MAKARONOWE OZDOBY CHOINKOWE - JAK JE ZROBIĆ?


Dzisiaj zrobiłam ozdoby choinkowe z makaronu! Proste i szybkie w wykonaniu. Postanowiłam, że w te święta, nasze drzewko będzie przystrojone głównie w dekoracje, które sami z Tośkiem wykonany. Zaczęłam od makaronowych zawieszek. Zrobiłam: aniołki, dwie większe gwiazdy, choinkę i motylka.


Aby je zrobić, potrzeba tylko:

 - suchy makaron o różnych kształtach
- pistolet z klejem na gorąco
- złoty lub srebrny spray
- sznureczki


Wykonując te dekoracje, musimy po prostu sklejać ze sobą makarony o różnych kształtach.

UWAGA!

Jeśli planujecie robić dekoracje z dziećmi, to WY musicie sklejać makaronowe elementy! Nagrzany klej i pistolet są bardzo gorące i nietrudno o poparzenie!

Najpierw zrobiłam gwiazdę:

Gwiazda #1

Łatka również była chętna do pomocy😉


 Potem pomyślałam o choince...


A teraz czas na aniołki...
Potrzebne rodzaje makaronu

Gotowe ozdoby pomalowałam złotym sprayem, a gdy wysechł, klejem na gorąco przykleiłam złoty sznureczek.A oto książka, z której zaczerpnęłam inspiracja na swoje dekoracje z makaronu:
 

"Makaronowe ozdoby" Agnieszki Bojrakowskiej-Przeniosło od Wydawnictwa RM, to książka, która zawiera wiele inspiracji na makaronowe ozdoby świąteczne, ale nie tylko. Makarony mają przeróżne kształty i wielkości i naprawdę można wiele z nich zrobić: ludziki, motylki, aniołki, gwiazdki, łańcuchy, lwa, a nawet szkatułkę. Zdjęcia zawarte w publikacji są bardzo ładne. Pokazują, jak wykonać konkretną ozdobę krok po kroku, a także gotową już dekorację. Nigdy bym nie pomyślała, że z makaronu można stworzyć tak niesamowite rzeczy! Opisy są zrozumiałe, a instrukcje bardzo czytelne. Książka naprawdę mi się podoba. Jeśli lubicie publikacje z projektami do własnoręcznego wykonania dekoracji -  


naprawdę polecam!

Wiem, że ktoś z Was może napisać, ze po co książka, przecież w internecie jest tego pełno. I na pewno macie rację. Być może szybciej jest wstukać dane hasło i znaleźć coś w sieci. Dla mnie jednak książka zawsze przeważa. Nie zawsze mogę w danym momencie skorzystać z internetu, natomiast po książkę zawsze!
Książkę znajdziecie

Komentarze

 1. Pięknie wykonane, jak zawsze zresztą.
  Widzę, że książka jest bardzo przydatna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow pięknie wyglądają te ozdoby z makaronu jeszcze pomalowane na złoto !

  OdpowiedzUsuń
 3. Ozdoby z makaronu to wspomnienie z dzieciństwa! Robiliśmy w przedszkolu cale makaronowe łańcuchy :) A Twoje są piękne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze mi się podobały, ale nigdy nie robiłąm :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham takie rustykalne ozdoby. Ale będzjecie mieli fajne wspomnienia z dzieciaczkiem🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne pomysły! Przepięknie to wygląda :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładne ozdobny, oryginalne, wyjątkowe

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz