"Mała księga mądrości Kubusia. Kubuś i Przyjaciele", Wyd. Egmont

 Autor: Brittany Rubiano
Ilustracje: Mike Wall
Wydawnictwo: EGMONT
Oprawa: miękka
Liczba stron: 208

Piękna pogoda sprzyja spacerom i czytaniu w plenerze. Dzisiaj zabraliśmy ze sobą bardzo sympatycznego misia. "Mała księga mądrości Kubisia. Kubuś i Przyjaciele", to wspaniała, pełna ciepła książeczka. Tym razem nie będzie to bajka. Na stronach publikacji znajdziemy wiele mądrości naszego niedźwiadka oraz jego przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu.


Cała jest przepięknie ilustrowana. Mamy kilka książeczek z przygodami Kubusia, które różnią się grafiką. Przyznam, że ilustracje w "Mądrościach Kubusia" są moimi ulubionymi. Z nimi przeniosłam się do czasów mojego dzieciństwa. Obrazki wspaniale uzupełniają się z sąsiadującymi z nimi cytatami. Są one umiejętnie sklasyfikowane w rozdziałach. Cytaty te dotyczą m. in: Przygody, Przyjaźni, Sportu i Zdrowia, Czasu, Bycia sobą, Pogody, no i oczywiście tego, co misie uwielbiają najbardziej, czyli Miodku  oraz wielu innych ważnych spraw. 😀
 


Tekstu w książeczce jest niewiele. Tworzą go m. in. przeróżne myśli, wypowiedzi i sentencje naszego kochanego bohatera. Miś bywa czasami nazywany niedźwiadkiem o małym rozumku, ale ja absolutnie się z tym nie zgadzam! W jego prostych wypowiedziach jest wiele prawdy i wyjątkowości! Sięgając po tę publikacje, sami się o tym przekonacie! Od Kubusia możemy się wiele nauczyć. Polecam zajrzeć do niej z dziećmi, lub podsunąć im lekturę do samodzielnego czytania. Bardzo duża czcionka ułatwi im czytanie.A oto kilka przykładowych mądrości Kubusia i jego przyjaciół:


Wewnątrz znajdziecie ich o wiele, wiele więcej. Są nie tylko zabawne, ale dają również do myślenia. Choć wydają się proste, to jednak mają w sobie głęboko ukryty sens. Poniżej każdego cytatu, mniejszą czcionką zostało napisane jego wyjaśnienie, aby każdy wiedział, co bohaterowie książki mieli na myśli 😉Książką jesteśmy oczarowani! Kubuś nigdy nam się nie znudzi. Sama mam słabość do tego niedźwiadka, dlatego gdy mam możliwość poznania jakiejś publikacji z jego udziałem - jestem na TAK!!! Zawsze! Myślę, że przypadnie do gustu miłośnikom Kubusia i mądrych myśli 😊 Myślę, że "Mała księga mądrości Kubusia. Kubuś i Przyjaciele", może okazać się znakomitą książką prezentową. Warto więc mieć ją na uwadze. Okazji do jej ofiarowania dziecku, jest naprawdę wiele 😊 Skorzystacie?


Książeczka dostępna TUTAJ

Gorąco polecam!!!
;)Komentarze

 1. Mamy, mamy i uwielbiamy. To fantastyczna książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna książka dla młodego czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przypomniały mi się bajki z Kubusiem Puchatkiem. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama chętnie bym przeczytała książkę o Kubusiu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. takie książeczki są najlepsze

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi się bardzo podoba ta książeczka, jestem nią zauroczona

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz