"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

KOMIKS DLA DZIECI: "SMERFOLIMPIADA", WYD. EGMONT

Komiksy to idealna forma propagowania czytelnictwa wśród dzieci. Szczególnie tych, które z niezbyt dużym optymizmem podchodzą do książek. Komiksy są bogato ilustrowane, każda scenka umieszczona w wydzielonym polu, a tekst przybiera w nich formę dialogu umieszczonego w chmurkach. Czyta się je wtedy szybko z zainteresowaniem, nierzadko z wypiekami na twarzy. Pamiętam, gdy sama będąc dzieckiem sięgałam po komiksy z moimi ulubionymi bohaterami! Gdy nie miałam pod ręką książki, to właśnie komiksy zaspokajały mój głód literacki :) Mogłam je zabrać wszędzie…Tytuł: "Smerfolimpiada. Tom11"
Cykl/Seria: Smefry Komiks
Autor: Peyo
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo: EGMONT
Oprawa: miękka

Liczba stron: 48

Dostępny: TUJedno z naszych ulubionych wydawnictw – Egmont, specjalizuje się w komiksach. W swojej biblioteczce mamy już ich kilka i myślę, ze w tej kwestii nie powiedzieliśmy ostatniego słowa! :-)Komiks, o którym dziś powiem, oparty jest na bardzo znanej bajce animowanej, pt. „Smerfy”. Niebieskie stworzonka to jedne z moich ulubionych bohaterów dobranocek, dlatego z przyjemnością i uśmiechem na twarzy powitałam komiks „Smerfolimpiada”. Jest to już 11 komiks z przygodami Smerfów. Wewnątrz znajdziemy 3 historie. Pierwsza z nich, jest najdłuższa.


Osiłek jest największym pasjonatem sportu w wiosce. Bardzo chciałby to zmienić, ponieważ z nikim nie może rywalizować. Postanawia zorganizować Smerfolimpiadę i zachęcić pozostałe smerfy do uczestnictwa. 
  
 

Na początku niebieskie ludki podchodzą do pomysłu Osiłka niechętnie, nie przykładają się do treningów.  Tylko smerf Słabeuszek próbuje swoich sił. Czy ma szansę wygrać w jakiejś konkurencji? Początki nie są łatwe. Nikt w niego nie wierzy i nie chce go mieć w swojej drużynie. Słabeuszek startuje więc sam. Jak mu się powiedzie? Czy uwierzy w siebie? W jakich konkurencjach wystartują Smerfy?Kilka Smefrów szykuje wielkanocną niespodziankę dla Papy Smerfa. A co z Wielkanocą ma najwięcej wspólnego? Oczywiście jajo! Ważniak znajdzie wielkie jajo w lesie, Kucharz przygotuje jajo z cukru, a Zgrywus…Ten jak zwykle przygotuje psikusa. Który prezent ucieszy Papę Smerfa?  

Komiks zakończy historia opowiadająca o tym, jak Smerfy będą chciały zbudować plac zabaw. Podczas wspólnego pikniku zorientują się, że sprzęty ze smerfnego placu zabaw są bardzo zniszczone. Wszyscy biorą się do pracy aby stworzyć jeszcze lepsze miejsce do zabaw. Niestety, Gargamel wymyślił chytry plan, który pomoże mu złapać Smerfy. Kto je uratuje?Smerfy stworzył belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford, który na co dzień znany był jako Peyo. W oparciu o jego komiksy powstały filmy animowane z niebieskimi stworkami w roli głównej. Po śmierci Peyo, popularność Smerfów wcale nie zmalała. Autorami nowych przygód i historii Smerfów są następcy Peyo, w tym także jego syn, Thierry

Zapraszam Was do lektury! Odwiedźmy wioskę Smerfów razem i poczytajmy o ich przygodach i wyciągniemy wiele ciekawych wniosków z każdej historii. Polecam! Dialogi i ilustracje niejednego z Was wprowadzi w dobry nastrój i poprawi humor :)  Będzie naprawdę zabawnie! My Smerfy bardzo lubimy, dlatego czekamy niecierpliwie na kolejny komiks z ich przygodami!Dziękujemy Wydawnictwu
za udpostępnienie egzemplarza do recenzji!
:)

Komentarze