"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

"Piękna tajemnica Ewangelii. Życie Jezusa według św. Łukasza", Wyd. Promic


Tytuł: "Piękna tajemnica Ewangelii. Życie Jezusa według św. Łukasza"
Autorzy: Sophie de Mullenheim, Fabienne Py-Renaudie, Christophe Raimbault, François Campagnac, Adeline Avril 
Wydawnictwo: PROMIC
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Dostępna: TUTAJ
 

Uwielbiam książki dla dzieci i cieszę się, że powstają też te dotyczące naszej wiary, która w życiu naszej rodziny odgrywa wielką rolę. Uważam, że takie publikacje, pozwalają dzieciom przybliżyć sens wiary oraz poznanie Boga i wartości, które wyznajemy:) Dla nas jest to bardzo ważne, dlatego z otwartymi ramionami witamy takie lektury u siebie. Sama bardzo lubię się w nich zaczytać."Piękna tajemnica Ewangelii. Życie Jezusa według św. Łukasza", to zbiorowa praca, którą stworzono po to, aby w jak najbardziej zrozumiały i przyjemny sposób, przedstawić dzieciom życie Pana Jezusa. Autorzy zabierają nas do samych początków naszej wiary i na podstawie Ewangelii św. Łukasza, pokazują miejsca oraz ważne momenty życia Jezusa: Jego przyjście na świat, dzieciństwo, Chrzest, miejsca, w których nauczał, męczeńską śmierć, Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie, itp. 


 Przystępny język sprawia, że dziecko wiele rozumie z poznanych treści, które czyta mu mama, lub które poznaje samo, kiedy opanowało już umiejętność czytania. Lektura jest bardzo przyjemna, ale i wzruszająca. Na mnie zrobiła wywarła ogromne wrażenie.
 

 Oprócz tekstów oraz cytatów z Pisma Świętego, książka zawiera wiele ciekawostek historycznych i pojęć biblijnych, zamieszczonych w kolorowych ramkach. Znajdziemy tu podział Pisma Świętego na Stary i Nowy Testament (podziały na księgi),  odpowiedź na to, jak powstała modlitwa Zdrowaś Maryjo..., jakie dary otrzymało Dzieciątko Jezus od trzech mędrców ze Wschodu, kim był Jan Chrzciciel, poznamy imiona dwunastu Apostołów, jak wyglądały domy za czasów Jezusa oraz wiele, wiele innych.. 
 


Do sięgnięcia po "Piękną tajemnicę Ewangelii" niewątpliwie zachęcają przepiękne ilustracje, których jest w książce mnóstwo. Estetyka graficzna jest na najwyższym poziomie. Książka jest atrakcyjna wizualnie i bardzo czytelna. Patrząc na te ilustracje miałam wrażenie, jakbym oglądała piękny film animowany. Naprawdę grafika publikacji, przypomina kadry wyjęte z filmu :) 
Książka zawiera dodatkowo białą elegancką okładkę, która nadaje publikacji całkiem nowego charakteru, dzięki czemu może stać się prezentem z okazji I Komunii Świętej. 


Na tę lekturę Antoś jest jeszcze za mały, jednak na przyszłość, gdy zaczniemy zgłębiać te ważne tematy, będzie ona jak znalazł!

Z pełnym przekonaniem polecam "Piękną tajemnicę Ewangelii" rodzicom, którzy swoim dzieciom chcą przekazać wiarę w zrozumiały i przyjemny sposób. Zachęcam do wspólnej lektury, a także do uwzględnienia tej publikacji jako formę prezentu z okazji ważnej uroczystości w życiu dziecka (Chrzest Św., I Komunia Święta).


Za możliwość poznania 
"Pięknej tajemnicy Ewangelii"
dziękujemy Komentarze

 1. Na Komunię lub Chrzest bardzo dobry pomysł na prezent, zwłaszcza dla rodzin wierzących.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie umiew dziecku opowiadać o religii. Takie książki są więc niezbędne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ma bardzo ładną oprawę graficzną

  OdpowiedzUsuń
 4. Religa jest dość trudnym tematem do rozmów z dziećmi. To fajnie ze powstają takie pozycje jak ta, które pomagają w poznawaniu wiary chrześcijańskiej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz