"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

"Zwierzęta z kart Ewangelii. Opowieści o niezwykłych spotkaniach", czyli historia Nowego Testamentu widziana oczami zwierząt, Wyd. Promic


Tytuł: "Zwierzęta z kart Ewangelii. Opowieści o niezwykłych spotkaniach"
Autor: Benedicte Delelis
Tłumaczenie: Lilla Danilecka
Ilustracje: Eric Puybaret
Wydawnictwo: PROMIC
Oprawa: pseudozintegrowana
Liczba stron: 32
 

W swojej biblioteczce, synek ma wiele książek i książeczek. Są wśród nich bajki i baśnie, wierszyki, opowiadania z bohaterami znanych i lubianych bajek. Jednak nie brakuje też książeczek, które mają na celu przybliżyć mu naszą wiarę w prosty i przystępny sposób.

Niedawno dzięki Wydawnictwu Promic, mieliśmy okazję poznać historię Jezusa z perspektywy...zwierząt! Synek bardzo lubi książki, w których występują zwierzęta, dlatego gdy tylko zobaczył okładkę, bardzo chciał obejrzeć całą książeczkę.
Książeczka, pt. "Zwierzęta z kart Ewangelii. Opowieści o niezwykłych spotkaniach",  nie jest obszerna, natomiast zawiera w sobie wyjątkową treść. Poznamy historię Zbawiciela od Jego narodzin, po Zmartwychwstanie, a narratorami będą świadkowie tych wydarzeń - zwierzęta. Pies pasterski wspomni, jak to było, gdy pasterzom objawił się Anioł "zwiastujący Radość Wielką", a wół opowie, jak to swoim oddechem ogrzewał Dzieciątko Jezus w stajence. 
 

Rybka zobaczy, jak Pan Jezus ucisza groźne fale, a kogut wspomni tę smutną noc, kiedy to pojmano Pana Jezusa i kiedy apostoł Piotr trzy razy się Jego zaparł. Gołębica natomiast opowie o poranku wielkanocnym. W książce wystąpią też inne zwierzęta: lis, wilk, wielbłąd itd.
 


Książka jest pięknie wydana i zilustrowana, natomiast tekst zrozumiały i nierzadko poruszający. Opowieści bawią, ale także uczą. Bardzo mi się podoba i myślę, ze za jakiś czas do niej z synkiem wrócimy, kiedy to już będzie więcej rozumiał. Zależy nam, aby wpoić mu wartości, które same cenimy i wyznajemy, a tak wspaniale wydane publikacje, jak ta, mogą nam tylko w tym pomóc. Kolorowe obrazki działają na dziecięcą wyobraźnię. Dzięki nim, łatwiej jest przyswoić czytany tekst. Takie książeczki przybliżą dzieciom Boga, pomogą im Go poznać i zaprosić do ich serduszek.Jeśli tak sam jak my, szukacie pomocnych inspiracji w rozmawianiu z dziećmi o wierze, polecam Wam "Zwierzęta z kart Ewangelii", polecam bardzo gorąco!
Za egzemplarz dziękujemyKomentarze

 1. Pięknie wydana i bardzo wartościowa książka

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale ciekawy pomysł! Chętnie sama bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś całkiem nowego, ukazujące sprawy biblijne z innej perspektywy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka może być dobrym pomysłem na prezent dla zainteresowanych. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I u nas ostatnio o tej książce. Nam bardzo się spodobała. Urzekły nas ilustracje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz