WYJĄTKOWE KSIĄŻKI DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNKI O KOBIETACH, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT SPORTU I NAUKI, Wyd. Egmont Dziś chciałabym pokazać Wam wyjątkowe publikacje z serii Egmont Art, które każda dziewczynka, młoda dziewczyna i kobieta, powinna przeczytać! To naprawdę piękne książki, które są absolutnym dowodem na to, że kobiety mogą być świetne zarówno w sporcie, jak i w nauce. 

Wartościowa, budująca, motywująca. Kobiety maja moc!


 "Kobiety i sport. One grały, by wygrać"
(KLIK)

 Autor/ Ilustracje: Rachel Ignotofsky
Wydawnictwo: EGMONT
Seria: Egmont Art
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128


 W publikacji znajdziemy aż 50 historii wyjątkowych kobiet w różnym wieku, narodowości, które żyły w przeszłości (XIX w.) oraz tych, które wciąż osiągają sukcesy w sporcie. Ich upór, determinacja, ciężka praca oraz wiara w siebie sprawiły, że były najlepsze w swojej dziedzinie. Nierzadko, mimo wielu trudności, musiały udowodnić, że sprostają, mogą uczestniczyć w zawodach i zajmować wysokie podia. 

Wśród osobistości, które zapisały się w historię kobiecego sportu, znalazły się m.in: Madge Syers (łyżwiarka figurowa), Tiny Broadwick, znana jako "Maleńka"(spadochroniarka), Aileen Riggin (pływaczka i skoczkini do wody), która udowodniła, że skakać do wody mogą również kobiety, Keiko Fukuda (dżudoczka), Althea Gibson (tenisistka) pierwsza czarnoskóra zwyciężczyni Turnieju Wielkoszlemowego, Junko Tabei (aplinistka), która jako pierwsza kobieta w historii zdobyła Mont Everest w 1975 roku), Patti McGee (deskorolkarka), którą w 2004 roku nazwano legendą Surfingu Malibu i wiele, wiele innych kobiet, których zawodowa postawa, hart ducha i determinacja oraz talent robią wrażenie i wzbudzają podziw. 


"Kobiety i Nauka. One zmieniły świat"
(KLIK)

 Autor/ Ilustracje: Rachel Ignotofsky
Wydawnictwo: EGMONT
Seria: Egmont Art
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128


Kolejna świetna książka. Tym razem przeczytamy o 50-ciu kobietach, które zmieniały świat nauk przyrodniczych, techniki, inżynierii, matematyki, od czasów starożytnych do współczesności. 
Krótka charakterystyka oraz ciekawostki z życia i osiągnięć są bardzo interesujące. W publikacji poznamy m.in. historię: Hypatii (starożytnej astronomki, matematyczki i filozofki), Mary Anning (kolekcjonerki skamielin i paleontolożki), Elizabeth Blackwell (pierwsza kobieta-lekarz w USA), Mary Agnes Chase (botaniczki i sufrażystki), która zdefiniowała ponad tysiąc gatunków trawy na całym świecie, ale też walczyła o prawa wyborcze kobiet, Allice Ball (chemiczki), pierwszej kobiety afroamerykanki, która ukończyła Uniwersytet Hawajski. Jej autorska kuracja, pomogła leczyć trąd, Annie Easley (programistki komputerowej, matematyczki i znawczyni technik rakietowych). Wśród sławnych kobiecych osobistości, nie zabrakło Marii Skłodowskiej-Curie, Polki i pionierki badań nad radioaktywnością.  Ponadto, znajdziemy wiele innych historii wyjątkowych kobiet, które utorowały drogę do nauki dla dalszych pokoleń kobiet, które pragnęły i pragną nadal osiągać naukowe sukcesy.Nie wiem, którą z obu książek jestem bardziej zafascynowana. Zarówno "Kobiety i sport", jak i "Kobiety i nauka", wywarły na mnie ogromne wrażenie.

Rachel Ignotofsky, stworzyła wyjątkowe publikacje. To fascynujące książki, które cieszą oczy, ale też są pewnego rodzaju motywacją dla dziewcząt, które marzą o sukcesie sportowca czy naukowca. Obie pozycje to majstersztyk wśród książek: duże formaty, twarda oprawa z piękną, przykuwającą oko grafiką z pozłacanymi napisami, cenne informacje i ciekawostki dotyczące życia i kariery kobiet sportu, zachwycające ilustracje na ciemnych tłach. Interesującym dodatkiem, są cytaty sławnych kobiet nauki, o które książki zostały wzbogacone.

Jestem nimi zachwycona. Uważam, że każda młoda dziewczyna powinna do nich zajrzeć. Na pewno ucieszyłyby się, gdyby dostały je w prezencie. To książki, które inspirują i motywują do działania. Pokazują, że ciężką pracą i talentem oraz wiarą w siebie, każda dziewczynka, dziewczyna, czy dorosła już kobieta, może spełnić swoje najskrytsze marzenia i osiągać sukcesy!

POLECAM JE BARDZO GORĄCO! 

Obie publikacje znajdziecie na stronie


Komentarze

 1. książka obrazkowa? też lubię

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne te ksiazki. Dużo dobrego tekstu

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama z zainteresowaniem sięgnę po te książki, miło czyta się o osiągnięciach i wyzwaniach kobiet. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna pozycja,na pewno sięgne po obie. Bardzo lubię książki, które nas motywują, a zarazem uczą.
  Tym bardziej że jest o silnych kobietach.

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za możliwość zapoznania się tymi książkami. (zapisuje na listę i koniecznie zakupie)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładnie wydane :) a ze wszystkich wymienionych tu kobiet, kojarzę tylko Marie Skłodowską-Curie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz