" - SERIA KSIĄŻECZEK DLA DZIECI DO SAMODZIELNEGO CZYTANIA od WYDAWNICTWA WILGA


Książki darzę miłością bezgraniczną - od zawsze. Zależy mi na tym, aby moi synowie również czytali książki i z chęcią po nie sięgali. Nikoś jest jeszcze za malutki, choć i on ma już swoje pierwsze kontrastowe książeczki i książeczki dla maluszka serię np. KROK PO KROKU (klik). Natomiast Antoś, bardzo lubi, kiedy mu czytam. Sam wybiera tytuły opowieści, których chce posłuchać. W naszym domu nie ma dnia bez książki. Nasza biblioteczka systematycznie powiększa się o nowe tytuły. Są wśród nich pozycje dostosowane do wieku Tośka, ale i takie "na później". Kiedy jakaś książka wpadnie mi w oko, uznaję, że musi się u nas pojawić. Nigdy nie wiadomo, kiedy jej nakład się wyczerpie. Tak np. jest z pierwszymi książeczkami do samodzielnego czytania.

Mamy już kilka takich pozycji, a zupełnie niedawno, doszły do nich kolejne, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Wilga. Otrzymaliśmy bowiem trzy książeczki z najnowszej serii pt. "KSIĄŻKOŻERCY". Jest to trzypoziomowa seria dla dzieci, które opanowały już umiejętność samodzielnego czytania. My mamy tytuł z każdego poziomu (A, B, C), który określa stopień trudności.
Poziom A
 dla Książkogryzaków

"Super Marian nad jeziorem"
Autor: Barbara Wicher
Ilustracje: Edyta Karaban
 DOSTĘPNA: TUTAJ

 Bohaterem książeczki, jest chłopiec o imieniu Jacek. W dniu swoich urodzin, otrzymuje od rodziców niezwykły prezent - konsolę do gry, z którą praktycznie się nie rozstaje. Postacią z gry jest Super Marian. Chłopiec zabiera grę wszędzie, nawet na rodzinny wyjazd. Czy jednak konsola może okazać się przyjemniejsza niż pluskanie się w wodzie i zabawa na świeżym powietrzu?

 Poziom A, jest najłatwiejszy. Przeznaczony jest dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki z samodzielnym czytaniem. Testu jest niewiele (1zdanie na stronę), a wydrukowany jest on w dużej czcionce, co zdecydowanie ułatwia lekturę. Proste słowa, niewielką liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi (ą, ę, ć, ń, ó, ś, ź, ż). Historyjki są zabawne, ale też pouczające, wzbogacone o piękne, wielobarwne ilustracje, które również są spore Taka książeczka na pewno nie znudzi małego czytelnika 😊

Poziom B
 dla Książkołasuchów

"Akcja Joga"
Autor: Barbara Wicher
Ilustracje: Nika Jaworowska-Duchlińska

DO KUPIENIA : TUTAJ


Kuba i Ida bardzo lubią zabawę w detektywów. Udało już im się rozwikłać jedną zagadkę, a teraz czeka ich kolejna sprawa. Pewnego dnia, na tarasie, znajdują rudego kotka? Skąd się tutaj wziął? Do kogo należy? To zadanie dla Kuby i Idy! Dzieci chcą znaleźć dom kotka. Czy im się to uda?
 W książeczkach z poziomem B, oprócz ciekawej historii, znajdziemy już więcej tekstu, z wieloznakami i literami diakrytycznymi. Wszystko na dostosowane do poziomu małego czytelnika. Czcionka jest troszkę mniejsza, a książeczka ma o kilka stron więcej, niż poprzednia. Na jednej stronie, znajdziemy od dwóch do pięciu zdań. Nie zabraknie tutaj przezabawnych ilustracji, które dodatkowo zachęcają do lektury.

Poziom C
 dla Książkożerców

"Bomberka"
Autor: Grażyna Nowak - Balcer
Ilustracje: Anna Simeone


DOSTĘPNA : KLIKZuzia i Filip są rodzeństwem. Dziewczynka bardzo zazdrości bratu kurtki - zielonej bomberki, której chłopiec nie pozwala nikomu dotykać ani jej zakładać. Kiedy Zuzi udaje się w końcu założyć ją w tajemnicy przed bratem, w pewnej chwili, od kurtki odpada breloczek. I co teraz?To już trzeci poziom, dla zaawansowanych czytelników. Tekstu jest dużo i jest on rozbudowany o dłuższe zdania oraz trudne ortograficznie wyrazy. Nie na każdej stronie zobaczymy ilustracje, które ułatwiają zrozumienie tekstu. 


 Chociaż książeczki różnią się stopniem trudności, w każdej z nich dziecko znajdzie: pytania do tekstu, łamigłówki, słowniczek trudnych wyrażeń oraz naklejki.

Jeśli Wasze pociechy potrafią już samodzielnie czytać, taka seria będzie dla nich wspaniałą przygodą czytelniczą. Wesołe historie w połączeniu z piękną szatą graficzną, są gwarancją dobrze spożytkowanego czasu oraz wypracowaniu płynnego czytania.

 Polecam!
Komentarze

 1. Pięknie wydane są te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mamy ja i bardzo nam się podoba.Poziom a jest u nas jak na razie - al;e córcia zadowolona,że po przeczytaniu wie co było w niej i na końcowe pytania odpowiedziała sama- a czytanie ze zerozumieniem to podstawa przecież:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię taką kreskę! Bardzo zachęca do przeglądania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomyśle o książeczkach, gdy córka zacznie naikn czytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Etap samodzielnego czytania jeszcze daleko przed nami. Podobają mi się te propozycje. Mają obrazki i duże literki

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe propozycje dla młodych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy takich książeczkach z przyjemnością wkracza się w świat literek. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. piękne wydanie! idealna dla maluchów!klaudia j

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne książeczki... dziecko może dorastać wraz z coraz bardziej zaawansowanymi częściami serii :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój synek uwielbia tę książeczki ;) ostatnio są jego ulubionymi ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Duża czcionka, czytelny tekst i fajne ilustracje :-) bardzo zwracam na to uwagę :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne książeczki, chętnie kupię je dla syna.

  OdpowiedzUsuń
 13. Super książeczki, w takich momentach żałuję, że nie mam żadnego maluszka, któremu mogłabym go podarować :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz