"Maurizo. Kot w okularach". Seria CZYTAM SOBIE Z BAKCYLEM, Wyd. EgmontWydawnictwo Egmont wypuściło na rynek bardzo ciekawą serię dla zaawansowanych czytelników książek. "CZYTAM SOBIE Z BAKCYLEM", to fantastyczna propozycja dla tych, którzy opanowali już trzeci poziom "CZYTAM SOBIE" i czują głód czytania. Nowa seria proponuje fascynujące historie, które wciągają od pierwszych stron nie tylko dzieci, ale i dorosłych - przysięgam z ręką na sercu! :)

Do naszych rąk trafiły dwa tytuły: "Maurizio. Kot w okularach" oraz "Tajemnica namokniętej gąbki".

Dziś pokażę Wam pierwszy z nich. Następnym razem zaś, opowiem o kolejnej książce. Obie wyglądają tak:
"Maurizio. Kot w okularach" 
Katarzyna Kozłowska

" W życiu najważniejsze są marzenia i wiara, że się spełnią.
 Jeśli twoim marzeniem jest,
żeby ktoś cię pokochał, to wystarczy, 
że nie stracisz nadziei, a na pewno się to stanie!"Bohaterem książki jest tytułowy kot Maurizio. To nie byle jaki kot - co to, to nie! To sławny piosenkarz, wokalista zespołu Stalowe Wibrysy. Niestety, Jego kariera może legnąć w gruzach przez...okulary, które musi nosić! Maurizio to taki kot, który nikogo się nie boi. Nikogo, poza własną mamą, która to właśnie kazała mu nosić okulary. Prasa szybko wyniuchała newsa i oto słynny wokalista wylądował na pierwszych stronach gazet. Zdaniem Maurizia, to totalna kompromitacja. Do tego paparazzi czają się wszędzie...


Z pomocą przychodzi mu Brzdęk, perkusista z zespołu, który pomaga mu uciec i ukryć się w... SCHRONISKU! Na początku, Maurizio jest rozczarowany i zdegustowany nowym miejscem. Brakuje mu swoich rzeczy i wygód, do których był przyzwyczajony. W nowym lokum, poznaje też inne koty i ich historie. Każda z nich jest inna. Koty mają swoje przeżycia, smutną przeszłość i ciężki bagaż doświadczeń. Takim przykładem jest chociażby kotka, Marianna, która w wypadku straciła prawą łapkę, a mimo to była pogodna i pewna siebie. Z czasem do Maurizia zaczyna docierać, że jego problemy w porównaniu z problemami innych kotów, są błahe, wręcz śmieszne! 
W schronisku Maurizio ma również "wroga" w postaci kota Frędzla. Ten koci bandziorek chce się jak najszybciej pozbyć słynnego gwiazdora. Co wymyśli i czy jego plan się powiedzie? I czy pobyt Maurizia w schronisku okaże się dla niego cenną lekcją?


Forma książki jest bardzo rozbudowana. Tekst zawarty jest na całych stronach. Towarzyszą mu wyjątkowe ilustracje autorstwa Agnieszki Żelewskiej. Są bardzo humorystyczne i świetnie oddają klimat publikacji. Plusem są wyjaśnione znaczenia trudnych, niezrozumiałych dla czytelnika słów. Są one pogrubione w tekście (łatwo je przez to wyłapać). ich znaczenie jest również wyjaśnione w dolnej lub górnej części strony. Dzięki temu, dziecko poznaje nowe słowa, ich znaczenie. Tym samym wzbogaca swoje słownictwo o nowe pojęcia.


To piękna książka, która jednocześnie bawi i porusza. Ma ukryty w sobie głębszy sens i jest pełna cennych lekcji. To opowieść o prawdziwej przyjaźni, o tym by cieszyć się z tego, co się ma.
Lektura pozwala zrozumieć siebie i innych, skłania do refleksji, wprowadza w świat wartości.

Młody czytelnik identyfikuje się z bohaterami książki, dostrzega problemy innych, ich emocje (żal, wstyd, złość, radość, nieśmiałość). W książkowych kocich postaciach, może odkryć siebie i swoje problemy. Czytając o tym, jak poradzili sobie z kłopotami koty, sami mogą znaleźć rady na swoje zmartwienia. Cudowna lektura, którą polecam wszystkim, także dorosłym!

Znajdziecie ją TUTAJ!!!

Komentarze

 1. Historia Maurizia zapowiada się ciekawie. Tak bliska jest ludzkim problemom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne te książeki, musimy je mieć

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy z Jasiem czytać ksiażki z humorem. Ta taka jest więc zapisują ją na liście. My teraz czytamy Pogoda dla puchaczy. Też polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesienne wieczory sprzyjają czytaniu. Mój 8 letni syn Miłosz czyta dwuletniemu bratu. To pozycja dla moich chłopaków

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja biblioteczka pęka w szwach a tu takie piękności .

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przyjemna propozycja da młodych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja córcia uwielbiała wszelkie kocie opowieści, jak bardzo cieszyła się odnalezieniem kotka w jakiejś książce. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz