"PALCEM PO MAPIE. LISZEWSCY W AZJI" - Gra dla całej rodziny od ABINOZ serii "Palcem po mapie", pokazaliśmy już Wam grę "Palcem po mapie. Polska". Tym razem wyruszamy w "podróż" na inny kontynent. Wraz z Lisowskimi - rodziną podróżników, zwiedzimy wielką Azję.


"Palcem po mapie. Lisowscy w Azji", to gra polskiego producenta - ABINO, przeznaczona dla 2-4 osób w wieku od 7 lat.


Zawartość pudełka:

- mapa Azji (plansza)
- 96 kart tematycznych z opisem i zdjęciami
- instrukcja gryNa czym polega gra?

Zasady są bardzo proste. Gracze kolejno losują karty z opisem konkretnego miejsca. Rozpoczyna najmłodszy uczestnik. Wyciąga ze stosiku jedną kartę, odczytuje nazwę miejsca i mówi "START". Gra polega na jak najszybszym wskazaniu tego miejsce na mapie, ale uwaga! Nie wolno dotykać planszy! Kto pierwszy wskaże prawidłowe położenie miejsca na mapie - zgarnia kartę. Grę wygrywa ten uczestnik, który zbierze najwięcej kart. 
 
  W tej grze liczy się koncentracja, refleks, wiedza i...oczywiście wspaniała zabawa!"Palcem po mapie. Lisowscy w Azji", to edukacyjna gra geograficzna. Na kartach przepiękne zdjęcia wyjątkowych mniej lub bardziej znanych miejsc Azji. Oprócz tego, ciekawe opisy, wzbogacające naszą wiedzę. Poza ciekawostkami, zachwycającymi obrazkami, towarzyszyła nam wspaniała atmosfera! Każda z nas (grałam z 13-letnią Julką, siostrą mojego męża i ciocią moich dzieci 😉), starała się jak najszybciej odnaleźć dane miejsce na mapie. Było sporo śmiechu, ponieważ nasze dłonie często na siebie wpadały! 😀 Było bardzo fanie i naprawdę miło spędziłyśmy ten jesienny wieczór.

Plansza mapy jest bardzo ładna, estetyczna i wyraźna, aczkolwiek jest dość cienka i trochę się obawiam, że z czasem po porostu nam się przerwie. Mój mąż wpadł jednak na pomysł, żeby planszę zalaminować na gorąco. Wtedy posłuży nam na jeszcze dłużej. 😊
Zdjęcia na kartach są naprawdę piękne,wprost zachwycające! O wielu miejscach nie miałyśmy nawet pojęcia. Dzięki tej grze, mogłyśmy je poznać i dowiedzieć się wielu niezwykłych ciekawostek. Gra bardzo nam się spodobała, 
dlatego polecamy ją i Wam!!!Za egzemplarz dziękujemy:

Komentarze

 1. Nigdy nie słyszałam o tych grach ;) zerknę na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gra przepiękna. Bardzo lubimy dowiadywać się więcej o świecie, więc ta gra dobrze spełniła by swą funkcje

  OdpowiedzUsuń
 3. No i kolejna fajna propozycja gry. Tym razem zabrałabym i ja! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna propozycja na nadchodzące mikołajki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam planszówki! A święta się zbliżają:)!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super gra dla miłośników podróży.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz