"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

"Jaś i Pusia. W przedszkolu" - książeczka przedszkolaka :)We wrześniu Antoś zaczyna swoją przygodę z przedszkolem! To bardzo ważny etap nie tylko w jego, ale także w naszym życiu. Staramy się synka do tego dobrze przygotować, ponieważ chcemy, aby czuł się tam dobrze. Wiele o tym rozmawiamy, spacerujemy blisko przedszkola, czasami nawet korzystamy z placu zabaw, który znajduje się w jego pobliżu. Wszystko po to, aby poznać synka z nowym miejscem, w którym już niedługo zacznie spędzać czas. Pomocne w tym temacie są także książeczki, których nigdy za wiele 😊Od Wydawnictwa Martel Antoś otrzymał uroczą kartonikową książeczkę, pt. "Jaś i Pusia. W przedszkolu". Jest to zabawna, ale zarazem pouczająca książeczka przedszkolaka, której bohaterami są sympatyczne misie. Myślę, że każde dziecko je polubi, my bowiem szybko złapaliśmy z bohaterami dobry kontakt 😊.

Tytułowi Jaś i Pusia, idą po raz pierwszy do przedszkola. W szatni, z uśmiechem na twarzy wita ich pani, która podczas ich pobytu, będzie się nimi opiekować. Gdy misie się zostawią buciki w szatni, będą mogli pobawić się w sali zabaw. Pogoda na zewnątrz jest piękna, więc misie wesoło spędzą czas na placu zabaw. 😊 Oczywiście, po powrocie, należy dokładnie umyć łapki w przedszkolnej toalecie...Książeczkę bardzo przyjemnie się czyta. Tekst wydrukowany jest dużą czcionką. Jest rymowany, przez co lektura sprawia jeszcze większą frajdę i łatwo wpada w ucho! W tekście, brakujące słowa są uzupełniane przez obrazki. Dziecko poznaje nowe wyrazy i ich znaczenie. Kojarzy obrazek z daną rzeczą, uczy się spostrzegawczości

Naszemu Antosiowi książeczkę tę najczęściej czyta tata, ale sam również bardzo często do niej zagląda 😉
Książeczka jest kolorowa, pięknie ilustrowana. Ma zaokrąglone rogi, dzięki czemu jest bezpieczna dla dziecka 😊


 Na razie posiadamy jedną, ale mam nadzieję, że uda nam się zebrać całą kolekcję 😉 Jest to seria, która okaże się pomocna przy wielu rozmowach z dziećmi, a także w "oswojeniu" ich z pewnymi sprawami, np. wizytą u lekarza.

W serii znajdziemy również wiele innych tytułów, poruszających różne tematy, np. : "Jaś i Pusia. Zabawa", "Jaś i Pusia. W domu", "Jaś i Pusia. U lekarza", "Jaś i Pusia. W podróży" czy "Jaś i Pusia. Na wakacjach".


My jak najbardziej polecamy książeczki z przygodami Jasia i Pusi! 
 😊

Zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa →KLIK
znajdziecie tam książeczki dla swoich pociech w różnym przedziale wiekowym.
Komentarze

 1. Bardzo ważna pomoc dla malucha. Książki w takich sytuacjach mają zbawienną moc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania,dlatego tak wysoko je cenię.

   Usuń
 2. Strasznie lubię te Wasze recenzje :) Już nie raz zainspirowałaś mnie do zakupu książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i zapraszam do częstszych odwiedzin :)

   Usuń
 3. Czytaliśmy przygody Jasia i Pusi rozpoczynając przygodę z przedszkolem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna książeczka.
  Niestety Filip już z nich wyrósł.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz