DIY ZAWIESZKA Z FILCU (PTASZEK) + RECENZJA "FILC. BIŻUTERIA I AKCESORIA", Wyd. RM


Filc to taka tkanina, z której można wyczarować naprawdę fajne i nietuzinkowe rzeczy: biżuterię, torebki, zakładki, etui, dodatki do ubrań, itp. Dzisiaj postanowiłam go wykorzystać w kreatywnym projekcie. Tym sposobem powstała filcowa zawieszka - ptaszek. Zainspirowałam się książką pt. "Filc. Biżuteria i akcesoria" od Wydawnictwa RM, o której napiszę niżej. Teraz pokażę Wam, jak zrobić taką zawieszkę.


Taka zawieszka, którą zrobiłam, może posłużyć jako breloczek, zakładka do książki lub ozdoba choinkowa, w końcu święta tuż tuż. Sama zastanawiam się, czy nie zrobić kilku filcowych bożonarodzeniowych dekoracji...😉

Materiały:

- 2 arkusze filcu w wybranych kolorach (u mnie niebieski i brązowy) 
- ołówek
- marker
- igła, nitka (u mnie błękitna) lub mulina
- nożyczki
-klej
- szpilki
- kartka z bloku rysunkowego
- cienka wstążka (u mnie błękitna)


Na początku z książki "Filc. Biżuteria i akcesoria" (s. 76), odrysowuję szablon ptasza na kartce z bloku.  Do wyboru mamy dwa rozmiary. Ja wybrałam większy. Odrysowuję go na filcu w obu kolorach i wycinam. Otrzymam dwa ptaszki w różnych kolorach.


Wycięte ptaszki przykładam do siebie i spinam szpilką. Teraz zszywam je ze sobą ściegiem obrębkowym, który wygląda tak:Na górze, od środka przyszywam wstążeczkę, na której zawiśnie moja ozdoba 😊

Wyjmuję szpilkę.
Teraz pozostało tylko dokleić kokardkę i...

Moja zawieszka - ptaszek jest gotowa!
 Może nie jest perfekcyjna, ale przecież to rękodzieło 😉 Myślę, że zrobię jeszcze kilka takich (mniejszych i większych) ptaszków na choinkę, ponieważ taka dekoracja bardzo mi się podoba!
 
 
A teraz kilka słów o książce, z której zaczerpnęłam pomysł na swoją zawieszkę...
 
Tytuł: "Filc. Biżuteria i akcesoria"
Autor: Marie Enderlen -Debiuisson
Zdjęcia: Thierry Antablian
Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Liczba stron: 80


Książka jest pełna wspaniałych pomysłów na własnoręczne ozdoby z filcu. Pięknie wydana publikacja, zawiera pomysły wykonanie na biżuterii, ciekawych akcentów i dodatków do ubrań obuwia, itp. Znajdziemy tu m. in. kurs wykonania napisu na koszulkę, portfela, bransoletki, naszyjnika, kapelusza, okładki do notesu, itp. 

We wstępie zostały zawarte informacje dotyczące potrzebnych materiałów przydatnych podczas pracy z filcem: używane narzędzia, techniki łączenia (ścięgi w szyciu ręcznym). Instrukcje są jasne i zrozumiałe. Dzięki nim, wykonamy każdą filcową ozdobę. Każdy projekt zawiera listę potrzebnych materiałów, opisy tworzenia krok po kroku, a także kolorowe ilustracje przebiegu pracy ze zdjęciem gotowej dekoracji. Na końcu zaś zostały zamieszczone szablony, które możemy wykorzystać podczas tworzenia prac z filcu. 
 
Możemy zrobić identyczny przedmiot, który znajdziemy w książce, ale możemy też po prostu "ściągnąć" z niej pomysł i w podobny sposób stworzyć zupełnie inną, własną ozdobę.Jeśli lubicie wszelkiego rodzaju projekty DIY, a Waszą pasją (tak jak i moją 😊) jest rękodzieło - ta książka na pewno przypadnie Wam do gustu. 

A może znacie osobę, której taka książka by się spodobała? Zbliżają się Mikołajki, potem święta, które będą świetną okazją aby podarować tę publikację w prezencie. 

Ja uwielbiam takie książki z pomysłami na dekoracje i projekty DIY i mam już ich kilka 😊

Niebawem pokażę Wam kolejne książki inspiracyjne od Wydawnictwa RM. Tym razem będą to publikacje ze świątecznymi projektami DIY!  Tradycyjnie pokażę Wam projekt do wykonania oraz opiszę każdą książkę. 


Już dziś zapraszam Was do zaglądania na mojego bloga!

Odsyłam Was też na stronę wydawnictwa, gdzie znajdziecie dzisiejszy tytuł, klikając w poniższy napis


Serdecznie polecam Wam tę książkę!

A w zakładce Dekoracje (KLIK), znajdziecie podobne pozycje.


Za książkę dziękuję

Wydawnictwu RM

Komentarze

 1. Bardzo lubię tworzyć z filcu, to wdzięczny materiał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam takie rzeczy robione własnoręcznie. Jak byłam w ciąży i miałam więcej czasu to z chęcią siadałam do maszyny do szycia. Tak powstały różne pościele dla mojej córci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa ksiazka, a nie znałam jej.
  Ładne ptaszki wyszły Ci

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdarzyło mi się zrobić z filcu zabawkę dla dziecka i chętnie to powtórzę dzięki Twoim inspiracjom. Książka fajna i o ile dobrze pamiętam, mam bardzo podobną.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz