"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

Kubuś powraca! "Chłopiec, balonik i Miś. Kubuś i przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś?", Wyd. EgmontTytuł: "Chłopiec, balonik i miś". Kubuś i przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś?"
Seria: ILUSTROWANA OPOWIEŚĆ

Autor: Brittany Rubiano

Ilustracje: Mike Wall

Wydawnictwo: EGMONT
Oprawa: twarda


"Chłopiec, balonik i miś". Kubuś i przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś?", to wspaniała gratka, dla miłośników Kubusia, czyli przesympatycznego misia, mieszkańca Stuwiekowego Lasu ;) To przepiękna historia, oparta na najnowszym filmie. Filmu niestety, nie oglądałam, jednak za Kubusiem przepadam. Ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się, ze powstała kontynuacja jego przygód. Byłam ich bardzo ciekawa. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont


Już sama okładka zachęca do lektury! Piękna grafika z małym "głupiutkim" Misiem, od razu wywołała uśmiech na mojej twarzy! Bardzo się cieszę, że książka trafiła w nasze łapki, tzn. ręce ;)
W historii tej, Krzyś nie jest już małym chłopcem, a dorosłym mężczyzną. Zwierzęta ze Stuwiekowego Lasu bardzo tęsknili za nim. Najbardziej zaś tęsknił Miś. Wierzył jednak, że Krzyś jeszcze do nich wróci i tak też było...
Gdy Krzyś zjawił się w Lesie, Kubuś był bardzo szczęśliwy. Niestety, nie rozumiał prawie nic z tego, co mówił do niego Krzyś, np. zobowiązania. Co to za dziwne słowo??? Dla mężczyzny dawno znane miejsce, wydało się zupełnie inne niż to, które pamiętał z okresu dzieciństwa. "Czasami potrzeba czasu, żeby z donikąd zrobiło się DOKĄDŚ - odparł Kubuś(...)."W pewnym momencie zerwał się silny wiatr, który porwał ważne dokumenty Krzysia. Kubuś chciał pocieszyć przyjaciela i wręczyć mu balonik, jednak ten w złości mu, że "życie nie kręci się wokół baloników i miodu!"  Próbując złapać kartki, zauważył, że Miś gdzieś zniknął! Krzyś szukając Kubusia, odnalazł dawnych przyjaciół: Kłapouchego, Prosiaczka, Tygryska, Sowę, Królika oraz Mamę Kangurzycę z Maleństwem, którzy chowają się przed Hefalumpami! Czy Krzysiowi wraz z mieszkańcami Stuwiekowego Lasu, uda się odnaleźć Kubusia?

Jestem książeczką zachwycona! Ten niesamowity powrót do dzieciństwa, w jakiś sposób bardzo mnie wzruszył. Może wyda Wam to się dziwne, jednak naprawdę tak było! Kubuś, to jeden z moich ulubionych bohaterów bajkowych. Oglądałam każdy odcinek dobranocki z misiem w roli głównej. Uwielbiam tę bajeczkę, bo choć prosta, zawsze potrafiła mnie rozbawić, czasami wzruszyć. Dzięki niej potrafiłam też wiele zrozumieć, ponieważ, choć Miś często był nazywany głupiutkim, to tak naprawdę mówił bardzo pięknie i mądrze. 

Uważam, że książka spodoba się wszystkim dzieciom. Ilustracje są naprawdę piękne, a kolory stonowane. Nadają one książce wyjątkowego charakteru. Tekstu jest niewiele, a duża czcionka ułatwia czytanie dzieciom, które potrafią już samodzielnie czytać. Całą opowieść czyta się lekko, przyjemnie. Każde dziecko zrozumie jej  treść. Mój syn zna Kubusia, zarówno z bajek w wersji animowanej, jak i z książek. Lubi go bardzo, dlatego byłam pewna, ze i ta opowieść go zainteresuje. Nie myliłam się. Lektura jest fantastyczna i szczerze ją polecamy! Warto poznać tę niezwykłą przygodę Kubusia oraz dorosłego już Krzysia! Zachęcamy więc do sięgnięcia po książkę "Chłopiec, balonik i miś". Kubuś i przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś?"

Jestem pewna, że historia Was oczaruje i mile zaskoczy! ;)

Książeczki z najnowszymi przygodami Kubusia, szukajcie tutaj → KLIK


Za egzemplarz dziękujemy
Wydawnictwu EgmontKomentarze

 1. Zapowiada się naprawdę ciekawie, a ilustracje są cudowne! Pomysł skojarzył mi się trochę z filmem "Hook", który oglądałam w dzieciństwie i do tej pory uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ilustracje, z chęcią zapoznam się z nowymi historiami Kubusia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne ilustracje <3
  Książeczka dotarła i do nas, ale z powodu urlopu będziemy ją czytać dopiero na dniach ;) Już nie mogę się doczekać... piękna!

  OdpowiedzUsuń
 4. A my się wybieramy na ten film do kina :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz