"Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel", Patrycja Zarawska Tytuł: "Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel"
Autor: Patrycja Zarawska
Ilustrator: Tomasz Minkiewicz
Wydawnictwo: WILGA
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96


"Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel" to wspaniała książka dla dzieci, które uwielbiają tropić, obserwować i rozwiązywać zagadki.  Krótko mówiąc, jest to lektura dla tych, którzy uwielbiają bawić się w detektywa!Akcja książki rozgrywa się w szkole, a jej bohaterami jest trójka uczniów. Blanka, Bajorek i Bernard, są uczniami jednej klasy, jednak praktycznie w ogóle się nie znają. Gdy ich klasa pojechała na wycieczkę, tylko oni chodzą na szkolne zajęcia. Pewnego dnia, w szkole pojawia się nowy nauczyciel, który podobno zastępuje panią Piórko. Wydaje się im podejrzany, nie wygląda na "typowego" nauczyciela. 

Łysy dryblas nie ma pojęcia o prowadzeniu lekcji, wyraża się niepoprawnie popełniając błędy językowe i...bardzo interesuje się klasową ścianą z tyłu sali! Czyżby krył się za nią jakiś skarb? Zachowuje się dziwnie i tak samo dziwnie wygląda. Na biurku dostrzegają książkę o historii szkoły. Na jednej ze stron widnieje plan sal z zaznaczonymi "jajami" -  ścianami, które tak interesują tajemniczego nauczyciela.Cała trójka łączy swoje siły, aby rozwikłać tajemnicę nowego belfra. Czy im się to uda? No i gdzie podziała się praktykantka, pani Piórko?Patrycja Zarawska, wraz z ilustratorem, Tomaszem Minkiewiczem, stworzyli wspaniałą książkę dla dzieci i młodzieży, pełną niezwykłych przygód i zawrotnej akcji. Książkę czyta się szybko, lekko. Jest ona napisana przystępnym, zrozumiałym językiem. Ilustracje są czarno-białe, jednak idealnie komponują się z treścią książki. Dzięki nim, wszystko wydaje się takie tajemnicze.
Jako dziecko, uwielbiałam tego typu książki, ponieważ wciągały mnie bez reszty, pobudzały wyobraźnię. W tego typu książkach, zawsze coś się dzieję i nie można narzekać na nudę - właśnie dlatego tak często po nie sięgałam. Teraz, gdy przyszło mi zapoznać się z "Trefnym nauczycielem", miałam podobne odczucia. Cieszę się, że powstają  tego typu publikacje dla dzieci. 


Polecam książkę bardzo gorąco. Idealna wakacyjna lektura dla małych detektywów! Wciąga od pierwszych stron ;)O książkę pytajcie tutaj >>KLIK<<

Za egzemplarz dziękujemy
 

Komentarze

 1. Również mieliśmy okazję z synem przeczytać tą książeczkę, bardzo ciekawa i wciągająca :)

  Dziękuję za wizytę i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej pozycji ale już czuję, że mojej córce się spodoba! Lubię czarno-białą grafikę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa grafika, a i historia pewnie niezwykle wciągająca. Świetnie, że takie książki pojawiają się na rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka idealna dla mnie :) lubię takie historie i mam nadzieję, ze moje dziewczyny też się w nie wkręcą

  OdpowiedzUsuń
 5. My niedługo zabierzemy się za tą książkę

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz