BAŁWANKI NA CHOINKĘ - PREDŚWIĄTECZNE DIY


U kogo z Was dom już stroi choinka? U nas jeszcze nie, ale ja już nie mogę się doczekać. Ubieranie świątecznego drzewka zaplanowaliśmy z Tosiaczkiem w przyszły piątek, jednak nie wiem, czy nie zabierzemy się do tego wcześniej. Wszystko za sprawą ozdób, które powstają w zaciszu naszego mieszkanka. Pamiętacie skrzzaty z szyszek, na które kursik pokazywałam Wam ostatnio? (KLIK). Dzisiaj mam dla Was kolejne świąteczne DIY, które możecie wykonać sami lub wspólnie z dzieckiem. Z racji tego, że w ruch idzie tu klej na gorąco, sklejaniem elementów zajmijcie się najlepiej sami!!! A dzisiaj zrobimy bałwanki na choinkę z pomponów oraz styropianowych kulek. Co Wy na to???
ZACZYNAMY!


Materiały:

- styropianowe kulki
- białe pompony w dwóch rozmiarach
- klej typu wikol
- pistolet z klejem na gorąco
- ruchome oczka
- sznureczki do zawieszenia gotowej ozdoby
- kolorowe wstążki
- kolorowy filc
- nożyczki
- czarny marker
- elementy ozdobne, np. koraliki, cekiny, gałązki, naklejki, cyrkonie, itp.Bałwanki styropianowe

Na początku zabrałam się do wykonania styropianowych bałwanków. Tak naprawdę, ozdobą będzie tutaj tylko główka bałwanka. Do kuli przyklejam sznureczek-zawieszkę. Następnie doklejam ruchome oczka. Z pomarańczowego filcu wycinam nos (marchewkę) i przyklejam. Czarnym markerem maluję węgielkowy uśmiech, a z wstążki robię szaliczek, który przyklejam dookoła kulki. Bałwanek jest gotowy!


Bałwanki z pomponów

Do tej pracy, na jednego bałwanka, potrzebowałam dwóch pomponów: małego i dużego. Skleiłam oba ze sobą: z małego powstanie głowa, z dużego - brzuszek bałwanka 😊

Na główkę przyklejam ruchome oczka i nosek z filcu. Ze wstążki powstanie szaliczek, natomiast guziczki zastąpią kolorowe cekiny. Do główek bałwanków przyklejam sznureczek-zawieszkę, a z boku główki, dodaję im jakiś "atrybut", np. choinkę, gałzkę, bądż filcowe serduszko 😊
 

Bałwanki z pomponików są gotowe i czekają na swoje miejsce na gałązkach świątecznego drzewka!

Oba rodzaje dekoracji są bardzo proste, a bałwanki wyglądają bardzo uroczo! Zachęcam do wykonania tych, jak i innych  dekoracji do samodzielnego wykonania lub do wspólnego przedsięwzięcia z dzieckiem.

 Zobaczycie, jaką wielką radość im sprawicie! 😊 Kiedy ja wykonywałam te bałwanki, Tosiek był w przedszkolu, jednak radość, jaka go ogarnęła, gdy je zobaczył, była warta każdego bąbla, który powstał po moim nieuważnym kontaktem z klejem na gorąco!
😜


Komentarze

 1. Urocze te bałwanki. I jakie proste.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są! W weekend będę robić ozdoby z chłopcami więc wypróbujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne bałwanki i jakie proste w wykonaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyglądają fantastycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie wyglaanaw.
  Będą doskonała ozdobą choinki

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas już :) Od Kiedy jest Zosia mamy niepisana tradycję, zę choinkę ubieramy w pierwszą sobotę grudnia. Bałwanki z pomponików wyszły cudne. Proste, a piękne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudne te bałwanki. A choinki jeszcze nie mamy, ale może w niedzielę ubierzemy - dzieci bardzo naciskają. ;) Ale zazwyczaj to dopiero przed samą wigilią.

  OdpowiedzUsuń
 8. wyszły Ci świetnie, moje pewnie miały by wszystko krzywe :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Te z pomponów są superaśne :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. My mamy takie duże styropianowe kulki, które zaczeliśmy ozdabiać jako ozdoby świąteczne;-)
  Monika z blogmama.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz