"Uciekający króliczek" - Recenzja książki dla dzieci od Wyd. Promic


Tytuł: "Uciekający króliczek"
Autor: Margaret Wise Brown
Przekład: Krzysztof Kurek
Wydawnictwo: PROMIC
Oprawa: zintegrowana
Ilość stron: 40
 
Dostępna: KLIKNiniejsza publikacja, jest tak naprawdę rozmową mamy królik z króliczkiem. Wesoła ale i pouczająca pogawędka, która poruszy serduszko nie jednej mamy 😊 
Pewnego dnia, mały króliczek oznajmia swojej mamie, że od niej ucieknie. Jak reaguje mama? Spokojnie odpowiada na każde słowa swojego dziecka. Króliczek natomiast nie ustępuje i poddaje mamę kolejnej próbie wytrwałości, wymyślając wciąż nowe pomysły ucieczki, jest uparty i chce uciec jak najdalej. Czy da się w końcu złapać swojej mamie?

Książka w piękny sposób ukazuje miłość matki, tutaj królicy do swojego króliczka. Tekst wydrukowany w dużej czcionce, dzięki czemu lektura przebiega szybko i przyjemnie. W książce posłużono się pięknym językiem, który jest zrozumiały dla młodego czytelnika. Wzruszająca książeczka, bazująca na wspaniałej szacie graficznej: czarno-białe szkice przeplatają się tutaj z kolorowymi artystycznymi ilustracjami Clementa Hurda. Cała publikacja jest wspaniale wydana i warto do niej sięgnąć. 

 


To historia nie tylko o miłości oraz troski rodzicielskiej, ale także o zaufaniu, badaniu granic własnej wolności. W tekście możemy doszukać się symboli, które nieraz mogą nas zaskoczyć. Cała rozmowa ma głęboki wyraz i ukryty sens, przez co tekst czyta się z wielkim zainteresowaniem. Zachęcam do lektury!

 

Za książeczkę dziękujemy
Komentarze

 1. My jesteśmy przed lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam bardzo się spodobała, mnie nawet poruszyła ;)

   Usuń
 2. nie mamy ale muszę kupić ! Dziekuję za recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książeczka. :)
  Od jakiego jest wieku?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam 3-letniego synka i jemu książeczka bardzo się spodobała :) Myślę, że próg wiekowy może się zacząć od 3+ :)

   Usuń

Prześlij komentarz