"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

Kwiatek - Laurka dla Mamy z okazji jej święta: Szybki Kursik!


Jak obiecałam, pokazuję kolejną propozycję pracy plastycznej i jednocześnie własnoręcznie wykonanego prezentu z okazji Dnia Matki. To była moja druga propozycja, którą przedstawiłam uczniom z klasy III w szkole, w której odbywam praktyki moich studiów podyplomowych. Jak się okazało, trafiłam tym pomysłem w dziesiątkę i projekt laurki bardzo im się spodobał. Coś podobnego mignęło mi kiedyś na jakimś filmiku YT. Nie mogłam go znaleźć, więc próbowałam pokombinować sama. :) W sumie, to nic trudnego!

Żałuję tylko, że nie udało mi się zrobić zdjęć gotowych prac dzieci. Pech chciał, ze rozładowała mi się bateria w telefonie. Jednak uwierzcie mi na słowo, że dzieciaki się postarały i były bardzo dumne ze swoich prac, a ja byłam dumna z nich!


Różnica w wykonaniu polegała na tym, że uczniowie do kwiatków wykorzystali duże patyczki szaszłykowe. Ja swój projekt zrobiłam na zielonej słomce od napojów. Gdy będzie okazja, zrobię taką laurkę na patyczku, żebyście mieli wgląd jak wyglądały :)


Dzieciaki z laurki stworzyły prezent uniwersalny. Jedni stwierdzili, że może posłużyć jako zakładka do książki. Inni zauważyli, że kwiatek będzie ładnie prezentował się w doniczce obok "żywego" kwiatka na parapecie w kuchni, żeby mam codziennie mogła na niego patrzeć :)

Wykonanie laurki nie jest wcale skomplikowane, choć na początku może się takie wydawać. Jeśli mamy gotowe kwiatki - najważniejsza część pracy za nami. Ok, dość gadania. Zabieramy się do pracy! :)


Do wykonania Laurki - Kwiatka dla mamy będziemy potrzebować:

- kolorowego papieru z bloku rysunkowego
- kleju
- słomek do napojów lub patyczków do szaszłyków - wybór pozostawiam Wam :)
- taśmę bezbarwną
- spinacz mały drewniany
- ozdobne elementy
- długopis

Zaczynamy...

Wybieramy kolor papieru, z którego zrobimy kwiatek (zewnętrzną część). Ja wybrałam różowy. Wycinamy z niego kwadrat i trzy razy składamy go po przekątnej, jak w zdjęciu poniżej. Następnie wycinamy kształt połówki serca. Gdy rozłożymy papier, otrzymamy kwiatek :)


 Wybieramy drugi kolor papieru i postępujemy w ten sam sposób, tyle że wycinamy mniejsze pół serce, aby otrzymać mniejszy kwiatuszek. Rozkładamy i naklejamy na kwiatek większy. To jest środek, na którym możemy napisać życzenia dla mamy, wierszyk lub dedykację :)
 

Z zielonego papieru wycinamy listki i doklejamy do "łodyżki" kwiatka.
 

Kwiatki składamy w sposób, jak w zdjęciach poniżej, czyli tak, aby otrzymać serce. To jego tylnej części przyklejamy słomkę lub patyczek :)

 


Aby płatki nam nie odstawały, ozdobiłam je motylkiem. Zrobiłam go z papieru, ozdobiłam perełkami samoprzylepnymi i przykleiłam do drewnianego małego spinacza :) 


Teraz wszystko ładnie się trzyma, a motylek stanowi dodatkowy element ozdobny :)


Laurka gotowa!
:)

No i obie propozycje razem :)

Komentarze

 1. Otrzymanie własnoręcznie wykonanej przez dziecko laurki, to jest coś miłego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie własnoręcznie wykonane prezenty cieszą najbardziej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie ładne i nieproblematyczne w wykonaniu kwiatki - laurki

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne. Ja czekam na takie własnoręczne laurki. W tym też dostałam, ale jednak dużo w nich wkładu pani, a nie Synka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz