Angielski dla dzieci, czyli "KSIĘGA ANGIELSKICH SŁÓWEK" od Kapitana Nauki


 Kiedy jest najlepszy czas do nauki języków obcych? Moim zdaniem fajnie, jeśli zaczniemy ją w miarę wcześnie. Wtedy dziecko skuteczniej i szybciej będzie przyswajać nowe słówka i wyrażenia, ponieważ ma chłonny umysł. Jeśli chcemy posiłkować się w tym celu książką, musi być ona odpowiednia i dostosowana do wieku dziecka. Już dla maluszków można znaleźć na rynku ciekawe publikacje z prostymi ilustracjami, opisanymi w języku angielskim. Takimi są np. Karty z serii Angielski dla malucha od Kapitana Nauki, które stworzono z myślą o dzieciach, które skończyły 2 rok życia.


Dzisiaj natomiast, chciałabym Wam zaprezentować książkę z serii Księga słówek, przeznaczonej dla dzieci w wieku 7+. Na ową serię składają się cztery tytuły:

- "Księga angielskich słówek"
- "Księga niemieckich słówek"
- "Księga hiszpańskich słówek"
- "Księga francuskich słówek"


Do naszej biblioteczki wybrałam książkę z najpopularniejszym językiem obcym - angielskim. Książka co prawda jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci, niż Tosiek, ale za parę lat, będzie jak znalazł. Na razie operujemy na prostych pojedynczych słówkach, a także na piosenkach, jednak tę publikację oglądaliśmy już kilkakrotnie 😊 Książka prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Twarda oprawa jest naprawdę solidna, a grafika okładki, zwraca uwagę. Czytelna i przejrzysta. Strony publikacji mamy podzielone według kategorii (tematów). Na pozycję, składają się przede wszystkim ilustracje stworzone przez Katarzynę Kołodziej. Każdy element obrazka, jest napisany w języku angielskim i przetłumaczony po polsku. Oprócz tego, w tabelach zamieszczono popularne i przydatne wyrażenia i zwroty. Pierwsze strony poświęcone są rodzinie. Dalej, mamy dom, szkołę, hobby i sport, owoce i warzywa, kuchnia i restauracja, szpital, ubrania, pojazdy, zwierzęta, miasto, lotnisko, kolory, pory roku i czas. Na końcu znalazła się mapa Wielkiej Brytanii oraz ilustracje i opisy, które pokrótce ją charakteryzują.  Razem - 600 słówek i wyrażeń z polskimi tłumaczeniami. Ponadto, mamy możliwość pobrania darmowych nagrań mp3, ze strony Kapitana Nauki, z wymową profesjonalnych lektorów.

Książka jest bardzo atrakcyjna pod względem wizualnym, jak i merytorycznym. Treści są bardzo dobrze dobrane i skomponowane. W środku jest zachowany porządek. Kolorowe obrazki cieszą oczy, a umieszczone obok nich podpisy i tłumaczenia, ułatwiają naukę języka i zapamiętanie nowych słówek. Być może, dzięki tej publikacji, dziecko znając już nowe słowa, zaskoczy swojego nauczyciela i otrzyma jakiegoś dodatkowego plusika za aktywność? 😉

Książka jest bardzo pomocna w nauce języka obcego. Z powodzeniem spełni swoją rolę. Sprawdzi się także, jako forma prezentu. 

POLECAM! 😊


Książkę kupicie na stronie
Kapitana Nauki


Za książkę
dziękujemy

Komentarze

 1. Uwielbiamy Kapina Naukę. Mają świetny asortyment. A jeśli chodzi o naukę angielskiego, to warto zacząć jak najwcześniej. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dzisiaj nasze dzieci i wnuki maja wspaniałe przybory do nauki.Książki to prawdziwe perełki

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka - zapisuję tytuł, być może kupię ją Szwagrowi na gwiazdkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super ta książka.
  Szkoda, że w serii nie ukazała się z j. włoskim.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci chętnie uczyły się z takich książek ze słówkami. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy prezent. Sama jako dziecko miałam podobną książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książki do nauki języka moje dzieci lubią najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sprawa dla malucha, za 10 lat może skorzystam, ponieważ nie mam dzieci i chodzę do liceum, ale każdą metode można zrobić na potrzeby wiekowe
  https://kukieleczkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak szybko przy takich obrazkowej metodzie słówka wpadają w pamięć. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Też uważam że dzieci jak najszybciej powinny mieć kontakt z językiem obcym. Dzieci łapią to intuicyjne bez tak dużego wysiłku jak później w dorosłym życiu. A jak wiadomo znajomość języków w dzisiejszym świecie jest na wagę złota. Super że pokazujesz takie fajne pomoce do tego 👍

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiedziałam, że Kapitan Nauka ma w swojej ofercie też takie cuda! Chyba dopiszemy tą książkę do listy dla Mikołaja ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Taka księga t prawdziwy skarb, aby uczyć się języka angielskiego. Fajnie, że jest bardzo kolorowa co dzieci bardzo lubią i an pewno chętniej podchodzą do nauki. Musze ją również przetestować u siebie w domu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajnie, że dzieci chętnie uczą się języków obcych. Ja swoje dzieciaki teraz uczę słówek niemieckich. Przy wykorzystaniu aplikacji https://www.jezykiobce.pl/niemiecki/1098-ifiszki-niemiecki-1000-najwazniejszych-slow-aplikacja-mobilna.html jest to niezwykle proste i już widzę jak dzieci zapamiętują dużo więcej słów niż wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam Kapitana Naukę. Mamy z tego wydawnictwa inną pozycję - Na tropie angielskich słówek. Również polecam - nie tylko jako mama, ale i anglistka :) Trendy Mama

  OdpowiedzUsuń
 16. Muszę poważnie rozważyć jej zakup, Młody coraz bardziej interesuje się angielskim :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Też mamy tę książkę i ogromnie polecam ją wszystkim i dzieciom i rodzicom !

  OdpowiedzUsuń
 18. Z pewnością z pomocą tej pozycji można zwiększyć swoją znajomość języka angielskiego. Gdy dziecko jest nieco starsze, można natomiast zapisać je do szkoły językowej. Świetnymi opiniami cieszy się https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ zlokalizowana w Krakowie. Myślę, że warto skorzystać z jej oferty.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeśli dzieci od małego uczą się języków obcych to moim zdaniem jest to fajne rozwiązanie. Ja teraz mojemu synowi kupiłam aplikację mobilną https://www.jezykiobce.pl/hiszpanski/1099-ifiszki-hiszpanski-aplikacja-mobilna.html aby mógł zacząć uczyć się języka hiszpańskiego.

  OdpowiedzUsuń
 20. W sumie tej książki jeszcze z dziećmi nie przerabiałem, ale jestem zdania, że jak najbardziej może to być fajna pomoc naukowa w nauce języka angielskiego. Ja jeszcze dodatkowo i tak dzieci wysłałem do szkoły językowej https://earlystage.pl/ aby mogły uczyć się języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 22. Z pewnością jeśli chodzi o dzieciaki to właśnie takie pomoce są w stanie wspomóc naukę angielskiego. Ja jeszcze czytałam niedawno na stronie https://businesswomanlife.pl/szkola-angielskiego-zaloz-swoj-biznes/ iż fajnym pomysłem jest posiadanie własnej szkoły językowej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz