"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

LABIRYNTY, ŁAMIGŁÓWKI, ZAGADKI, ZABAWY - ZADANIA DO ROZWIĄZANIA DLA DZIECI - WYD. TADAM


Czy Wasze pociechy lubią książeczki z zadaniami? Takie, w których aż roi się od labiryntów, krzyżówek, zagadek, rebusów i które można pomalować? Na pewno tak! W takim razie dzisiaj coś dla dzieci kochających zeszyty z takimi zadaniami właśnie. 

Autorem prezentowanych przeze mnie "zeszytów" jest Adam Święcki. Ten sam, który stworzył komiksy dla najmłodszych z bohaterami, którzy widnieją na okładkach powyższych książeczek z zadaniami.   

W skład kolekcji kartonowych komiksów dla maluchów wchodzą następujące tytuły:


Pierwsze trzy tytuły posiadamy i często wracamy do tych zabawnych historyjek. Pisałam już o nich na blogu (kliknijcie na powyższe tytuły). W swoich zbiorach mamy także pierwszy zeszyt pt. "Pani Detektyw Sowa". Teraz posiadamy już cały komplet! :)
 
Publikacje te skierowane są do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, aczkolwiek z wieloma zadaniami na pewno poradzi sobie też i przedszkolak :) W książkach tych znajdziemy mnóstwo różnorodnych zadań, które pociechy muszą rozwiązać. Czeka je naprawdę wiele wspaniałej zabawy!
 
 
Jakie zadania w nich znajdziemy? To zależy, co wymyślą bohaterowie pana Adama Święckiego. Na pewno będzie ciekawie i kreatywnie! :) Jedno jest pewne - propozycji jest cała masa! Na dzieci czekają rozsypanki, rebusy, łączenia w pary, rysowanie szlaczków po śladzie, liczenie elementów, rozpoznawanie figur geometrycznych. Dziecięcy umysł i zmysły popracują na pełnych obrotach.
 

Każda z książeczek to jedna wielka kolorowanka! A więc kredki, flamastry, kolorowe pisaki jak nic pójdą w ruch! :)

 
 
 
Oprócz fajnej zabawy z bohaterami komiksów, mamy tu zagwarantowany walor edukacyjny. Dzieci poćwiczą swoje umiejętności, szczególnie związane z motoryką dłoni, koordynację oko-ręka. Ponadto poćwiczą skupienie, zapamiętywanie i koncentrację. Za to dla nich duży plus ode mnie!
 Polecenia do zadań umieszczone są w chmurkach - zeszyty mają również formę komiksu. To, co bardzo mi się podoba to to, że są zabawnie skonstruowane i rymowane, co jeszcze bardziej zachęca do rozwiązania łamigłówek.
 

 
Dla nas na te książeczki jest jeszcze za wcześnie, jednak my również znaleźliśmy coś dla siebie - nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby Tosiek poćwiczył swoje rączki. W jaki sposób? Jeden z najfajniejszych - oczywiście poprzez malowanie obrazków kredkami! :) 
 


 
 Polecam te niezwykle kreatywne książeczki. Gwarantuję, że z nimi Wasze dzieci na pewno nie będą się nudziły. Już nasi bohaterowie o to zadbają! :)


Każdą z nich znajdziecie na stronie Wydawnictwa TADAM:

 Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy


 
 
 

Komentarze

  1. Coś dla mojego syna, uwielbia książeczki z zagadkamk🙂

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas takie książeczki cieszą się dużym powodzeniem

    OdpowiedzUsuń
  3. Moje dziewczyny kochają kolorować, więc cos idealnego dla nich

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz