"Pani Reporterka Mysz": komiks dla najmłodszych z serii "Trochę hałasu z głębi lasu, Wyd. TADAMTytuł: "Pani Reporterka Mysz"
Seria: Mój pierwszy komiks/ Trochę hałasu z głębi lasu
Autor/ Ilustrator: Adam Święcki
Wydawnictwo: Tadam
Oprawa: twarda, kartonowa
Liczba stron: 20
Wiek: 1+
Dostępna: TUTAJ


 Wczoraj kurier przyniósł nam malutką paczuszkę, w której siedziała...myszka. Oczywiście nie dosłownie :) Od Wydawnictwa Tadam, otrzymaliśmy premierową, kolejną część komiksu Adama Święckiego pt. "Pani Reporterka Mysz". Po cichu liczyliśmy na tę książeczkę - komiks. Mamy już w swojej biblioteczce trzy z tej serii. Bardzo ucieszyliśmy się więc, gdy trafiła do nas myszka!

Bohaterką najnowszego komiksu dla najmłodszych jest tytułowa Pani Reporterka Mysz. Pewnego dnia Myszka Reporterka, odpoczywając w swojej norce, słyszy dziwne hałasy. Co to może być? Nie mogłaby nazywać się Reporterką, gdyby od razu nie postanowiła tego sprawdzić!


 O dziwną sytuację wypytuje inne zwierzęta mieszkające w lesie. Jednak nikt nic nie widział, nikt nie słyszał, nikt o niczym nie wie. Ani sowa, bóbr. Dzięcioł, miś, ryś i lis też nie mają o niczym pojęcia.  Mysz drąży temat dalej, w końcu jest się tą reporterką, czy nie?


Jednak pewne zwierzątka i sytuacje sprawiają, że nasza myszka jest bardzo lękliwa i przestraszona. A tak bardzo chciałaby być odważniejsza! 


Niespodziewanie, malutka myszka odnajduje przyczynę hałasu, to zapalił się fragment lasu. Nagle zwierzątko słyszy, że ktoś woła pomocy. Czy nasza bohaterka pokona strach i ruszy na ratunek potrzebującemu? Zakończenie tej historii znajdziecie na kartach tego komiksu! To bardzo ciepła opowieść o maleńkiej myszce, która nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wspaniałym jest stworzonkiem, jak dobrym i pomocnym. Rymowana treść i piękne ilustracje, umilają lekturę i sprawiają, że jest bardzo przyjemna. Oprócz tego, jest też bardzo pouczająca i mądra. Seria Adama Święckiego "Trochę hałasu z głębi lasu" od początku zdobyła nasze serca, a kolejna jej część - "Pani Reporterka Mysz", nie jest tu wyjątkiem. Kochamy tego małego gryzonia! :)


Do całej serii brakuje nam jeszcze "Pana Kawalarza Wilka", czyli czwartej serii. Wszystkie tekturowe komiksy są świetne, mam nadzieję, że uda nam się skompletować wszystkie.Jak wspomniałam, w "Pani Reporterce Myszy" pojawiają się nowe zwierzaki. Mam więc skrytą nadzieję, że na historyjce myszki cała seria się nie skończy. Szkoda by było, ponieważ komiksy są fantastyczne i my bardzo je lubimy :)


  
 Z synkiem uwielbiamy  serię  Trochę hałasu z głębi lasu. Choć rozmiarowo książeczki są niewielkie, absolutnie nas zadowalają. Wesołe, rymujące się dialogi w chmurkach (bądź co bądź to są komiksy), sympatyczne, ciepłe, kolorowe ilustracje, spodobają się każdemu maluszkowi...

Z pełnym przekonaniem polecam!
 
Za egzemplarz dziękujemy


Komentarze

  1. Przygarnęłabym taką myszkę do naszej biblioteczki, sympatycznych bohaterek nigdy dość. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny ten komiks, moim synom by się spodobał :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie mieliśmy jeszcze okazji poznać tej serii, a widzę, że trzeba to nadrobić.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz