"ZNAJDŹ RÓŻNICE!"- ĆWICZYMY SPOSTRZEGAWCZOŚĆ Z KAPITANEM NAUKĄDziś zagościła u nas nowość, prawdziwa gratka dla przedszkolaków! Anti od poniedziałku rozpoczął swoją wielką przygodę z przedszkolem. To było dla nas wielkie wydarzenie. Bardzo je przeżywaliśmy (szczególnie ja), jednak, jak się okazało - niepotrzebnie, bo synek płynnie wszedł w grupę i szybko się zaadaptował. Zanim poszedł do przedszkola, bardzo dużo o tym z nim rozmawialiśmy. O tym, jak przygotowywaliśmy się do przedszkola powstanie oddzielny post.

Natomiast w dzisiejszym wpisie chcę pokazać Wam książeczki, z którymi poćwiczymy spostrzegawczość i koncentrację naszych przedszkolaków. Seria od Kapitana Nauki "Znajdź Różnice!", to znakomita seria książeczek dla dzieci w wieku 3+.  Wydane zostały trzy propozycje:


- "Na podwórku"
- "Baśnie"
- "Zwierzaki"


My jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwóch pierwszych tytułów. Jednak zwierzaki z trzeciej książeczki, dobrze znamy z kart Memory, które również mamy i w które często gramy ;)


 Wszystkie książeczki są skomponowane w ten sam sposób. Wszystkie trzy wykonane są ze sztywnego kartonu, mają zaokrąglone rogi, a ilustracje Marty Szudygi ("Baśnie") oraz Katarzyny Urbaniak ("Na podwórku") są przepiękne. Trudno od nich oderwać wzrok. Ich grafika jest urzekająca i oryginalna ;)
 Jak na pewno zauważyliście po zdjęciach, w książeczkach nie ma ani jednego zdania! Na książeczki składają się ilustracje. Na jednej rozkładówce mieszczą się niby takie same obrazki, a jednak... różnią się od siebie trzema elementami. Zadaniem naszych przedszkolaków jest je odnaleźć i wskazać!
W książeczce pt. "Znajdź różnice! Baśnie",  znajdziemy obrazki znanych baśniowych postaci. Mamy tu czarownicę z zaczarowaną miotłą, trzygłowego smoka, rycerza w lśniącej zbroi, syrenkę, księżniczkę, a nawet jednookiego i jednonogiego pirata. A wyjątkowych postaci jest więcej! Dzięki książeczce, nasze pociechy je poznają i porównają ze sobą. Czy rzeczywiście są takie same?
Pierwszy szczegół bardzo szybko wypatrzy bystre oczko. Drugi jest już trochę trudniej odnaleźć. Natomiast trzeci... trzeci szczegół zobaczy sokole oko! ;) Naprawdę trzeba się dokładnie przyjrzeć obrazkom, aby dostrzec czego brakuje lub jakim elementem różnią się oba obrazki.

 Do książeczki "Znajdź różnice! Na podwórku", od razu poczułam ogromną sympatię, ale i sentyment. Gdy tylko ją otworzyłam i przejrzałam ilustracje, poczułam miłe ciepełko na sercu. Dlaczego? Ponieważ obrazki pokazują zabawy mojego dzieciństwa, za którymi przepadałam! Grałam i bawiłam się we wszystkie pokazane gry! Były klasy i guma, skakałam też na skakance. Kochałam zabawę w berka i w chowanego. Niestety słabiej wychodziło mi kręcenie hula-hopem. Tak, tak, grałam też w kapsle, a od częstej zabawy w Ciuciu - Babkę, kręciło się (nam dzieciakom) w głowach.


 
  

To były piękne czasy! A wszystkie wymienione zabawy, zostały zobrazowane na kartonowych stronach książeczki! Bardzo chciałabym aby mój synek poznał te zabawy i w przyszłości się w nie bawił. Super, że powstała taka książeczka, w której je zobrazowano. Dzięki ilustracjom, mogę synkowi o nich opowiedzieć i je mu pokazać. To niesamowite!

Anti bardzo lubi wszelkiego rodzaju gry i zabawy, dzięki którym ćwiczy spostrzegawczość. Jego ulubionymi są "Loteryjka", a także "Zwierzaki Bystrzaki", również od Kapitana Nauki

Nie zdziwiłam się więc, kiedy po powrocie z przedszkola, z zainteresowaniem sięgną po książeczki, które czekały na niego na stole ;) Pierwsze różnice spostrzegał od razu i pokazywał je paluszkiem. Z kolejnymi mieliśmy troszkę problem, ale wspólnie dopatrzyliśmy się różnic :)
Seria od Kapitana Nauki "Znajdź Różnice!", jest naprawdę wyjątkowa. Książeczki są niewielkie, solidnie wykonane i pięknie ilustrowane. Choć nie mają żadnego tekstu, to stanowią idealne pole do popisu dla naszej wyobraźni, a dla dzieci możliwość wzbogacenia słownictwa. Na podstawie książeczki "Znajdź różnice Baśnie", możemy przecież wymyślić bajkę na dobranoc. Jej bohaterem byłby groźny pirat Rudobrody, siejący postrach na morzach i oceanach. Albo wraz z tytułem "Znajdź różnice! Na podwórku!", możemy wrócić wspomnieniami do czasów naszego dzieciństwa i opowiedzieć dziecku o naszych ulubionych zabawach podwórkowych i spróbować wspólnej zabawy w jedną z nich :)  
Jak widzicie, książeczki "Znajdź Różnice!", oferują wiele możliwości. Z nimi poćwiczymy z dzieckiem wspomnianą wcześniej spostrzegawczość, ale także koncentrację, skupienie czy koordynację wzrokowo-ruchową. Seria "prowokuje" także do rozmowy i wzbogacenia słownictwa naszych pociech. 

Jak dla mnie książeczki zawierają w sobie same superlatywy! Jestem z nich zadowolona bo wiem, że czas z nimi, sprzyja rozwojowi mojego dziecka, a to dla mnie bardzo ważne! Dodatkowo są wspaniałym czasoumilaczem :)Serdecznie polecamy całą serię. Znajdziecie ją TUTAJ Za książeczki 
dziękujemyKomentarze

 1. Chyba pierwszy raz spotykam się z taką książeczką. Zwykle te zadania pojawiają się sporadycznie w np. kolorowankach czy gazetkach dla dzieci. Super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak byłam dzieckiem to uwielbiałam takie zabawy. Dziś synek jest jeszcze za mały jak podrośnie to spróbujemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ ładne te książeczki.
  Kapitan Nauka ma wiele wartościowych publikacji 😘

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieci uwielbiają takie zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale super!!! Uwielbiałam taka zabawę w dzieciństwie. Moje dzieci byłyby zachwycone.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdy byłam mała uwielbiam tego typu książeczki i zabawy :) pięknie są wydane

  OdpowiedzUsuń
 7. Dwa przeczytania i maluch powtarza z pamięci, ale przecież to też nauka. Podobają mi się.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak byłam mała uwielbialam takie zabawy

  OdpowiedzUsuń
 9. Pieknie wydane książeczki, dla malucha to wielka frajda rozwiązywać takie zadania 😄

  OdpowiedzUsuń
 10. Książeczka bardzo atrakcyjna, przykuwa uwagę ;) Ja sama chętnie bym się pobawiła, ale poczekam aż córka podrośnie i będziemy razem testować tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz