"MITY GRECKIE DLA DZIECI", Wyd. IBIS
Jak wiecie lub nie, mitologia grecka mnie fascynuje od bardzo dawna. Uwielbiam o niej czytać i jej słuchać. Mity przetrwały tysiące lat i wciąż są żywe i popularne. Coraz więcej wydawnictw publikuje książki z mitami greckimi, co ogromnie mnie cieszy.


 


Miałam już okazję pokazać Wam publikacje o mitologii. No cóż, lgnę do niej, jak ćma do światła, ale tak to już jest, jak człowiek się czymś interesuje. Szuka wiedzy i odpowiedniej literatury na dany temat. A dziś kolejna z nich. „Mity greckie dla dzieci” to książka w twardej oprawie, która ukazała się nakładem Wydawnictwa IBIS. Piękna oprawa, z malunkami charakterystycznymi dla starożytnych Greków. Wewnątrz również nie zabraknie takich ilustracji. Wspomnę, że szatę graficzną do książki napisanej przez Krzysztofa Ulanowskiego, stworzyła Maria Wróbel. Ilustracje są fascynujące i stanowią idealne tło do opisanych przez autora mitów. Patrząc na nie, przypominają mi się malunki, jakimi starożytni Grecy ozdabiali przeróżne naczynia... Są wręcz identyczne! Pięknie to wygląda!

 


W środku znajdziemy kilka mitów podzielonych na krótkie rozdziały. Czyta się je z wielkim zainteresowaniem. Język jest przystępny i zrozumiały. Publikację otwiera mit pt. WOJNY BOGÓW, w którym to przeczytamy o tym jak powstał świat, jak narodzili się bogowie, jak wyglądało dzieciństwo Zeusa oraz wielka wojna bogów...

 


 W kolejnych rozdziałach poznamy Prometeusza, Pandorę, siłę miłości Afrodyty. Przeczytamy mit o zapatrzonym w swoje odbicie Narcyzie czy mit o Demeter i Korze. Nie zabraknie również opowieści o smutnym końcu Ikara, czy Tezeuszu, który pokonał Minotaura. Oczywiście starożytnych greckich mitów w książce jest więcej…


 


Opowieści wciągają od pierwszych stron. To fantastyczne historie, których ja nigdy nie mam dość. Uwielbiam je czytać i poznawać na nowo. Są wyjątkowe. Mają w sobie daleki, nieznany świat, który fascynuje i zadziwia, są po prostu magiczne!

  Jeśli tak jak ja lubicie grecką mitologię, albo lubią ją Wasze pociechy, a może jeszcze nie miały okazji jej poznać – polecam książkę bardzo serdecznie!!!

  
A czy Wy lubicie mity greckie? Który z nich jest Waszym ulubionym? Podzielcie się w komentarzach!
 
 
 
Książki szukajcie na stronie Wydawnictwa IBIS >>KLIK<<
Za możliwość poznania publikacji 
dziękuję

Komentarze

 1. Właśnie zamowilam ta książkę dla starszej córki. Jest bardzo fajna:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Za dziecka uwielbialam czytać mity

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię mity greckie, podoba mi się, że pojawiła się wersja dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że może to być dobra książka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama z zainteresowaniem sięgnęłabym po książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiałam uczyć się o mitach więc chętnie kupuje takie ksiązki dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze będąc uczennicą lubiłam czytać mity. Takie książki warte są przeczytania.;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mitologia grecka zawsze mnie fascynowała. Do dzisiaj właściwie lubię ten okres. Lubię tez filmy powstające na podstawie tych wydarzeń. Zwykle są to fajne produkcje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje jeszcze za małe, ale podobną książkę mamy z wydawnictwa Nasza Księgarnia :) będzie na zaś. Fajnie opisane, przystępnym językiem wzbudzającym zainteresowanie dziecka, to ważne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla jakiej kategorii wiekowej jest mniej więcej ta wspaniała pozycja?

  OdpowiedzUsuń
 11. Mity zawsze mnie fascynowały. Mamy różne wydania dla dorosłych, a dla dzieci nam póki co brakuje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz