"USYPIANKI. 100 bajek", Marta Berowska, Wyd. BIS


Czytanie przed snem, to nasz rytuał, którego nie możemy pominąć.
Dzisiaj chciałabym Wam pokazać książkę, która umila Tośkowi czas przed zaśnięciem. Są to "Usypianki. 100 bajek" Marty Berowskiej, od Wydawnictwa BIS >>KLIK<< Jak sama nazwa mówi, mamy aż 100 bajeczek na tyleż wieczorów.

Gdy tylko dostaliśmy książkę, od razu rzuciła mi się w oczy jej okładka. Uwielbiam, gdy książka przybrana jest w twardą, polakierowaną oprawę i piękną grafikę. Gdy otworzyłam publikację, moje oczy nie mogły się wprost nacieszyć piękną i kolorową szatą graficzną. Jak się okazało, ilustracje do Usypianek, stworzyła Dorina Maciejka.


Bajeczki są króciutkie, jednak wyjątkowo skomponowane. Ich treść jest przystępna dziecku, także z jej zrozumieniem nie będzie ono miało problemu. Bohaterami utworów są zwierzęta, ludzie, rośliny i przedmioty. Każdy utwór, zawiera ciekawą historię, w której możemy doszukać się jakiejś mądrej nauki czy przesłania. Przykładem może być bajka pt. "Sześcionożna ośmiornica". Ośmiornica Kasia urodziła się tylko sześć nóg. Była przez to wyśmiewana przez swoje rodzeństwo. jednak kiedy okazało się, że Kasia złowiła największą rybę, zaczęli ją podziwiać. Dzięki tej bajce dziecko dowie się, iż to, że ktoś jest inny, robi coś w inny sposób, wcale nie oznacza, że jest gorszy. Nie wolno się z nikogo wyśmiewać ani dokuczać.

Z kolei "Książeczki z półeczki", to bajka o kłócących siw książeczkach. każda z nich przechwalała się, jaka to jest piękna, mądra i wyjątkowa. Która z nich była najważniejsza? Ewelinka, dziewczynka do której należały, rozstrzygnie ten spór.  

A o tym, że strach ma wielkie oczy, przeczytamy w utworze zatytułowanym "O żabce, co się bała burzy".

Piękną bajką jest także ta o "Pluszowych szczeniaczkach". Żadne ze zwierząt nie chciało bawić się z suczką Sabą, przez co było jej strasznie smutno. Jednak dzieci wpadły na wspaniały pomysł i zaniosły jej dwie stare maskotki małych piesków. Następnego dnia stała się niesłychana rzecz! Warto przeczytać i dowiedzieć się, co takiego się stało.
 
"Usypianki. 100 bajek", to doskonała propozycja dla najmłodszych. My jesteśmy nimi oczarowani!
Książka świetnie sprawdzi się jako świąteczny prezent. Lekturę Usypianek, możecie zacząć już w wigilijną noc 😊  

Gorąco polecam!


Za książeczkę dziękujemy


Komentarze

 1. Jakie cudne wydanie ksiażki i same bajeczki brzmią bardzo przyjemnie dla małych uszek

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny tytuł ma ta książeczka. Lubimy czytać bajki przez snem

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś nie było tylu ciekawych książek jakie są dziś i dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj...musze je mieć;0 przeciez u nas bajki to obowiażek każdego dnia kilka razy :) a te wygladaja na ciekwe i ilustracje bardzo przyjemne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba ta książka, a to że wyjechała z wydawnictwa Bis jest rownie mocna rekomendacja, co Twoja, jak zawsze wciągającą recenzja

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze chętnie sięgaliśmy po takie sympatyczne bajki podczas rytuału zasypiania. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz