"Bazgraki w przedszkolu"- książeczka z zadaniami wielokrotnego użytku od Kapitana Nauki

Tytuł: "Bazgraki w przedszkolu"
Autorka: Anna Zych
Ilustracje: Pola Augustynowicz
Wydawnictwo: Kapitan Nauka


Jakie macie pomysły na organizację czasu, gdy Wasze pociechy są chore? Tośka dopadło przeziębienie i musiał zostać w domu. Nie ma opcji, żebyśmy puścili go do przedszkola. Na szczęście młodszy braciszek jest zdrowy i mamy nadzieję, że nie zarazi się od Tosiaczka. Musiałam zorganizować synkowi jakoś ten czas, żeby się nie nudził. Arsenał pomysłów mam spory, choć przy dwumiesięcznym maluszku, nie zawsze mogę poświęcić tyle uwagi starszemu synkowi, ile bym chciała. Rzadko kiedy się nudzimy. Mamy książeczki, gry, czasami zrobimy jakąś pracę plastyczną. Tak umilamy sobie czas, ale ostatnio zaproponowałam mu coś zupełnie innego, czym (ku mojej uciesze) zajął się na dłużej...
"Bazgraki w przedszkolu", to najnowsza seria zeszytów z zadaniami dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) od Kapitana Nauki
Bazgraki, to sympatyczne potworki, które towarzyszą dziecku podczas rozwiązywania zadań na kartach książeczek z zadaniami i łamigłówkami. Kapitan Nauka wydał cztery tytuły:

- "Bazgraki w podróży"
- "Bazgraki w kosmosie"
- "Bazgraki wśród zwierząt"
- "Bazgraki w przedszkolu"

My mamy ostatni tytuł i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Do książeczki dołączony został czarny łatwo zmywalny pisak. Powłoka książeczki jest śliska i kiedy Tosiek popełni jakiś błąd lub nie spodoba mu się narysowana linia, wystarczy, że przejedzie po stronie chusteczką i może pisać od nowa. 

Zadania są bardzo ciekawe. Dzieci muszą połączyć liniami takie same przedmioty, dorysować dzieciom buźki, domalować brakujące elementy,rysować po śladzie, otoczyć pętelką rzecz na obrazku nie odrywając ręki, zamalować płatki kwiatów, rysować szlaczki, itp. 

Nie ze wszystkimi zadaniami Tosiek sobie jeszcze radzi, jednak bardzo mnie cieszy, że próbuje. Nie zraża się niepowodzeniem, ponieważ dzięki zmywalnym stronom, w każdej chwili może poprawić zadanie.  Z "Bazgrakami" moje dziecko ćwiczy swoje rączki (chwyta i manipuluje pisakiem, uczy się prawidłowo trzymać go w dłoni), skupienie, koordynację wzrokowo - ruchową, pamięć i uwagę. Przede wszystkim fajnie się bawi i miło spędza czas.  

Książeczki Bazgraki można spersonalizować. Tym samym, można je podarować dziecku w prezencie, np. na Mikołajki lub pod choinkę. 

Serdecznie 
polecamy!
😉

Książka do kupienia TUTAJ.

Seria o Bazgrakach → KLIK
 
Za egzemplarz 
dziękujemy
 

Komentarze

 1. Świetne są te książeczki wielokrotnego użycia dla małych dzieci :) Pozdrawiam http://wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę że książka jest świetna i bardzo użyteczna.
  Z taką książką każdy maluch wprawne się w grafomotoryce i poglowkuje nie mało przy różnych zadaniach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że ksiażeczka jest bardzo uzyteczna i daje wiele frajdy dzieciakom :) Warto ja zakupić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. przerabiamy teraz takie ksiazeczki przy pisaniu literek

  OdpowiedzUsuń
 5. Praktyczne książeczki zawsze mile widziane, ciekawy pomysł dla najmłodszych czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne i fajnie, że mają zmywalne strony. Dzięki temu posłużą dłużej:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nasze dzieci uwielbiają publikcję Kapitans Nauki, ta wygląda świetnie

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam na liście kilka nowości od Kapitana Nuki. Czas zrobić zamówienie. Świetna jest ta książka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz