KSIĄŻKA NA ŚWIĘTA: "KOSTEK ROZDAJE PREZENTY", wyd. Debit

 Tytuł: "KOSTEK ROZDAJE PREZENTY"
Seria: Kostek
Autor/Ilustrator: Alex T. Smith
Wydawnictwo: DEBIT
Oprawa: miękka
Liczba stron: 96


Kiedy państwo Wyglansowani wychodzą z domu, Kostek wskakuje w swój zawadiacki sweterek oraz beret i wraz z przyjacielem, Panem Piętką, wyrusza na niezwykłą przygodę. Tym razem będzie ona związana ze świętami Bożego Narodzenia! 


Kostek to bardzo uczynny piesek. Chętnie pomaga swoim przyjaciołom w świątecznych przygotowaniach: na komisariacie ubiera choinkę, na poczcie wkłada listy do worków. Okres przedświąteczny, to gorący czas. Jest tyle do zrobienia i każda para łapek się przyda! Sam też pisze list do Świętego Mikołaja, a już w domu, zabiera się za lekturę "Policjantów i złodziei". Niespodziewanie, Kostek i Pan Piętka słyszą jakieś hałasy. Ktoś zakrada się do domu! Czyżby włamywacz? No bo kto inny w Wigilijną noc, w tajemnicy, chciałby dostać się do środka? Po cichutku, po ciemniutku, Kostek zakrada się do salonu i... Caps! Zakłuwa rabusia w kajdanki! Gdy włącza światło okazuje się, że to nie złodziej, tylko najprawdziwszy Święty Mikołaj! Niestety, gdy chceg o uwolnić, okazuje się, że gdzieś zgubił kluczyk. W takiej sytuacji, Kostek z Panem Piętką proponują Świętemu, że przejmą jego obowiązki i rozdadzą wszystkie prezenty. Mikołaj nie jest przekonany, jednak się zgadza.

Czy przyjaciołom uda się dotrzeć do wszystkich? Czas ucieka! Muszą przecież zdążyć przed północą - wtedy to z przyjęcia wracają Państwo Wyglansowani. No i trzeba w jakiś sposób uwolnić Mikołaja! Odpowiedź czeka w książeczce!

Kolejny raz przeżyliśmy fantastyczną przygodę. Zabawna i ciepła opowieść, którą warto przeczytać. Książki o Kostku nie są obszerne. Utrzymane są one w podobnej tonacji kolorystycznej. Śliskie strony, na których dominuje czerwień i czerń, pasują tutaj idealnie. Autor i ilustrator w jednym, Alex T. Smith, po raz kolejny częstuje nas ciekawą opowiastką z sympatycznym pieskiem i skarpetą w rolach głównych. Szybka i lekka lektura do czytania teraz, jak i w Święta. 

Na koniec wspomnę, iż książka pt.: "Kostek rozdaje prezenty", została nominowana do Waterstones Childrens Book Prize.


Serdecznie polecam!
Książeczka dostępna jest
>>TUTAJ<<

Polecam ;)


Za egzemplarz 
dziękujemyKomentarze

  1. Ciekawie wydana książka, jednak nie mam komu jej kupić niestety ;(

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio kupiłam nowości dla swojej wnuczki.Tę zapisałam na późniejszy czas.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tym bardziej, że nie ma tam dużo do czytania, to książka spodobała y się moim synom.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz